Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem vesznek fel sehova...

Miért nem vesznek fel sehova dolgozni?

Figyelt kérdés
Kettő ITs diplomám van, tapasztalatom nincs, de féléve nem vesznek fel sehova, eddig két interjún voltam. Miért mondják, hogy munkaerő hiány van, ha heti 2-3 Emailt kapok, hogy nem kerültem be interjúra?
2018. nov. 25. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem indokolták meg? Lehet hogy gyakorlattal rendelkezőt választottak?

Én is hasonlót tapasztaltam álláskeresőként mérnöki diplomával. No de sebaj, éltem már a szüleim háztáji gazdaságában is, ráadásul boldogan.

2018. nov. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Tapasztalt, hozzáértő szakemberekből van hiány, nem pályakezdőkből.
2018. nov. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Elég furcsa.

A sikertelenség oka gyakran a hibásan összeállított önéletrajz. Ami neked egyértelmű az a HR-esnek aki az előszűrést végzi sokszor nem az. Kap egy listát ez elvárt ismeretekről, a szavak felét nem is érti.

Ha leírnád pontosan a végzettséget talán okosabb hozzászólásokat kapnál.

Keress fel néhány karrier tanácsadót. Jó ötleteket tudnak adni és jobban megérted a kiválasztás folyamatát.

2018. nov. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Nem mondtad hogy milyen pozíció, de hát kb. azért, mert egy 1-2 hónap alatt összedobható hobbiprojekt is többet ér ezen a területen, mint 2 (vagy kb. akármennyi) diploma (leszámítva néhány specializált területet, pl. szoftverbiztonság és robotika, mert ott van helye).

Akiket helyetted felveszünk, azok már kezdőként is saját appokat fejlesztettek, sok esetben már évekkel azelőtt, hogy egyáltalán jelentkeztek volna valahová (legtöbbször az egyetem alatt). Puszta kíváncsiságból és érdeklődésből, mert annyira bejött nekik a terület. Benned ez látszólag nincs meg (még, remélhetőleg később változni fog).

Ha fel is vesznek valahová, az jó eséllyel lutri lesz, mert a papírt mint egyetlen ütőkártyát a jó helyeken szinte kivétel nélkül kerülik (mi és sokan mások akiket ismerek, az innovatívabb területeken teljesen).

2018. nov. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%
A karrier tanácsadó mindenképpen kellene, sok önéletrajz csak egy sima felsorolásféle fölösleges adatokkal. Egy karrier tanácsadó valóban ismeri mit néznek az önéletrajzban. Még az is lehet az önéletrajzod átlag alattinak tűnik.
2018. nov. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

IT és IT között azért van különbség.

Ha te mondjuk PTI-t végeztél és mesterien tudsz Java-ban kódolni, attól még nem valószínű, hogy felveszenk pl Windows adminnak, mert más tudást igényel.


Ha rossz az önéletrajzod (átláthatóság, megfelelő infók hiánya, stb) az is lehet oka, hogy be se hívnak.

Az sem mindegy, milyen cégnél próbálkozol. Kis cégek jellemzően inkább tapasztalt embereket keresnek, mert nem engedhetik meg maguknak, hogy pályakezdőt neveljenek. Nagy cégnél kaphatsz gyakornoki állást.

2018. nov. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs munkaerőhiány ez csak néphülyítés. Gyári, sori melósokból és hasonló munkakörben dolgozókból van hiány, illetve magasan képzett, SOK tapasztalattal és szaktudással rendelkező emberekből főleg IT és mindenféle mérnöki területen. DE! Nem mindegy milyen informatikai és milyen egyéb mérnöki végzettsége van vkinek. Pl.: agrármérnökök is el tudnak helyezkedni, de szánalmas pénzekért. Ugyanígy, ahogy olvastam sok helyen az építészmérnököknek sincs nagy megbecsültsége stb.

Az is lehet, hogy neked is a papírjaidra hivatkozva túl nagyok az elvárásaid és/vagy rossz helyekre jelentkezel. Érdemes lenne először alacsonyabb presztízsű munkát elvállalni, persze szakterületen belül.

2018. nov. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom, pályakezdőkből nincs hiány, csak a valóban jó, releváns tapasztalattal rendelkező emberekből.

Továbbá, biztos vagyok benne, hogy az önéletrajzoddal van gond, én mikor állást kerestem pályakezdőként is, meg munkahelyváltásnál is, heti 5-6 interjúra mentem, nem hogy fél év alat 2-re. Valamit rosszul csinálsz, az biztos.

2018. nov. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!