Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más is úgy érzi, hogy csak...

Más is úgy érzi, hogy csak diplomával "számít" a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

Nekem van egyfajta karrierutam, az biztos.


Eredetileg pincérnek tanultam, viszont hamar rájöttem,hogy én nem akarok szakmunkás lenni, ki nem fizetett túlórák, félig bejelentés, köszöntem én nem kértem abból a világból.


Érettségim volt, felvételiztem egyetemre, levelezőre.Közben gyorstalpalón elvégeztem egy logisztikai OKJ-t, nyelvtudásom meg volt.


Utána csak irodai állásaim voltak, jobban voltak, mint a pincér munkák, de így is a vacak kategóriába raknám őket.


Tavaly meglett a diplomám, komolyan, zongorázni tudnék a különbségen.Állásinterjúkon teljesen máshogy kezelnek,kvázi egyenrangú partnernek, nem érezni a hierarchiát.

De, munkát tekintve is teljesen más minden.A fizetés korrekt, ennyit akkor keresnék pincérként, ha megszakadnék és mellette semmire nem jutna időm.


Ezzel a munkával meg lazán, mellette van idő sportra, hobbira is.Munkaidőben is kimehetek a városba, ha dolgom van, mivel tudják,hogy a munka elvan végezve.Ez meg a másik, erős a bizalom.Érzi az ember, hogy bíznak benne, hogy számít, fontos a véleménye és nem csak egy törzsszám a gépben.



2018. nov. 25. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Ez így van.
2018. nov. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez sokkal bonyolultabb téma,mint van diploma,vagy nincs diploma. Én például bizonyos munkaterületen,adott pozícióban diplomásként (nem is büfé szakon)is egy törzs szám voltam...
2018. nov. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pont fordítva érzem, szakmunkaskent, pedig jártam egyetemre is
2018. nov. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Egyedül azt nem veszed figyelembe kérdező, hogy ez cégfüggő. Több száz vagy ezer fős multinál te csak egy azonosító vagy, kis cégek esetében, normális vezetőséggel persze van meg az a fajta bizalom, hogy persze, intézd el a dolgod napközben, a munka meg eddig legyen meg, a többit te toldod meg.

De ez sem az első két hétben. Kijártam én is relaxálni, sétálni egy negyed órát, megenni valamit, a munka meglett akkorra, amik kellett. De abban nem kevés munkám volt, hogy ez így legyen, diploma ide vagy oda.

2018. nov. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is ezt érzem. Nem sikerült diplomát szereznem, ám egy véletlen folytán volt irodai munkám is. 8 órás rugalmas munkaidő, tiszta munkakörnyezet, értelmes kollégák - ha nem lőcsölték volna rám három ember munkáját egy fizetésért, sosem váltok. Ezt sajnos azóta sem tudtam megteremteni magamnak, pedig ez volt az egyetlen olyan munkahelyem, ami mellett emberi életet tudtam élni. Mondjuk én arról már nem álmodozom, hogy egy törzsszámnál több legyek: a multicégek világában mindenki csak csicska. Ha a felsővezetés úgy gondolja, a munkádat holnap már valami indiai vagy pakisztáni cigány fogja csinálni ötödannyiért.

A munkakeresés során láttam csak igazán, mennyit számít egy diploma. Mikor az irodai munkámból eljöttem, a helyemre már diplomást kerestek. Igaz, hogy meg tudtam oldani mindent az érettségimmel is, nem kell hozzá magasabb képzettség, de ahogy mondták: "jó, ha van pappír". Az álláshirdetésekben pedig csudákat láttam. Diplomát kértek az újonnan épült irodaházban a recepcióstól, a város széli vas-műszaki boltban az irodai asszisztenstől, a gyárban a raktári adminisztrátortól és úgy általában mindenkitől, akit nem folyamatos műszakban akartak dolgoztatni. Aki hétfőtől péntekig napi 8 órát akar dolgozni, annak már mindenképpen diploma kell. A többi írástudatlan paraszt, csak a ganéj meló marad nekik.

2018. nov. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A diploma a kényelmes munkákhoz lehet jó belépő. Tehát ha van VALAMILYEN diplomád akkor van ESÉLYED kényelmes, de nem vagy nem feltétlen jól fizető állást vállalni. Ha nincs diplomád akkor a kényelmes, de cserébe keveset fizető állásokért is nagyon meg kell küzdeni. Egy jó szakma, szaktudás manapság többet ér, mint akárhány diploma. A szakmájában jártas és jó helyen élő ember biztosan többszörösét keresi egy valamilyen (nem mérnök, nem IT) diplomás embernek. Igaz, cserébe be kell vállalni, hogy koszos lesz, fizikailag fáradt, és sokat kell "güriznie". Persze saját vállalkozásban mindez.

Mondok is erre egy példát. Pl.: én kisvárosban élek (Mo-n talán közepesnek számít), egy sima családiház villamoshálózatának felújítására, cseréjére 1 millió ft-os ajánlatot tett a szaki. Ugyanezen ház vízvezeték rendszerének cseréjére 1,5 milliós ajánlat, míg a fűtési rendszerre további 1 milliós érkezett. Ha azt vesszük alapul, hogy a költségek nagyjából fele a munkadíj akkor is 500-750 ezer Ft-ról beszélünk. Ennyit megkeres a szaki, még ha adózik belőle is, max egy 2 hetes melóért kap fél millió körüli összeget.

2018. nov. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én az ipari automatizálásban dolgozom 10 éve, 16 éves korom óta. Anno első főállásom, a szakmunkásból kikerülve egy OKJ-val helyezkedtem el akrbantartóként egy multinál. Akkor elegem lett a multinacionális környezetből/morálból, soha többet nem dolgoztam multinál. Azóta mindig kis-közép vállalkozásoknál dolgozom, átlagosan évente munkahelyet váltok, ennek kösznhetően nagyon sok állásinterjún voltam már. Közben levelezőn csinálom a mérnöki felsőfokú képzést. Soha, sehol nem volt probléma, hogy még nem végeztem, továbbá a fizetésen sem látszott. Csak a munkatapasztalat számít, legalábbis a műszaki pályán. Most, 4 évvel később, 4x akkora az alap bérem (még mindig diploma nélkü), mint az első főállásomban a bruttó bérem.

Én úgy vettem észre, hogy multinál elvárás a diploma, kisebb cégeknél nem, és jellemzően sokkal jobban is lehet keresni mint egy multinál, azonos munkakörben. Kiemelem, hogy ez a műszaki/mérnöki tevékenységekre jellemző, a többiben nincs tapasztalatom. Valamint, azt is hozzáteszem, hogy értelem szerűen van pár olyan ágazata, ahol nem elég egy berendezés gyártásához és üzembe helyezéséhez a CE minősítés (amihez nem kell diploma), pl. robbanásbiztos berendezések vagy épületek tervezése. Utóbbiakhoz kell a megfelelő jogosultság, amihez elengedhetetlen a BSC diploma. De nem is fogsz velük annyit keresni mint az iparban az is biztos.

2018. nov. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!