Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 5 éves osztatlan államtudomány...

5 éves osztatlan államtudományi vagy 3 éves közigazgatás-szervező alapképzés? Melyiket érdemesebb választani?

Figyelt kérdés

Az államtudományival ugye elvileg állami vezető lehetnék.De ilyen állást meg gondolom úgysem kapok,ha nincs semmi protekcióm,nem vagyok politikus és nem is vagyok kormánypárti.

Szóval gondolom a sima közig is elég lenne.Esetleg közog után elmehetnék közgáz közpolitika mesterre is.Bar nem hiszem,hogy maradok alapképzés után.



2018. dec. 11. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Jogi karon kívül egyik se ér semmit ebben a kategóriában.


De ha azt hiszed, hogy ha a jogi kart elvégzed, az magában aranybánya, akkor megint csak tévedsz.


Nagyon sok jogász dolgozik egyszerű alkalmazottként, pedig az ő végzettségük ezerszer többet ér, mint az az államtudományi szar amit írtál, mégse lett belőlük elvileg se állami vezető.


Közben már szakjogászi papírt meg minden marhaságot összeszedhetnek, mégis le vannak korlátozva amíg nincs jogi szakvizsgájuk (a közigazgatási szakvizsga, ugyancsak, szart se ér).


Ha ügyvédi pálya érdekel, egy tescos árufeltöltő jobban fog keresni a jelölti évek alatt mint te, mert az ügyvédek köcsögebbek a konzervgyáros kisfőnöknél is.


Ezen a pályán csak aztán kezdődik a tanulás igazán, miután az alapszakot elvégezted. Ha pénzt is akarsz keresni belátható időn belül, felejtsd el.


De ha meg csak a közigazgatásban akarsz ellébecolni, ahhoz elég bármilyen kamudiploma is.

2018. dec. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
59%
Én is inkább a közig. szakot ajánlom, olyan végzettségűekre szükség lesz mindig is, kormánypárttól függetlenül. :)
2018. dec. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A közig-szervező lényegében egy egyszerűsített államtudományi szak. De a tapasztalatok szerint a közig szervezőhöz kell még egy 2 éves mesterképzés, ha normális helyet szeretnél, szerintem egyértelműen a doktori képzés éri meg jobban. Ha politikus akarsz lenni, ahhoz nem kell egyik se, bár jó kapcsolatokra szüksége van egy politikusnak, amiket talán az nke-n vagy az eltén lehet legkönnyebben kiépíteni, de ez nem politikus-, hanem szakember-képző, más kérdés az, ha valaki csak azért végzi el, hogy doktor legyen, mert az jól hangzik a politikában.
2019. jún. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!