Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hatranyosnak/'cikinek' számít...

Hatranyosnak/'cikinek' számít manapság az, ha valakinek 24 éves koráig az egyetemi (nappali) tanulmányai miatt nem nagyon volt még munkaviszonya, a gyakornoki munkákon kívül?

Figyelt kérdés

Nyáron diplomázom, két felsőfokú nyelvvizsgám és Erasmus tanulmányokat is folytattam, ugyanakkor kicsit hátrányban érzem magam, hogy sajnos dolgozni nem igazan dolgoztam még, leszámítva a néhai diák-melókat és persze a kötelező gyakornoki munkákat,ami diplomához kell.


Egy kicsit tartok tőle, hogy nehéz lesz munkát találni. Az utolsó félévemben (azaz a következőben) szeretnék suli mellett aktívan elkezdeni dolgozni.


Mindjárt 24 leszek és lány vagyok. Ti mit gondoltok erről?



2018. dec. 7. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, minden diplomás munkaadó tudja, hogy meddig tart annak megszerzése. Főleg ilyen eredményekkel.


Sok helyen fogják várni viszont a szakmai tapasztalatot életkortól függetlenül, lehetsz akár 15, akár 35 éves is, ha elvárnak mondjuk 2-5 évet. Ha ez van, akkor próbálj valahova bekerülni, még ha nem is az álomfizetés, vagy álompozíció. De van, ahol meg nagyon szívesen látják a pályakezdőket. Szóval nem a korodon múlik.

2018. dec. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem, sőt ez a reális.


Persze nem itt, a GYIK-en a válaszolók már 3 évesen dolgoztak, 6 évesen külön költöztek, az egyetem mellett napi 28-34 órát dolgoztak és 22 évesen vezérigazgatók voltak egy amerikai multinál 4,5M/hó fizuért!

2018. dec. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha értelmes helyeken voltál gyakornok, az már elég. Mi egy ezer fős cégnél úgy számolunk egy frissdiplomás juniorral, hogy 3-6 hónap, mire több a haszna, mint a munka vele. Ez a realitás, aki junior vagy analist pozíciót hirdet, tisztában van vele.
2018. dec. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki és nem hátrány. Kb ennyi idősen végzi el az átlag ember az egyetemet, szóval semmilyen téren nem vagy elmaradva. Még 26 évesen se lennél.
2018. dec. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A gyakornoki helyekkel szerintem nem lesz gond, jó helyeken voltam. Inkább a nem létező, vagy legalábbis, csekélyes munkaviszonyomtól tartok/tartottam.
2018. dec. 7. 18:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs okod félni. Valódi, aktív nyelvtudással és diplomával ilyen fiatalon könnyen el tudsz majd helyezkedni Budapesten és a nagyobb vidéki városokban.


A gyakornoki tapasztalatod is számít valamilyen szinten, de azért azt nem fogják teljesértékű munkának venni.

2018. dec. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!