Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meddig tart még a létszámstop...

Meddig tart még a létszámstop a közszférában?

Figyelt kérdés

Mindenhol üres az álláshirdetések rovat. Mi lesz így azzal, aki a közszférában akar dolgozni?


[link]


[link]


[link]



2018. dec. 24. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Szórakozol?


Most voltak - vannak - és sajnos lesznek a nagy leépítések.

TÖBB EZER embert rúgnak ki!!!

Állami szférába 2 helyre van felvétel: sereg, rendőrség.

2018. dec. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Hamarosan fel fogják oldani, márciusig minden rendeződik elviekben.
2018. dec. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Remelem legalabb meg 500 évig
2018. dec. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Miért akarna bárki is a közszférában dolgozni? Nem igazán értem.
2018. dec. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Azért központi szinten nem olyan rossz dolgozni a közszférában, leginkább kezdőként, főleg ha felsőfokú végzettséged, nyelvvizsgàid vannak egész jó kezdő fizetésed jöhet össze. Bérlet, cafeteria, hazautazás költségének megtérítése, 50%-os utazási kedvezmény stb.

Sokan választják kezdőként majd váltanak a versenyszférába, sokan pedig kifejezetten szeretik és nem is akarnának màshol dolgozni.

2018. dec. 25. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Adrien001 válasza:
52%
Nem csak kezdőként jó a közszférában dolgozni! Én már jó ideje ott dolgozom. Nagyon szeretem! Biztos háttér! A létszámleépítés meg egy hülyeség! Azokat bocsátották el, akiknek határozott idejű szerződésük volt, vagy pedig nyugdíjba vonultak. Legalábbis ott, ahol én dolgozom! A rendőrségnél a jövő évben lesz létszámstop! Idén még felvesznek embereket, mert ott is nagyon kevesen vannak!Valamint a BV intézetekbe! Sajnos a közigazgatásban nem a dolgozók vannak sokan, hanem a vezetők! Azokat kellene kirugdosni, vagy legalább ügyintézővé lefokozni! A MÁK-hoz meg ne akarjon senki menni! Borzalmas hely, hulladék pénzért! Tiszta kőkorszak!
2018. dec. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hülyeség?! Nálunk konkrétan 18 dolgozót rúgtak ki most év végével. Ebből egy sem volt nyugdíja vagy határozott idejű. De tudok olyan intézményről, ahol 40% volt a leépítés mértéke.


"Azért központi szinten nem olyan rossz dolgozni a közszférában, leginkább kezdőként, főleg ha felsőfokú végzettséged, nyelvvizsgàid vannak egész jó kezdő fizetésed jöhet össze."

8 éve voltam kezdő. Az egyik minisztérium háttérintézményében, Budapesten dolgoztam. Diplomával (MSc), középfokú nyelvvizsgával nettó havi 130-at kerestem. (Most sem sokkal többet.) Ez olyan jó fizetés?! Érdekesség, hogy akkoriban váltottam bankot. Az egyik bank ügyfélszolgálatán az ügyintéző nagy lelkesen ajánlgatta nekem az egyik típusú számlacsomagot, ami olyan jó, hogy ha havi 150e Ft-os munkabér átutalás érkezik, akkor nincs számlavezetési díj. Mikor mondtam az ügyintézőnek, hogy köszönöm, de én nem keresek ennyit, nagy ledöbbenve tátott szájjal rám nézett és megkérdezte, hogy miért, mit dolgozom?!


Amúgy nekünk volt egy össznépi értekezlet még tavaly év vége felé, ahol arról volt szó, hogy az év első felében fel lesz oldva a létszámstop. Nem emlékszem konkrét dátumra, de mintha májust emlegettek volna.

2019. jan. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!