Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi munka Európán kívül?...

Külföldi munka Európán kívül? Malajzia, Szingapúr.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves nő vagyok, 3 éve élek külföldön egyedül. Van 5000€ megtakarításom, ebből szeretnék valamit lépni. A hajó opció lenne, de van egy cicám, akitől nem válnék meg (ő az egyetlen családom, cipelem minden országba magammal :)). Angolul jól beszélek, de végzettségem nincs, a pénz hiánya sajnos leszűkíti a lehetőségeket :( Nem vagyok buta, csak kicsit belefáradtam, hogy egyedül vagyok.


Malajzia, Szingapúr, Új-Zéland vagy USA lenne az a hely, ahol szívesen letelepednék, de nem felelek meg a work visa követelményeinek. Milyen lehetőségek vannak Európán kívüli munkára? Hogyan lehetne egy fiatalnak az álmait összehozni egy átlagos életre? :)

Minden tippnek, információnak, esetleg saját tapasztalatnak nagyon örülnék.


2018. dec. 13. 09:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ázsiai országokat el is felejtheted mint Malajzia, Szingapúr vagy ha Thaiföld vagy Vietnamra is gondolnál. Ezekben az országokban nem kapsz munkavállalási engedélyt. De dolgozni azért ott is lehet. Pl. Tudom, hogy Malajziában, Thaiföldön,Vietnamban ha van bármilyen diplomád, és jól tudsz angolul akkor "angol oktatónak, tanárnak kimehetsz dolgozni. Vagy ha van bőven tőkéd akkor még Szingapúrban is alapíthatsz céget, csak annyi a követelmény, hogy az adott állampolgárokat alkalmaznod kell minimum 3-4 főt. Új-Zéland, USA pedig olyan helyek ahol pontozó követelmények vannak. Ha megfelelsz akkor kapsz munkavállalási engedélyt. (csak halkan jegyzem meg: A macskád nagyobb gond lesz
2018. dec. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Sajnos rossz helyre születtem, ami valahol nem fair, hogy az esély nulla :) Nincs diplomám, elég volt 18 évesen albérletet fizetni, stb.

Szeretnék szebb életet, egy olyat, amit én választok, online különböző ingyenes tanfolyamokkal tanulni is próbàlok, de ez kevés a pontrendszerhez :(

2018. dec. 13. 10:51
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos rossz helyre születtem"


Ki ne találd már, hogy az egész EU-ban nem lehet sehol sem boldogulni és szép életet építeni. Se Hollandiában, se Svédországban, se Ausztriában? És azt meg pláne honnan veszed, hogy pont Malajziában jobb lenne bármi? Még Magyarország is millió szempontból fejlettebb ország náluk.


Nekem ez úgy hangzik, hogy csak keresed a kifogásokat, hiszen ha "rossz helyre születtél", akkor nem tehetsz róla, ha valami nem tetszik a jelenlegi életedben.

2018. dec. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos rossz helyre születtem, ami valahol nem fair, hogy az esély nulla :) "


Miért is születtél rossz helyre? Talán Afrikában születtél, ahol éhhalált halnak a gyerekek, Vagy Indiába, és más ázsiai országba, ahol 8-10 éves gyerekként gumigyárban dolgoznak? Netán Pakisztánban, ahol a szeméttelepen keresik 6-8 éves gyerekek az élelmet?

[link]


Ha ki tudtál jutni külföldre (gondolom, a magad erejéből) és van 5 ezer euro félretett pénzed, akkor légy büszke magadra! A cicádra meg vigyázz :-) - rendes Tőled, hogy nem hagyod hátra egy költözés miatt.

Egyébként Anglia miért nem opció számodra?

London ugyan nagyon drága, de vannak kisebb városok, ahol azért le lehetnél.

