Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet-e pihenő nélküli egymást...

Lehet-e pihenő nélküli egymást követő 7 fizetett napom?

Figyelt kérdés
Vasárnap pihenőnapon túlóra, hétfő-péntek normál munkanap, szombat szabadság.
2018. dec. 11. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Még olyan is lehet, hogy egymás után 7 munkanapod van, ám ekkor előtte és utána közvetlenül a beosztásod szerint pihenőnapod kell, hogy legyen.
2018. dec. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Lehet.

Ha megszavazzák a 3 éves túlóra keretet, akkor még 25 napod is lehet - majd 2 év múlva kiadják :-(

2018. dec. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
25 napja nem lehet, kell, hogy legyen közben pihenőnap.
2018. dec. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

2, fogalmad sincs arról, mit szavaztak meg...

NEm kéne összekeverni a két javaslatot, a munkaidőkeretet és a túlórakeret emelését.

2018. dec. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Ráadásul egyik sem jelenti, hogy pihenőnap nélkül, tehát egyhuzamban 25 napot lehet dolgozni.
2018. dec. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Lehet. Ráadásul te csak 6 napot dolgozol, utána szabadság.



(Mi ez a túlóra hiszti?

Fix fizetésért dolgozok X Euró*172 óra álltalány.

Csak tavaly 300 plusz órát szedtem össze, amiből idén 200-at "lecsúsztam".(azaz itthon voltam és ugyanúgy megkaptam a teljes fizetésem.)

A "szomszéd" cégnél az egyik alkalmazott 2X 30 napot dolgozott 1 szabadnappal. Neki a bankszámlája hizott jobban.

Én jobban szeretem a fix havibért mellé a "rugalmas" beosztást.

)

2018. dec. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

"Mi ez a túlóra hiszti?

Fix fizetésért dolgozok X Euró*172 óra álltalány."


1.- nagy valószínűséggel akkor ugyebár nem magyar viszonylatokról beszélünk, hiszen euróban kapod a pénzed.

2.- még nagyobb valószínűséggel nem 400 euró fizetést kapsz, hanem normálisan meg tudsz élni a fizetésedből, nem zsigerelnek ki éhbérért.

a 3 éves tólóra/munkaidő keret baromi sok - addig megszűnhet a munkáltató is, kiléphet a dolgozó is és akkor "ki emlékszik már arra", hogy épp volt neki 200 túlórája. Magyarországon nem épp arról híresek a munkáltatók, hogy betartják a szabályokat - ezért a túlóra-hiszti.

2018. dec. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

"megszűnhet a munkáltató is, kiléphet a dolgozó is"


És ez miért gond? Ez esetben azonnal el kell számolni. Ha pl azonnali hatállyal felmondasz akkor is elszámoltok, nem várjatok meg a következő hónap elejét a fizuval..

2018. dec. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. Főleg, ha az egyik fizetett szabadság. Sokszor szoktam 9 napozni, sose volt belőle baj.
2018. dec. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!