Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 6 órába már visszvéve a...

6 órába már visszvéve a munkavállalók minimálbéremelés miatt de mi lesz jövőre? Jön az újabb emelés!

Figyelt kérdés

Tippeket kérek szerintetek mi lesz 18ban.

Uis 17.01.01-el volt egy kötelező minimálbéremelés amit a cég úgy játszott ki hogy mindenkit átjelentett 8 órásból 6 órásba és így csak a 6 órás bért fizeti. Emelt uygan bért ahogy kell papíron minden oké de már csak 6 órát fizet miközben 8at dolgoztat ugyanúgy.


Jövőre 18ban újabb minimálbéremelés jön. Kérdés mit léphet a cég? Mert az újabb átjelentés komikus lenne már eleve 6 órás mindenki 8 néha 10-órás műszakokkal-átjelent majd 4be?

És fizeti a 8 órára a 4 órás emelt minimálbért?


Vagy milyen egyéb papírmágia várható?


2017. nov. 2. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Lehet. Tudom, hogy divat a szemét vállalkozót szidni, de attól, hogy az állam ráparancsolt, hogy mostantól tíz százalékkal többet adjon neked, attól te valószínűleg nem dolgoztál tíz százalékkal többet.
2017. nov. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Hát, akivel ezt meg tudja csinálni, meg is érdemli!
2017. nov. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Hát, akivel ezt meg tudja csinálni, meg is érdemli!"


De miért? Aki a földön fekszik eleve abba még külön bele is kell rúgni?


Vagy mi?????

2017. nov. 3. 08:12
 4/11 A kérdező kommentje:

" attól te valószínűleg nem dolgoztál tíz százalékkal többet."


Mondjuk madárkám.... a bérEMELÉS attól bérEMELÉS hogy ugyannnyi munkáért többet kapok....

Ha több munkáért kapok többet az nem emelés. Több munka több pénz hol itt az emelés....

ha ugyannyi munkáért többet na az az emelés.



És ezt nem a munkáltató kompetenicája eldönteni van jogszabály.

2017. nov. 3. 08:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi a szakmád, mihez értesz?!
2017. nov. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó nem én dolgozom itt én csak külső szereplőként nézem az egészet, de azért tudom a választ.

Akik itt dolgoznka kivétel nélkül 50+-os korú kb semmihez se értő 8 általánossal néha még azzal se rendelkező egyének. Főleg nők.

Na ők azok akik aztán a világon sehova se kellenek mielőtt még valaki kitalálná miért nem mennek máshova.

Azért mert sehova se kellenek, mivel idősebb nők így még a komoly fizikai munka is kizárt. Mert egy kétajtós férfi ha nem is ért semmihez malterosvödröt cipelni tud oda elmehet jó pénzért.

De ezek hova.

Tanulni rég öregek meg aztán 8 elemis alapokkal tanulni mégis mit.

2017. nov. 3. 14:09
 7/11 A kérdező kommentje:
Jó tudom most jön a duma hogy akkor meg is érdemlik.... de miért is? nem értem.
2017. nov. 3. 14:10
 8/11 anonim ***** válasza:

#4

Madárkám, ha az állam rám parancsol, hogy Józsinak mostantól ennyivel többet adjak, és Józsi ezután közli velem, hogy nem az én kompetenciám eldönteni, hogy ki tudok-e ennyit fizetni, akkor nekem se lenne a szívem csücske az illető. Tudom, szerinted meg az állam szerint is a vállalkozók a fáról szüretelik a pénzt kilószámra, és csak ge*ciségből trükköznek, de akkor miért nem próbálsz meg te is indítani egy vállalkozást?

2017. nov. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyolc általános már húsz éve sem volt elég egy normális munkához, akkor még ezek az emberek harminc év körül járhattak. Bőven tanulhattak volna.
2017. nov. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ez mind nagyon szépo de aztán valaki meg felnyom téged a megfelelő helyen (nav omff ) vagy akár bíróásgra viszi akkor meg a gatyád rámegy a büntetésre és bezár a csaló válllakozásod. Akkor meg azon fogsz visongani.

Szóval engem baszptt******* ul nem érdekel honnan termeled ki de aztán valaki felnyom és akkor meg a büntetést kell kicsengetned vagy végrehajtás...



ezt kéne az összes csalónak végiggondolni



"Madárkám, ha az állam rám parancsol, hogy Józsinak mostantól ennyivel többet adjak, és Józsi ezután közli velem, hogy nem az én kompetenciám eldönteni, hogy ki tudok-e ennyit fizetni, akkor nekem se lenne a szívem csücske az illető. Tudom, szerinted meg az állam szerint is a vállalkozók a fáról szüretelik a pénzt kilószámra, és csak ge*ciségből trükköznek, de akkor miért nem próbálsz meg te is indítani egy vállalkozást?"

2017. nov. 4. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!