Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg valakinek havi 200-300...

Tényleg valakinek havi 200-300 ezer jó fizetés?

Figyelt kérdés
Van aki ennyivel megelégszik hosszútávon, ennyire leadták a magyarok? Egy normális lakás a fővárosban 30 millió, ház duplája. Egy jobb kocsi 5-6.

2018. dec. 10. 21:02
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mit szóljak én? Jelenleg havi -7000-ben vagyok, és kezdek oda jutni, hogy egy 70e/hó közmunkának is örülnék végre.
2018. dec. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
51%

Attól függ kinek, egy 8 általánost végzett embernek egy jó fizetés.


Mérnök/Orvos/Közgazdász stb. 15év+ tapasztalattal nem igazán jó.

2018. dec. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Attol fugg kinek mi az igenye milyen celjai vannak. Van aki igen megelegszik a 2kilos fizuval mert mondjuk van egy lakasa s igazabol a rezsin s egyeb kiadasokon kivul nem kell kolteni gyujteni stb. Van akinek ugyszint meg van mindene de a netto 500 is keves mert olyan eletszinvonalon el van akinek 150 is jo ugy h nincs semmilye mert mondjuk fényevő s reggelenkent elég a vizes zsemle párizsival minden igeny es eletszinvonal fūggő.
2018. dec. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne saját lakásom, akkor teljesen ellennék 300 ezerrel.
2018. dec. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim válasza:

Nem akarok politizálni,meg ennek nem lesz sok köze hozzá,de a mai fiataloknak figyelembe kell azt vennie,hogy mire 50-60 éves lesz gyakorlatilag vagy 80éves koráig kéne dolgoznia vagy nem lesz olyan,hogy nyugdíj.

És akkor fog igazán fontos lenni az a kérdés,hogy miböl fog megélni egy olyan ember aki nettó 180ért robotol egy gyárban és gyakorlatilag minden pénzét feléli egy honapban lakásra,kajára,lét cikkekre.


Én szerencsére olyan helyzetben vagyok,hogy jövöre megyek egyetemre(mérnöki szak) és a szüleim megengedhetik maguknak,hogy támogassanak(pontok miatt állami zámogatotra megyek),de van aki ezt nem teheti meg és vagy nincsenek meg az adotságai hozzá az 2 dolgot tehet vagy kimegy külföldre vagy gyakorlatilag megdöglik ebben az országban.


Amúgy magára a kérdésre válaszólva mérnöki fizetés 6év tapasztalattal olyan 5-600k-t össze lehet hozni,ha érti amit csinál és be tudja magát beszélni cégekhez

2018. dec. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy többet szeretnék keresni, nem fognak többet adni.

Bírom az ilyen kérdéseket, majd mindjárt megírja a kérdező, hogy ő programozó, és nettó 2 millánál kevesebbért nem is dolgozna. Nem lehet mindenki mérnök meg programozó. Valakinek meg is kell sütnie a kenyeret, amit reggel megeszel.

Sajnos a munkaerőpiaci helyzetről nem elsősorban a dolgozók tehetnek. Kitermelni így sem könnyű ezeket a fizetéseket ebben az országban.

2018. dec. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

150-200 ezer között szoktam kapni, változó. 180 ezer felett már örülök neki. A 300 ezres fizu jelenleg álom kategória. Jelenleg. Ugyanis vannak terveim, csak idő és pénz. Mondjuk 5 év múlva, pályakezdőként 500 ezret fogok keresni, 10 év múlva egymillió körül külföldön. Feltéve, ha összejön, de bízok magamban, össze fog jönni.

Valaki írta, hogy furcsán néznének rá, ha nőként villanyszerelő lenne. Nos, én is lány vagyok, és kamionsofőr leszek, szóval... :D

2018. dec. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Én nettó 200ezret kapok képzhez, párom 150ezret. Van autóm is és rohadt kényelmesen élünk. Nincs hitelünk, saját lakásunk van, és még kell kb. 3-4 év mire összepspórolunk egy házra valót. Nem értem, hogy ti mire költitek a pénzeteket. Minek 5-6 milliós autó? Aki megteheti, az vegyen, de akinek ez teher, az maradjon a használtautónál. Házat is csak az vegyen, aki megteheti. A fővárosban egyébként eszembe nem jutna házat venni, de egyébként nem is laknék ott semmi pénzért, élhetlen. Kb. Havi 100ezer forint megy el kajára, autóra, rezsire egyéb dolgokra. A maradék 250ezer meg megy félre
2018. dec. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, majd meglátod, ha gyereked lesz, hogy ez a pénz semmire sem elég. Amíg nem voltak gyerekeim én is nagyon jól elvoltam a fizetésemből.

A használt autóról meg annyit, hogy én is azt hittem hogy majd jó lesz. Az első autóm 15 éve egy 4 éves használt autó volt, amit egy válófélben lévő házaspártól vásároltunk tökéletes állapotban, egy új autó árának a feléből.

Most mi van a használtautó piacon? Egyszerűen tragédia. Nincs normális állapotban lévő használtautó, ugyanis ha jó állapotban van egy autó, a gazdája nem adja el. Manapság nem cserélgetnek az emberek 3 évente autót csak úgy, mint pár éve.

Mi 2 éve vettünk egy 7 éves használtautót. Legalább 100 autót megnéztünk, nem túlzok. Mind olyan volt, hogy törött autó volt feljavítva, tiszta rozsda volt az egész, ramaty állapotban voltak mind. Ehhez képest persze jött a duma, hogy első tulajdonostól, garázsban tartva, stb. stb. Érdekes, hogy az összes 10 éves autót garázsban tartották, és első tuladjonostól származik mind. Az alap, hogy a kilométeróra vissza lett tekerve. Amúgy magánszemélytől már nem is lehet nagyon autót venni, egyből lecsapnak rá a kereskedők. Ők meg össze-vissza hazudoznak, egyik sem hajlandó megmondani, hogy ja, 10 éves autó, vannak hibái. Igen, mert akkor már engedni kéne az árból. Nonszensz, hogy 8-10 éves autót nem lehet 1,5 millió alatt venni, ezeket már inkább a roncstelepre kéne vinni, nem ennyiért árulni. Szóval mi 2 éve vettünk egy 7 éves autót, bár nem autószerelő a férjem, de elég körültekintően választottunk, és mégis ráfaragtunk. 1 évig volt nálunk az autó, de többet volt a szervizben, mint használatban. Utána elhatároztam, hogy inkább veszek fel hitelt, de többet nem veszek használtautót az életben sem. Csak azt adják el, amelyiknek valami komoly baja van, vagy már nagyon sokat kéne rá költeni.

2018. dec. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Autót nem kötelező venni(pláne hitelre)és fenntartani.Emberek százezrei élenek autó nélkül.Lehet,hogy kicsit körülményesebb és kényelmetlenebb néha ,de megszokható.10 éves rabszolgahitelre autót venni,pedig a pénzügyi analfabétizmus és butaság legjobb jele.Ugyanúgy gyereket vállalni sem kötelező,vagy ha igen akkor tudomásul kell venni,hogy annak bizony van-lesz anyagi vonzata.Ezzel sincs semmi gond,viszont akkor nem kell panaszkodni,hogy kevés,a pénz,vagy épp nincs.Jópár 30-40es házaspárt ismerek a környezemben akinek nincs

gyereke(és nem is lesz)Kényelmesen és hitel(ek) nélkül bolgogan élik az életüket...

2019. jan. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!