Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nèmetországi munkavállalók!...

Nèmetországi munkavállalók! Szerződèsbe foglalhatnak olyat kirúgásról, ami eredetileg törvènyileg tilos?

Figyelt kérdés

Úgy èrtem hogy törvényileg tilos, de ha bele van írva a szerződésbe, ès aláírom akkor már jogszerű?


2 ève dolgozom ugyan annál a cègnèl, idáig határozott szerződèssel, de eddig is csak egy lapot kaptam amin a dátumok voltak, ès hogy minden egyèb változatlan a szerződésben. Maradtam, mert be lett igèrve a határozatlan is, gondoltam az már nem csak egy lap lesz. Viszont most is csak egy lapot kaptam... Szóltam a főnökömnek hogy ez így nekem nem elèg, kèrek egy egèszet. Erre bunkón közölte, hogy jó majd megoldjuk, de azóta is semmi. Így nagyon bosszant hogy mi lehet benne, ami miatt nem akarja odaadni.

Jövőre babát tervezünk a fèrjemmel, így azèrt is èrdekel ez így nagyon, hogy esetleg bele lehet e fogalmazni egy szerződèsbe, hogy terhessèg esetèn bontható e a szerződès, mert amúgy ez ugye törvènyileg tiltott. Viszont csak ezèrt maradtam ennèl a cègnèl, mert a határozatlan idejűvel már biztosan lesz baba mellett is jövedelmem...


Szóval tud valaki valamit erről?

Köszi


2018. dec. 15. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem érthetö a kérdésed egészen.

Olyan szerödést nem lehet írni, amiben benne van, hogy terhesség esetén felmondhatnak.

Azonban a határozott idejü szerzödés lejárta nem ezt jelenti, hanem azt, hogy a konkrét dátumkor vége a munkaviszonynak, kivéve, ha megújítják/meghosszabbítják. (Mellesleg a "csak egy lap" tökéletesen érvényes mint hosszabbítás)


Szóval írd le, mi a gondod, hogy a szerzödésben van olyan kitétel, hogy terheség esetén felbomlik a munkaviszony, vagy hogy nem véglegesítenek?

2018. dec. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A konkrèt baj az hogy nincs egy teljes szerződèspèdányom, ès nem is volt soha. Csak egy lapot kaptam mindig, amire az van írva, hogy "szerzdődès kiegèszítès" aztán a dátumok amik megváltoztak, ès alá pedig, ahogya többi szerződèsbe foglalt pont változatlan. Most már megkaptam a határozatlan idejt, vèglegesítettek, de azon a tènyen kívűl, hogy határozatlan a szerződès, semmi más benne foglalt dologról nem tudok, mert nincs belőle pèldányom. Ez a problèma csak, mert most ismerősök beparáztattak, hogy "sok csúnya dolgot" írhatnak a szerződèsben a tudtom nèlkül, mivel nem kaptam belőle. ( Nem csak èn, senki akit idèn vèglegesítettek).
2018. dec. 15. 13:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nincs eredeti szerzödés, márcsak azért sem, mert azt alá kellett írnod.

Itt Németországban egyetlen munkáltató sem kockáztat igen nagy összegü büntetéseket azzal, hogy szerzödés nélkül foglalkoztat valakit.

Amikor odamentél, akkor kellett aláírni egy elsö szerzödést, amit utána meghatározott idönként aktualizálnak.

Esetleg ha közvetítön keresztül kerültél oda, nála lehet az eredeti szerzödésed, töle kérd el.

Ha nem, akkor a fönököt szólítsd fel írásban, hogy az eredeti munkaszerzödésröl kérsz egy másolatot.

2018. dec. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Van szerződès, persze, az első naptól kezdve, csak nem nálam. Első nap is csak egy lapról kaptam másolatot, ahol csak az adataim voltak, meg hogy egy èvre szól. De elsőre sem kaptam kèzbe egy komplettet.
2018. dec. 15. 17:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondom, ÍRÁSBAN kell felszólítani, akkor kénytelen kiadni neked.
2018. dec. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!