Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora fizetésemelés reális...

Mekkora fizetésemelés reális egy év után?

Figyelt kérdés
Tesztmernoki pozícióról van szó egy autóipari multinal. Tavaly tavasszal kezdtem, palyakezdokent bruttó 400 ezer forint alapfizetéssel, ezen felül van még cafeteria és bónusz. A munkámmal a visszajelzések alapján kifejezetten meg vannak elégedve és hosszú távon is terveznek velem. Szerintetek mennyi lenne a reális emelés?

2018. dec. 8. 19:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne számíts túl sok emelésre. 3-5% szokott lenni.

Két esetben tudsz komoly emelést elérni. Ha kapsz egy vezetői megbízást, vagy jövőre tovább állsz.

Sok fiatal mérnök csinálja azt, hogy amikor már néhány év gyakorlata van, elkezd pályázni és 20-30%-al több pénzt kér.

Ha bejön nyert, ha nem akkor pályázik tovább nincs veszteni valója.

4 év alatt két váltással akár 50%-ot is lehet dobni a fizun, ami ugyanazon a helyen nehezen elképzelhető.

Ma már van van olyan trend ahol ha 2-3 évnél többet dolgozol egy cégnél a fejvadász megkérdezi, hogy nincsenek karriercéljaid ha megpunnyadsz egy helyen ?

2018. dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
3-10% szokott lenni alapbol multiknal, hacsak nincs egy 3-5 elemes listad konkretumokrol, ervekrol, amiert szerinted tobbet ersz a cegnek.
2018. dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Tapasztalatból mondom, hogy a mérnöki szakmában, akkor tudsz igazi "béremelést" kapni, hogyha munkahelyet váltasz.


Nem fognak jelentős mértékben emelni, 20-30 ezer forinttal megtoldják a fizetésedet és ennyi.


A másik lehetőség,hogy feljebb lépsz a ranglétrán.

2018. dec. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Ha azt nézzük, hogy az elmúlt egy évben átlagosan kb. 10 százalékkal emelkedtek a fizetések, akkor 40-50 ezer forint reális. Ha többet is ér a munkád, mint kezdőként, akkor még nagyobb emelés is elképzlhető - elvileg. De hogy a te céged hogyan gondolkodik erről, nem tudhatjuk. Neked kell megkérdezned.
2018. dec. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

"4 év alatt két váltással akár 50%-ot is lehet dobni a fizun, ami ugyanazon a helyen nehezen elképzelhető."


Szerintem meg igenis elképzelhető a jelenlegi helyen is. Nekem 2 év alatt nagyjából duplájára emelkedett ugyanazon a munkahelyen. Nőtt a tapasztalatom, nőttek a piaci bérek, így igen érdekes lett volna ha nem igazodik ehhez a cég. Nyilván ha nem így lett volna akkor én is váltok.


Szerintem az első pár évben sokkal nagyobb mértékben tud emelkedni a fizu mert a tapasztalat is nagyot emelkedik. 0 és 1 év tapasztalat között óriási a különbség, míg 9 és 10 év között alig van, így ott jogos ha épp csak inflációval növelik.


Tényleg nem értem hogy lehet váltással nagy emelést elérni. Ahol 20-30%-kal több fizut adnának ott több tudást is várnak, én ezt látom. (fejlesztő vagyok egyébként)

2018. dec. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%

"Szerintem meg igenis elképzelhető a jelenlegi helyen is. Nekem 2 év alatt nagyjából duplájára emelkedett ugyanazon a munkahelyen. "


A nagy multik nemigen csinalnak ilyent

2018. dec. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

5%nál többet szerintem nem fogsz tudni kibulizni.


A multik HR EAME/EMEA fejesei még nem tudnak HUFban gondolkdni és sosem láttak olyan bérrobbanást mint ami most nálunk van.


Nem értik hogy kérhet valaki 10%os emelést, náluk 8at kap az aki a vizet borrá változtatja. Azt viszont értik hogy akik eddig jöttek 1500 EURért azok már 2000ért jönnek.

2018. dec. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Cégfüggő, én pl. ezért sem dolgozom multinál. Kis cégnél, ahol van egyéniséged, nem egy táblázat alapján kapod az emelést. Eddig akár hol voltam (nem multi környezet), 1 év munkaviszony után mindenhol megadták a 15-20% emelést. A második évet soha nem vártam meg (értelem szerűen egy 5-10%-ra lehet számítani), inkább átmentem másik céghez +20-30%-ért. :)
2018. dec. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én megértem ha valaki jelentős emelkedést ér el váltással, de csak abban az esetben ha a szakmai tudás is nőtt, csak mondjuk a régi helyen azt nem értékelik.


De ugyanarra a tudásra miért adnának lényegesen többet!? Vagy akkor a régi helyen fizettek túl keveset.


Nettó 230 körül kaptam kezdetben, nulla fejlesztői tapasztalattal, se gyakornoki se "hobbi projekt" tapasztalatom nem volt, kizárólag a végtelenül leegyszerűsített iskolai feladatok. Ez a tudás sok helyen kevés volt, de ahova még felvettek volna ott se fizettek volna többet (ráadásul ott feketén).

Két év után viszont ugyanott havi átlag nettó 450 körül kapok, mert megérdemlem, hiszen kitermelem ezt a pénzt.


És nem igazán találok ennél jobbat, pedig szoktam nézelődni, illetve hivogatnak fejvadászok. Még arra is nagyobb tudást várnak el máshol, hogy nettó 500 körül adjanak.


De ilyen 20-30% emelés váltással se tűnik reálisnak számomra.

2018. dec. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Utolso, en kicsit mas teruleten mozgok (ipari programozas), eddigi munkahelyeimen soha nem honoraltak a tobblet munkat. Volt olyan hogy felmondott a fonokom, es az o munkajat is en vittem tovabb 3 honapig (egy teljes munkaidos robbanasbiztos tervezoi munkakor a sajatom melle), es netto 50 eft-ot emeltek, holott a munka mennyisege es minosege a duplajara nott (a sajat munkamat is jobban tudtam igy vegezni).

Viszont, azt hogy mashol mennyit kapnal, csak ugy tudod kideriteni ha elmesz interjura. Attol, hogy allashirdeteseket nezegetsz meg fejvadaszokkal konzultalsz, nem leszel okosabb. Menj el 3-4 interjura, kerj el brutto 850 ezret. Elkepzelheto hogy megadjak, probald ki. ;)

Mj.: en azt is eszrevettem a gepgyarto szakmaban, hogy a vallalkozok cegen belul probaljak mestersegesen lent tartani a bereket. Mindenhol azt kaptam vissza valamilyen formaban, hogy mashol se kapnek tobbet. Nem a fenet, azert tartok 2 ev alatt 3 valtassal 240%-os emelesnel...

2018. dec. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!