Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SZÉP kárya éves keretét...

SZÉP kárya éves keretét megkaphatom egyösszegben is, vagy csak havonta?

Figyelt kérdés

504 000 ft az éves cafeteria keretem, ebből szeretnék 75 000 ft-ot a SZÉP kártya szabadidő zsebére a 2019-es évre. Azt szeretném kérdezni azoktól, akik jártasak a témában, hogy megkaphatom-e a 75 000 ft-ot egy összegben februárban, vagy csak havi utalásban fogom megkapni?


Köszönöm szépen mindenkinek előre is a válaszokat, és Kellemes Ünnepeket Kívánok!



#cafeteria #MKB #SZÉP-kártya #szabadidő alszámla
2018. dec. 24. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Megkaphatod, semmi akadálya. Így kell majd beírni.

Sokan csinálják így.

2018. dec. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltató szabályzata a mérvadó. Nálam egy cég sem adja egyben, havi bontásban jár.
2018. dec. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem egyik cég se hülye, és gondol arra hogy mi van hogyha egy összegbe odaadják, te meg két hét múlva beadod a felmondást.
2018. dec. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 belapus ***** válasza:
100%

Nálunk a 2018-as évben a szálláshely és rekreációs ( jövőre szabadidő ) zsebbe egy összegben, az étkezési ( vendéglátás ) zsebbe havonta utalták.

Jövőre mi lesz ?Nem tudom.

Felmondás után a részarányos összeget nyilvánvalóan vissza kell juttatni.

2018. dec. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne? Levonjak berbol.

Anno udulesi csekkel jartam igy, mikor juniusban munkahelyet valtottam. Aztan 30 ezres fizetest kaptam.

A cegek engedik, utana a berszamfejto megoldja. Nyugi, nem hagyjak ott a dolgozonal ajandekkent, ha felmondana. Jaj istenem, mi van, ha felmond? Elszamolnak, ennyi.

2018. dec. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, szerintem 75 ezres éves keretet havi részletekben utalni semmi értelme nincs. Ráadásul szabadidős felhasználás, tehát eleve nagyobb összeget költesz belőle.
2018. dec. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Így van, ezt akartam írni én is, veszel egy fesztiválbérletet vagy színházbérletet év elején, amikor még olcsó - aztán oda is van a keret.

Vicces lenne 5 ezrével gyűjtögetni, második félévre lenne meg az összeg, addigra meg ezek a bérletek már vagy nem kaphatók, vagy elmúltak az események, vagy pl fesztiválbérlet 3x annyiba kerül.

2018. dec. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A fogszabalyzo levételét szeretném ezzel kifizetni februárban, ugyanis abban a rendelőben lehet fizetni az MKB szabadidő zsebevel. 70 ezer lenne, meg egy 5os maradna is a keretből, csak kapjam meg február elején. Meg jó, hogy múltkor tettem a HR-nek egy szivesseget :)
2018. dec. 25. 11:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Munkáltatója válogatja. Nálunk lehet egy összegben is kérni, de max utólag - tehát ha 20 ezer a havi keret, akkor áprilisban kérheted legkorábban a 75-öt. Sógor a 100 kp-t kérte idén januárban egy összegben. Pároméknál viszont (az előző munkahelyén is) csak havi bontásban lehet kérni, nem lehet "átvinni" a következő hónapra. Ja és olyanról is tudok, ahol egy évben egyszer utalnak a Szép kártyára, ott egyben lehet csak kérni. Szóval erre nincs jó válasz.
2018. dec. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig is egy összegben fizették, soha sem havonta.

Pont ezzel vagyok most bajban. Most kellene nyilatkoznom, hogy melyik zsebre mennyit kérnék idén és kb jövő hónapban utalnák. Csak éppen épp munkahely változtatáson vacillálok. Még nem döntöttem el 100%-osan hogy váltok-e. Ha viszont megyek, akkor vissza kell fizetnem. Ami azt jelenti, hogy egy hónapig rabszolga leszek. Kvázi ingyen dolgoztatnak, mivel a SZÉP kártyámmal nem tudom majd a villanyszámlámat és egyebeket befizetni abban a hónapban. :(

2019. márc. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!