Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez így okirat hamisítás?

Ez így okirat hamisítás?

Figyelt kérdés
Dolgoztam egy gyárban, ott volt egy építési terület és az építésvezető bekérte az alvállalkozók munkaszerződését. A főnök egy embere óvatosan becsempészte a munkaszerződéseket az irodába, úgy hogy én ne lássam. Ha az most ott van és aláírta valaki helyettem, kihívhatom-e a rendőrséget?
2018. dec. 7. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki, de bizonyítani is tudod?

Inkább a munkaügyi hatóságnak írj!

2018. dec. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mérlegeld hogy miből származik baj bajod ha aláhamisították és következményként elővesznek hogy miért írtad alá vagy ha felnyomod a munkaügyön őket . Ha ez ott a bevett dolog meg trógerek és van más meló kilátásban van tartalékod hajrá .
2018. dec. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

a rendőrséget nem fogja érdekelni.


Ellenben munkaügyi ellenőrök szeretni fogják a történetet. De tőled is meg fogják kérdezni, miért dolgoztál szerződés nélkül és mennyit kaptál feketén...

2018. dec. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kb a harmadát fizették ki, a főnök annyit fizet amennyit ő gondol. És akkor amikor gondolja.
2018. dec. 7. 17:08
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem akart semmilyen szerződést írni csak ez a ZRT kényszerítette rá, ezért összefércelt valami alapot és azt adta le.
2018. dec. 7. 17:09
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:
92%

Azt is mérlegeld, hogy ha valami baleset történik vagy anyagi kár a szakszerűtlenségből, akkor elvileg te írtad alá, és vagy részt vettél az engedély nélküli vagy szakmailag hibás építkezésben.


Bár a te aláírásodat secc perc alatt megállapítják, hogy azt nem te írtad alá. De a részvételből is lehet bajod.

2018. dec. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ami negatívumot írsz, azt mind megtörtént, egy csávónak pl eltört a xxxxja, stb ezeket majd felfedem a tulajnak, ha végkép nem fizetnek, a tulaj a MolGroup kategóriájában van.
2018. dec. 7. 19:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Az egyik legveszélyesebb üzem az építkezés. Soha az életben nem dolgoznék ott munkaszerződés nélkül!


Ha aláírták helyetted az állítólagos munkaszerződésed, akkor az természetesen okirat hamisítás.


Munkaügyi és munkavédelmi felügyelőség az illetékes ilyen ügyekben eljárni.

2018. dec. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
OK OK értem.
2018. dec. 8. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!