Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit takar a szerződésben ez a...

Mit takar a szerződésben ez a mondat?

Figyelt kérdés

Tanulmányi szerződést kötöttem a céggel anno, aminek fejében vállaltam, hogy további 24 hónapig nem mondok fel, vagy ha igen, akkor visszatérítek minden ezzel kapcsolatos költséget (szerencsére időarányosan).

A 24-ből még csak három hónap telt el. Várandós vagyok, ezért előtérbe került, hogy mi lesz. Nyilvánvaló, hogy a 24 hónap nem telik le a baba születéséig. :) Szinte biztos, hogy a jelenlegi munkaköröm nem vár meg, felajánlanak valami mást, amikor visszajönnék dolgozni. Azt a mást viszont nem biztos, hogy akarom majd.

A szerződésem pontos szövegezése: "A munkavállaló kötelezettséget vállal arra, hogy a képesítés megszerzését követően kettő évig, azaz 24 hónapig nem szünteti meg a munkáltatóval fennáló munkaviszonyát. A munkáltatónál munkaviszonyban töltött idő tartamába nem számít be a munkaviszony szüneteltetésének az az esete, amelyre a munkavállalót szabadság nem illeti meg."


Utóbbi mondattal sajnos nem vagyok képben. A csed, gyed, gyes ebbe a kategóriába tartozik-e?


2019. jan. 5. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

"A munkáltatónál munkaviszonyban töltött idő tartamába nem számít be a munkaviszony szüneteltetésének az az esete, amelyre a munkavállalót szabadság nem illeti meg.""


Mivel erre az időre jár a "szabadság", így elmehetsz, de össz - vissz a 24 hónapot le kell melóznod/ki kell fizetned.

Azaz a hátralévő többi időt.


A lényeg, hogy te az ő tulajdonuk vagy!


(Én ezért sem vettem fel soha nőt a céghez, amíg HR-es voltam!)

2019. jan. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Szabadság csak a csed idejére és a gyed első fél évére jár, szóval nem lesz meg a 24 hónapod, ha most 3 van.
2019. jan. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Amíg esetlegesen 9-es kóddal táppénzen vagy veszélyeztetett terhesként, arra az időre jár szabi.

A CSED idejére jár szabi.

A GYED/GYES teljes idejéből az első fél évre jár szabi.


Gondolom még hátra lehet 6-7 hónapod a szülésig, eddig letelt 3, plusz a kb 12 szülés után az már összesen 22 körül van, utána kiveszed az összegyűlt szabikat, ebből összejöhet még egy hónap, és akkor már majdnem meg is van a 24.

2019. jan. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kielégítő válaszokat! :) Nem tudtam meddig jár szabadság, így nagyon hasznos válaszok voltak. Csak most kezdek utána járni az ilyesfajta dolgoknak.

Őszintén szólva néhány hónapot féllábon is kibírok, avagy időarányosan addigra nem marad akkora összeg, hogy ne tudjuk kifizetni, így nincs nagy gond. Attól tartottam inkább, hogy több mint egy évem lesz még mire visszatérek szülés után, akkor pedig vagy fizetek több százezer forintot, vagy elképzelhető hogy ki kell bírnom olyan munkakörben, amit utálok. Egyik sem hangzik túl jól.

2019. jan. 5. 13:58
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

"A munkáltatónál munkaviszonyban töltött idő tartamába nem számít be a munkaviszony szüneteltetésének az az esete, amelyre a munkavállalót szabadság nem illeti meg.""


Tehát az az időszak számít bele, amikorra szabi is jár. Ahogy írják is, szabi addig jár, amig dolgozol, plusz a csed idejére és a gyed első fél évére. Vagyis mostantól kb a gyerek egy éves koráig.

2019. jan. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Estádio de Felchút ***** válasza:

Ejjnye no!

Beiskoláznak, erre beterhesedsz. Hát ezt kell csinálni-e?

A beterhesedés miatti távollét alatt jár a szabadság. 21 hónap múlva koccolhatsz.

2019. jan. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sejthette ezt a munkáltatóm is így a huszas éveim végén... ;)

Ők erőltették a tanulmányi szerződést, én álltam volna magamnak a képzést, amire én szerettem volna mindenképpen jelentkezni.

2019. jan. 6. 11:17
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

"A kérdező kommentje:


Sejthette ezt a munkáltatóm is így a huszas éveim végén... ;)


Ők erőltették a tanulmányi szerződést, én álltam volna magamnak a képzést, amire én szerettem volna mindenképpen jelentkezni."


1. vagyok.


Igen, ezért nem vettem fel soha nőt, és igen sejtette a cég, hogy mire készülsz, ezért íratták veled a szerződést.

2019. jan. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Előrébb lett tőle? Nem igazán. Nem lett volna muszáj összemosni a képet, én szívesen kifizettem volna magamnak a képzés díját.


Azt gondolom a lehetőségekhez képest mindig is lelkesen, becsületesen, precízen végeztem/végzem a munkámat akár munkaidőn túl is hivatástudatból, mindenféle ellenszolgáltatás nélkül. A várandóságom alatt, avagy pici babával otthon is bármikor szívesen fogom felvenni a telefont az utódomnak, vagy a kollégáimnak, ha kérdésük van. A legjobban nekem fáj az, hogy nem fog megvárni a pozícióm előre láthatóan, de ez van. Én nem gondolom a mai világban azt, hogy rosszabb fiatal nőt felvenni, mint bárki mást. Egy férfi is mondhatja 2 év után, hogy neki nem kell ez az egész sz*r és továbbáll. Attól hogy egy férfi férfi, még nem jelent garanciát a biztos, lelkes, jó munkaerőre, aki élete végig ott lesz.

2019. jan. 7. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!