Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi számít ülőmunkának, átlagos...

Mi számít ülőmunkának, átlagos aktivitásnak, könnyű és nehéz fizikai munkának?

Figyelt kérdés
KalóriaBázison van ez, hogy a célnál meg kell adni. Na most én ezt nem tudom eldönteni, behatárolni, bekategorizálni. Az enyém minek számít? Még tanuló vagyok, és ilyenkor szüneten itthon vagyok, de van hogy elmegyek strandra, barátokkal sétálni egyéb helyekre bolyongani, segítek a házimunkában, néha főzőcskézek kutyával jászok stb stb stb

2017. aug. 4. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
A tied sima ülő munkának felel meg.
2017. aug. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha elsétálsz a strandra pár km-t, úszol 30 percet, kergetőzöl a kutyával 15 percet, akkor ezeket a kis tevékenységeket hozzá kell adnod a napi energiaszükségletedhez, ami az alapanyagcserédből+ülőmunkából tevődik össze.
2017. aug. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ülőmunka: számítógépes melók, varrás, rajzolás, festés

Átlagos aktivitás: Ez kicsit félrevezető, mert idetartozik az alap anyagcsere is, ami napi 1300 kalóriát emészt fel, akkor is ha csak aludnál egész nap. Átlagos aktivitás a séta, tárgyak emelése, állómunkák mint például a főzés, sütés, takarítás.

Könnyű fizikai munka: Nehezebb tárgyak gyakori emelése, hosszú ideig végzett takarítás, kertészkedés, kerékpározás, lubickolás, golf, jóga, sí, árufeltöltés.

Nehéz fizikai munka: Bányászat, úszás (erőteljes), sportok, nehézgépkezelés, építőipari munkák, nehéz kerti feladatok (pl. ásás), favágás.

2017. aug. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

Sokszor olvastam már, hogy igazán nagy aktivitást kivéve jobb ülőmunkát megadni, mert úgyis túlbecsülik az ilyen oldalak az efféle kalóriaégetést...

Ami engem illet, nekem tökéletesen mindegy, mert úgysem tudja megmondani az oldal, hogy mennyit igénylek, csak kitapasztalni lehet. Ezt megtettem, úgyhogy ha jóformán semmit sem mozgok, még séta is alig van itt-ott, akkor írok be átlagos aktivitást, mivel akkor lesz jó az oldal tippje.

2017. aug. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!