Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres ma Magyarországo...

Mennyit keres ma Magyarországon egy molekuláris biológus (laboratóriumban)?

Figyelt kérdés
2018. dec. 18. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs. Ez nagyon függ a munkahelytől, feladattól, beosztástól.


--Ha nem egyetemi közalkalmazott, akkor a bértábla szerint kap fizetést. (végzettség + szolgálati idő alapján különböző)


--Ha egyetem, akkor beosztástól függ, külön kategóriák szerint.


--Ha köztisztviselő, akkor egész más bértábla.


--Ha magáncég, kft, bt, rt., akkor teljesen megállapodás szerint.


--Ha saját maga a vállalkozó, akkor nincs fizetés, hanem profit van.

2018. dec. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Milyen nincs?
2018. dec. 18. 17:31
 3/9 A kérdező kommentje:
Konkrét összegeket, légyszi. Ismerem a szakmát, phd hallgató voltam, aztán befejezetlen doktorival el kellett húznom külföldre anyagi okokból kifolyólag. Fenntarthatatlan volt az életem havi 90ből. Kint klónoztam évekig de fizetésért, munkaviszonyban, nem folytattam a doktorit. Nincs fokozatom. Szeretnék hazamenni. Mik a lehetőségeim? Védéssel nem szeretnék bohóckodni. Nem érdekel az egész, dolgozni szeretnék, fizetésért, munkaviszonyban.
2018. dec. 18. 20:57
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Te ennyi ésszel hogy jutották idáig? Kaptál egy teljesen normális választ egy hülye kérdésre. Attól függően hogy hova vesznek fel, nettó 120 és netto 600 között. Most ezzel boldogabb lettél? De mássz fel néhány álláskeresős weboldalra és meg fogod látni hogy jó ha 1 vagy 2 mikrobiológust keresnek éppen, és nagy eséllyel állami helyre (=netto 150 környékén).
2018. dec. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocs molekuláris. Abból se keresnek többet.
2018. dec. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Állami hely? Volt ántsz laborokról beszélsz? :D Vagy milyen állami hely? Magyarországi álláshirdetéseknél a legtöbb cég fostos bérigényt kér, míg én nyugaton arra szocializálódtam, hogy egy sávot adnak meg, amin belül alkudozol. Mennyibe fájna a munkába járás, albérlet kifizetése stb. Ezek a munkavállaló szempontjából elég meghatározó dolgok, a munkáltató részéről meg gyakorlatias számítás kb. Persze nyilván ők sem fizetnek többet, ha nem muszáj. De azért normális ésszerű keretek közt zajlik a béralku. Sehol nincs olyan, hogy beböffentesz egy összeget, főleg úgy, hogy nem is abban az országban élsz, hanem sok esetben máshonnan pályázol, de azért találd el, mennyi az annyi. Ez már csak amiatt is teljes nonszensz, hogy számos magyarországi munkaadó olyan szerződést írat alá, amely nyíltan, bevallottan tiltja, hogy a munkavállalók egymásnak megemlítsék a fizetésüket.Ez amúgy teljesen érthetetlen és nonszensz gyakorlat, és számos uniós irányelvvel megy szembe. Mindezek fényében sztem teljesen reális, hogy szeretném tudni, mégis mennyit kérjek a mocsadék bérigeny megjelölése résznél :D
2018. dec. 20. 00:29
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Állam hely pl MTA, SOTE, ELTE, OVSZ és hasonlók. Itt bértábla van, éhen halni elég a pénz. Richter sem adja meg a nettó 300-at, sőt talán még a közelében sincs. Nagyon kevés cég van itthon aki ilyennel foglalkozik de tényleg nagy lehet a szórás fizetésben. Ha magyar cég, max netto 250. Ha valami nagyobb, talán 300. De laborba előny lenne a phd. Nem laboros állások amik jobban fizetnek és phd sem kell. Pl orvoslátogató, CRA.. Na itt már nettó fél millió környéke is simán elérhető.
2018. dec. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam hogy nagy lehet a szórás, mert lehet hogy van valahol eldugva néhány külföldi cég akik nemzetközi bért fizetnek, de ezekről nem is tudunk, mert 5 évente szabadul fel állás.. Rétegszakma, nagyon. Viszont ha pont egy ilyenre bukkansz, ott nem kell kiröhögtetni magad magyar bérigènnyel, de ezt honnan tudhatnánk. Ahogy egy CRA is: magyar cégnèl ötöde a bér mint egy Quintas-nál vagy Parexelnél.
2018. dec. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a hasznos választ :)
2018. dec. 22. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!