Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen nyomdában dolgozni?

Milyen nyomdában dolgozni?

Figyelt kérdés

Éppen munkát keresek, és láttam, hogy nyomdába keresnek embert, könnyű fizikai munkára, 8 óra /nap és 180-190 a fizu, mondták lehet túlórázni is ha akar az ember/azért néha elvárják.

Milyen ott dolgozni? Aki dolgozott már ilyen munkában, tudná írni róla?


2018. nov. 19. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Szar.
2018. nov. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első, ezt minden olyan munkahelyről le lehet írni, ahol nem szívesen dolgozol.


***

Szakképzettséget igénylő munkáról van szó, vagy betanított?

Nyomdában többféle szakma van, s többféle iskolát nem igénylő munka.

Alapvetően egy nyomógép személyzete három fő: gépmester, segédmunkás, berakónő.

A gépmester a szakember. A segédmunkás segít takarítani a gépet (ofszet gépet véve a vizes hengerek kimosása, felhordóhengerek, festékvályú tisztítása stb.), targoncázás, s más hasonlók.

A berakónő az, aki a raklapról az íveket a gépbe berakja, nyomás közben annak minőségét felügyeli, ebben segít a gépmesternek.

A kisebb nyomdákban az a gyakori, hogy a gépmester mindhárom feladatot ellátja egyedül, sőt vág is.

Betanított munka lehet még az összehordó gépek etetése, táblázógépek kezelése, behúzás (pl. magazinhoz mellékelnek egy szórólapot, a lapok közé elhelyezése a behúzás), csomagolás, borítékolás, hajtogatás kézzel.

A nyomás szép munka, főleg, ha nem szemetet kell nyomni.

Az utóbb felsoroltak eléggé monoton tevékenységek.

2018. nov. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kettes kihagyta a selejtvállogatást, meg hogy könnyen megsüketülhetsz. Füldugó használata kötelező. A címkézés, csomagolás az szalagmunka.
2018. nov. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha jól értettem a telefonba inkább fűzni kell dolgokat, egyébként sima betanított munkáról van szó
2018. nov. 19. 17:44
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

Eccerű jómunkásembereknek biztos jó.

Bár távolról sem annyira, mint régen lehetett, mikor még vásároltak könyveket az emberek. Ma már legfeljebb tankönyveket, meg egy szűk kör a normális, díszes kiadványokat. Sztem manapság ugyanolyan, mint egy gyárban szalagnál dobozokat ragasztani, a megbecsülése is annyi.

Én biztos nem válnék be, mert ha történetesen ilyen helyre akarnék menni és meghallanám, hogy "berakónő" nevű munkakörbe keresnek embert, először az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz rohannék, hogy mi az már, hogy ide csak nőket vesznek fel?! :P

2018. nov. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én voltam nyomdában,csomagoló részt kaptam,nagyon szar volt,nagyon maceráns,csak kizárólag precíz munkát fogadnak el. Attóla is függ milyen helyen vagy,ahol én voltam soha nem mennék többet,poros piszkos,igénytelen hely,raklapok összeviszza voltak learakva,szidták,átkozták egymást,hangosak a gépek,ha valamit pedig elrontasz a fejed is leordítják. Én nem ajánlom szalag munkától nincs rosszabb. Általában nyomdákban ez van,hajtás . Szar nem ajánlom.
2023. jún. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!