Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Üdv. Mihhez kezdenétek 4...

Üdv. Mihhez kezdenétek 4 millió forinttal? Értelmes, reális alapokon nyugvó válaszokat várnék.

Figyelt kérdés

19/F

Köszönöm!



2018. dec. 8. 20:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Külföldön dolgozom dee azert szep probalkozás:) es nem teljesen igaz dee nem áll messze az igazságtól
2018. dec. 8. 23:55
 12/19 anonim ***** válasza:

#10 egy nyugat-európai bank alkalmazottainak fizetéseit napi szinten látom. Azért a 12000 eurós fizetés nem túl gyakori.. leginkább 2500-4500 (€) között jellemző.


Én akár karórákban is gondolkoznék. Persze azt sem érdemes vaktában, de lehet szépen profitálni, ha megvárod, amíg már nem gyártják, majd eladod dobozzal, effektíve új állapotban. Persze ez kicsit kockázatos, de azért némi türelemmel, hozzáértéssel jó befektetés is lehet. Illetve szebbnél szebb műszaki csodákban gyönyörködhetnél, amíg nálad van. Csak ne használd, mert ha bármilyen sérülés keletkezik rajta, el is tűnt a profitod.


Ha jól tudom, aki ezt 10 éve kezdte, meg is gazdagodhatott belőle, mert azóta folyamatosan emelkedtek az alkatrészek árai. Viszont azt én sem tudom (nem néztem még utána), hogy milyen árkategóriában a legérdemesebb. Lehet, hogy valami 4 milliós Omegával kevesebbet tudsz szakítani arányaiban, mintha vennél 3 Breitlinget (vagy 6 Longines-t) ugyanezért az árért.

2018. dec. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Jobbnál jobb ötletek.

Autónepperkedés, óranepperkedés. Vegyél drága autót, hogy menő legyél. Szuper ötletek.



Figyu, vegyél állampapírt vagy befektetési alapokba is rakhatod. Persze ennek is utána kell olvasni, kiagyalni melyik is a jó. De nem akkora ördöngösség és egy fokkal könnyebb terep mint a tőzsde.

2018. dec. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%
lecserélném a tetőmet, szerkezettel együtt. Így valószínűleg életem végéig kitart. szerintem ez jó befektetés. Jelenleg palás.
2018. dec. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
vagy használd fel önerőnek egy lakáshoz, majd add ki albérletbe, hogy fedezd vele a hiteled. Ha jó csinálod mire 30 leszel van egy saját lakásod hitel nélkül. Nem a BP-i árakból indultam ki.
2018. dec. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Andrejcsik Gábor ***** válasza:
91%

Szia,


Az, hogy mihhez kezdenék 4 millió Forinttal nagyrészt az aktuális élethelyzetemtől függne.


Sorrendben valahogy így nézne ki részemről:


1. Ha még nincs meg a vésztartalék alapom (kb 2-300 000 Ft) akkor ezt feltöltöm belőle. Ez a pénz arra való, ha éppen elromlik a hűtő, mosógép, stb, akkor ne hitelből kelljen pótolni


2. Amennyiben nincs meg a 6 havi kiadásaimnak megfelelő keret (munkaképesség vagy munka vesztés esetére) akkor ezt alakítom meg vagy töltöm fel.


3. Amennyiben hitelem van, akkor abba törlesztem bele.


4. Saját magam képésére fordítanám, ha a felső három rendben van. Legalábbis egy részét biztosan. Erre egyébként valószínűleg akkor is szánnék valamennyit ha a fenti 3 pontra is kell fordítanom.


5. Diverzifikált befektetés olyan termékekbe, amit megfelelően megismertem annak minden költségével, kockázatával, előnyével együtt.


Bízom benne, hogy tudtam segíteni.


Üdv.:


Gábor

2018. dec. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Kambodzsában nyiss egy kisboltot. ;) Egy biztos, hogy az kevés Európában.
2018. dec. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Bármit, csak ne autót (kivéve ha kifejezetten szükséged van rá), a lehető legrosszabb befektetés.

Én megvenném belőle a munkámhoz szükséges eszközök/szerszámok egy részét, és a következő 4 millióból beindítanék egy vállalkozást, hogy kiiktassam az ügyfelek és magam közül a munkáltatót. De, lehet hogy inkább elvégeznék belőle egy gépészmérnöki vagy biztonságtechnikai mérnöki kart is az egyetemen. Ezt saját vállalkozás mellett már nehezebb lenne kivitelezni.

2018. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek aki szánt időt a kérdés megválaszolására. Valószinűleg állampapir/lakástakarékban fogom elhelyezni, vagy esetleg ha tobbet iszok a kelleténél valami tavaszi hajnalon inditok egy vállalkozast:’D Koszonet mégegyszer!
2018. dec. 10. 04:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!