2018. dec. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Látom, miközben körmöltem, 3-as is hasonló véleményt írt :-) (4-es vagyok)
2018. dec. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésem, hogy jártál már Malajziában, Szingapúrban? Én nemrég jöttem haza Malajziából. Tény, hogy csodálatos ország, jó meleg van, de élni akkor sem lehet ott valami jó. Tudod miért? Mert sokkal szegényebb az élet ott mint bárhol máshol. Nagyon sok szegény embert láttam. Imádok olyan helyeken járni amik nem turisztikai helyek, mert ott lehet pontosan látni milyen is a való élet. Volt szerencsém beszélgetni is velük. Kiderül ilyenkor sok minden. Pl: A legtöbb ázsiai országokban (mit Malajzia is) nincs nyugdíj. Ilyen országokban a gyermekek gondoskodnak az idős szüleikről. Bár van ingyenes orvosi ellátás az állampolgároknak jár, de lenézik, kivetik a "nyomorultakat" (pl: sokszor látni, hogy vakok, testi fogyatékosok koldulnak, kéregetnek, és a helyiek elfordulnak, nem veszik észre őket)

Boldogulni meg sok országban lehet, van aki Magyarországon is szépen boldogul. Én Angliában élek, se diplomám, és sajnos az angol nyelvtudásom sem igazán jó. Mégis boldogulok.

2018. dec. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azon csodálkozok hogy a trópusi országok lakói mennyire nem élnek az örök napsütés adta természetes lehetőségekkel. És ezért számos magyarral is találkozni ott, akik viszont élnek azzal hogy egész évben lehet ízletes gyümölcsöt termelni vagy méhészkedni és nincs fűtésszámla. A helyi lakosok csodabogárnak tekintik azokat az európaiakat, köztük magyarokat is akik nem úgy élnek mint ők hanem élnek a trópusok adta előnyökkel. Mert ők már tudják milyen például az "élhető" Skandináviában magas adót meg fűtésszámlát fizetni, meg drága élelmet venni, ami délen ingyen van ha megtermelik. Volt két kambodzsai tankörtársam akiknek segítségével két tankörtársam is kiköltözött oda. Itthon túlhajszolt állásból tengődtek és albérletre alig futotta nekik, odakinn meg gazdag gyümölcstermesztő illetve méhész lett belőlük. Ja hogy a helyi lakosok szegények? Előttük is ugyanúgy ott a lehetőség mint nekünk európaiaknak.

Vagy például a brazil kormány 5 hektárt ad ingyen annak az állampolgárnak aki élelmet termel rajt a lakosságnak. Erre mi történik? Néhány helyi lakos csak megpróbálja. De számos európai, helyi lakos által megszerzi a lehetőséget és virágzó paradicsomot hoz létre. Miközben a helyi lakos meg menekül Európába mert itt lehet szenvedni télen és szinte csak állásból lehet élni.

2018. dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Édes istenem, miért egyből a pénzzel jön bárki? Remek, mondhatjátok,hogy EU-n belül lehet élni, de itt nem arról volt szó, hanem, hogy mik a lehetőségek azokban az adott országokban.

Igen, rossz helyre születtem, mert attól, hogy afrikai gyerekeknek rossz, nekem jobb lesz? Őszintén, sehol nem jó család nélkül felnőni, egyedül, országtól függetlenül. Nem Magyarországra irányult a komment, hanem a helyzetre, hogy nekem esélyem nem volt tanulni.

A kérdésem arra irányult, hogy milyen lehetőségek vannak az adott országokban. Nem Magyarországra, nem az EU-ra vonatkozott.

2018. dec. 13. 11:59
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 7es válaszoló, ez a válasz nagyon tetszett :)
2018. dec. 13. 12:09
 10/16 anonim ***** válasza:
28%

Nem az a baj, hogy rossz helyre születtél, hanem, hogy lusta voltál tanulni. Csak a kifogásokat keresed igazság szerint... ezekbe az országokba nem egyszerű kijutni, de vannak olyan szakmák, amivel sima liba, ha tényleg annyira akartad volna, most ezt a szakmai hátteret építgetnéd.


Végzettség nélkül ahol esélyed van az maximum az EU, ott van pár ország ahol működik, a németekhez pl el lehet menni takarítani, babysitternek ilyesmi.

2018. dec. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!