Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Családgondozás, gyermekvédelem...

Családgondozás, gyermekvédelem területén dolgozóktól kérnék tanácsot!?

Figyelt kérdés

Mindenképpen ezen a területen szeretnék elhelyezkedni.

Olyan munkakört szeretnék,aminek VAN ÉRTELME,ahol hasznosan töltöm minden percemet.

Nem derogál nevelőként dolgozni egy "nevelőotthonban",de többet szeretnék tenni,mint takarítani,vasalni,vacsorát főzni a gyerekeknek,egy olyan helyen,ahol a felettesem dönt mindenben,én pedig nem tehetek semmit,ha nem értek egyet.

Nem feltétlenül hatalmat akarok,de olyan munkakört és pozíciót,ahol számít a szavam,az elképzeléseim és tényleg TEHETEK.

Főállást szeretnék,nem pedig önkénteskedni.

Akik ezen a területen dolgoznak és átlátják a rendszert,mit tanácsoltok?

Milyen úton induljak el?

Milyen képzést,későbbieknek főiskolát,egyetemet végezzek el?

Ha valaki esetleg leírná,hogy neki mi a munkája ezen a területen,mit szeret és nem szeret benne,miben van szabad keze.Mi az,amivel nem ért egyet a munkája során.Milyen végezettséggel dolgozik,bármi....amit megosztana.

Köszönöm!


2018. dec. 6. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha gyerekek felé szeretnél fordulni, akkor szociálpedagógia a legjobb, ha egyetemi szinten gondolkodsz. Sokan összemossák a szocmunkás szakkal, de nem ugyanaz a kettő.


Ha szabad kezet akarsz mindenben, akkor magánúton gondolkodj, közszférában mindenhol szigorú a hierarchia.

2018. dec. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, eléggé idealisták az elképzeléseid, a kérdéseid alapján ez nem így működik.

Szociális terület, ehhez megtalálod a megfelelő diplomákat. Mivel ez egy közfeladat, úgymond szükséges rossz az államnak, normális fizetést nem kapsz, csak garantált bérminimum vagy minimálbér körül bértábla szerint.


Értelme igazából semelyiknek nincs, ugyan az a reménytelen harc minden nap. Kiemelsz és rossz körülményű gyereket egy családból, másnap visszaviszik. Segítesz egy megvert asszonynak, másnap magától hazamegy, aztán mehet egy hét múlva újra. Persze egy-egy sikertörténet van néha, de általában nincs mit tenni.


A szavad és az elképzeléseid sehol nem számítanak. Törvények, jogi gyakorlat, meghatározott eljárás van. Annyit tudsz tenni, amennyit a törvény megenged. Vagy próbálkozhatsz döntéshozói pozícióba kerülni, de az meg már politika és jogalkotás, ott fizikailag nem tehetsz semmit, de ott is meg van kötve a kezed, ha bekerülsz egyáltalán.


Ezt úgy írtam, hogy van a családban gyermekrehabilitációs ápoló, nevelőotthonban nevelő, ismerek védőnőket, szociális munkásokat.

2018. dec. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj 2.,hogy én is ezt látom.

Van már benne némi tapasztalatom,illetve közeli családtagom is,aki benne dolgozik,igaz ő magasabb pozícióban,mégse tud (de már nem is akar) semmin változtatni.

Végeztem már önkéntes munkát,segítettem olyannak is,aki komolyabb önkéntes munkát végzett,de sehol nem láttam az opciót a változtatásra.

A gyerekeim,háztartási kötelezettségeim és a munkám miatt pedig nem tudom csak úgy nagyot álmodni és belevágni egy komoly egyetembe vagy alapítványba,mert szétszakadok.

De mégis tenni akarok.

Tenni valamit,ami túlmegy a ruha és játék adományozáson,aminek a krémje nem is annak jut,akinek küldöm.(Ez is saját tapasztalat)

2018. dec. 6. 11:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A szociális szféra mindig abból állt, hogy vízzel teli törött vázákat ragasztgattunk, hogy minél kevesebb folyjon ki. Reménytelen vállalkozás. :)


Én mindazonáltal nagyon élveztem a szimpla családsegítést, gyermekjólétis melót is, főleg, mikor programokat szerveztünk, táborokat csináltunk a gyerekeknek. Nekem is a nevelői munka volt az álmom, végül másképp alakult.


Két éve hagytam ott a szakmát. Három éve volt a nagy variálás, összevonták a családsegítőket, megváltoztak a jogszabályok: papírtologatás volt az egész. Volt, hogy hónapokig nem láttam az ügyfelet, vagy ha láttam is, csak azért, hogy írja már alá a papírt. Olyanokat zaklattam a kötelező kapcsolattartás miatt, ahol erre nem volt szükség, és más fontos ügyek elsikkadtak. Csak az volt a lényeg, hogy a papír jól legyen kitöltve...

Többek között ezért hagytam ott. Egy évig bírtam, reménykedtem, hogy majd belerázódunk, ha megfeleltünk az új szabályrendszernek, akkor utána már nem lesznek irreális elvárások. A végén napi szinten bőgve mentem haza, annyira kikészültem. Akkor mondtam azt, hogy elég. (Meg nem akartam azt, hogy rajtam csattanjon egy újabb fényevős ügy, mert elveszik a család a szakmai kezek között, mert nem tisztázott, kinek mi a kompetenciája...)


A mai napig fáj a lelkem, amiért hátrahagytam, mert hivatás volt nekem, nem szakma. De tudom, hogy jól döntöttem, szó szerint tucatnyian álltak fel utánam, és azóta csak rosszabbodik a helyzet. Néha összefutok régi ügyfelekkel, máig szeretettel szólnak rólam, ez azért melengeti a szívem. :)

Talán majd egyszer visszatérek. De most anyagilag is jobban kijövök máshol (diplomával és területi pótlékkal kerestem 120ezret, mikor eljöttem két éve...), és nyomon követve a híreket, tudom, hogy nincs értelme. Azért hiányzik. :)

2018. dec. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es, a szívem szakad meg, amikor ilyeneket olvasok :-(

Sajnálom, hogy ott kellett hagynod és maximálisan megértem (én is hallottam, hogy a családsegítő már csak papírmunka), de nagyon nagy kár, hogy ilyen ízig-vérig szakembereknek fel kell állniuk :-(

Mindenesetre a saját és mások nevében is köszönöm az eddigi munkádat (nekem is segítettek sokszor a kerületi családsegítőben)

2018. dec. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, és lemaradt, hogy én az a fajta voltam, akinek segítettek összeragasztani a széttört dolgokat és amint tudtam, saját lábra álltam! :-) Azóta is azon állok :-)

(csont egyedül neveltem a gyerekem, szükség volt egy kis segítségre)

2018. dec. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!