Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresési járadéknál a...

Álláskeresési járadéknál a ledolgozott munkanapok száma a mérvadó, vagy a jogviszonyban eltöltött napoké?

Figyelt kérdés
Szóval 3 év alatt 360 napot kell munkában eltölteni, de ez most mit takar pontosan? Ha én január elsejétől december 31-éig egy munkahelyen vagyok, akkor megvan a 360 napnyi munkaviszony, de egyértelműen nincs meg a 360 ledolgozott munkanap. Melyik a mérvadó?
2018. nov. 30. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Az számít, hogy hány nap munkaviszonyod van. Gondolj bele, 900 napnál jár 90 nap, 3 év alatt nem lehet 900 napot dolgozni, ha a hétvégék és a szabi nem számít bele.
2018. nov. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam, köszönöm. Ezek szerint ha most felmondok és letöltöm a 2 hónapos felmondási időmet, számításaim szerint valami 380 napom lesz. Na ezt még erőteljesen átszámolom párszor, nehogy koppanás legyen a vége.
2018. nov. 30. 16:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Munkaviszonyban töltött nap!


X. Y. napon kezdődött a munkaviszonyod, X. Y. napig tartott. A kettő között hány naptári nap telt el?

2018. dec. 1. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az egyik munkahelyen 09. 25-től következő év 03. 31-éig kínlódtam, a mostanin 06. 15-től vagyok, jövőre, január utolsó napján telik le a felmondási időm. Ez... aszongyahogy... 6 hónap + 7 hónap + néhány nap, de meg kell lennie a 360 napnak. A csavar az lesz, ha azt mondja a főnök, most december végén leléphetek. Mondjuk kétlem, hogy addig talál embert (-> balekot) a helyemre, de akkor nem is lesz meg a 360 nap, de legalábbis nagyon neccesen. Már feltételezve, hogy minden stimmel a bejelentésemmel, mert amúgy emlékeim szerint a TB kiskönyvemet nem kérték el...
2018. dec. 2. 21:37
 5/6 anonim ***** válasza:

2019. január 31-ig 419 napod lesz.

Ha a januári kiesne, még akkor is 388 napod van.


Ha a felmondási időd január végéig tart, akkor miért is csak december végéig állna fenn a munkaviszonyod?

Saját kérésedre "mennél" előbb, vagy a munkáltató dönti el?

Kérésre mehetsz előbb, ha a munkáltató beleegyezik, de a munkáltató nem döntheti el, hogy a felmondási idő letelte előtt megszüntetni a munkaviszonyodat!

2018. dec. 3. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem lenne hátrány, ha mehetnék hamarabb és elengedné a 60 napos felmondási idő felét a főnök, ugyanakkor nem teljesen mindegy, hogy most kiesik-e 160 ezer a kasszából, vagy annyival több marad nekem. Bármelyik is legyen, örömmel fogom fogadni. Mondjuk kétlem, hogy hó végéig talál-e olyan marhát másikat, aki két város közt járkál és heti 5 napban 11 órában ücsörög egy bidámok által sűrűn látogatott boltban szaréhúgyé. Igazából azt se tartom lehetetlennek, hogy január végéig sem lesz senki a helyemen, de az már legyen az ő baja.


A pontos számítást pedig köszönöm szépen! Én valamit nagyon elnézhettem számolás közben, de inkább csak a teljes hónapokat számoltam, mert az a biztos, a pár hetes fél hónapokat kihagytam, és így 101%, hogy kijön a matek. Ezek szerint pontosan elszámolva is kijön a matek.

2018. dec. 3. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!