Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány animátor dolgozik egy...

Hány animátor dolgozik egy Rick and Morty, BoJack Horseman részen és mennyi ideig? (Kb. ) És milyen iskolát végeztek?

Figyelt kérdés

Próbáltam keresgélni, de elég kevés infót találtam és azok is eltéröek...

Ha valaki elvégez egy METU vagy MOME animáció szakot, akkor lehet esélye hasonló (!) kaliberű projektekben résztvenni?


Illetve az tényleg nagyon érdekelne, hogy szakmailag mennyire nehéz létrehozni egy ilyesmi 25-30 perces animációs sorozat részt... Ha pl. 10-12 képzett ember összeállna és nonprofit alapon készítenének egy hasonló dolgot, mondjuk youtubera, az egyáltalán kivitelezhető lenne, vagy nagyságrendekkel több emberre van szükség?



2019. jan. 6. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Rick and Morty szakmailag nem nagy durranás, inkább a sztori meg a poénok vannak jól összerakva, mint a south parkban. Ebben a 2016-os METU-s diplomamunkában, demóban vagy nem tudom miben is komolyabb grafikákat csináltak 0 munkatapasztalatos hallgatók


https://www.youtube.com/watch?v=0DJEUa9xE1M

2019. jan. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ!

Igen a Rick & Morty animáció ügyileg valóban nem akkora durranás, vagyis tényleg inkább a többi tényező miatt népszerű...


Amúgy ezek a METU demók egész jók, ez alapján nem értek, hogy miért szólják le annyian a Moholy Nagyhoz képest.


[link]


Ez itt egy MOME diploma munka, és ezt viszont több mint 2.5 évig készítették, ami eléggé kiábrándító... :/

2019. jan. 7. 01:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem akkor van esélyed bekerülni egy ilyen kaliberű projektbe, ha papír van a kezedben. Azt kell megértened, hogy ez egy olyan nagyszerű szakma (vagy a lustább embereknek inkább rossz hír), hogy senkit nem érdekel, hol tanultál, milyen az érettségid vagy hogy ki vagy. Kizárólag a saját kitartásod és tudásod számít. Bár azért itt is kell a szerencse, vagy nem is tudom mi, hogy megtaláld a lehetőséget, ami felrepít a szakmában.


Ha jelentkezel egy stúdióhoz, a saját magad által összerakott showreel-eddel fogsz jelentkezni, amibe belerakod a legjobb animációidat, a munkád alapján ítélnek meg. Most diplomázó METU-s hallgatóként azt tudom mondani, hogy ezek az iskolák csak arra jók, hogy felkészítenek erre. Pl. szoros határidő mellett élvezhető filmeket legyártani, hol lehet lecsípni a munka időből, és nyilván az már önmagában egy tapasztalatnak nevezhető, hogy 3 éven keresztül folyamatosan animációval foglalkozunk, tehát fejlődik az ember.

De mindezt, különösen a szoftverismeretet egyedül is el lehetett volna érni, maximum hosszabb ideig tart és kicsit nehezebb, mert magadnak kell összegyűjtened a tudást, amit a suli készen ad neked.


Amit viszont csak akkor kapsz, ha elvégzed az egyetemet, hogy az osztálytársak révén már lesz egy ismerősi köröd, még ha nem is mindenkiből lesz majd aztán animátor. Továbbá a tanárok révén a szakmában is lesz már ismerős arc, ami esetleg munkalehetőség is lehet. Tanári ajánlással nekem és jópár osztálytársamnak volt is lehetőségünk éles munkán, sorozaton dolgozni egy stúdióban. Nem tudom, hogy mindez megérte-e azt a rengeteg kifizetett pénzt, hiszen ahogy írtam, semmit nem kaptam, amit egyedül ne lehetett volna elérni, de amiatt biztosan megéri, hogy lerövidíti az utat. Plusz, a suli előtt elég halogatós ember voltam és nehezen vettem rá magam, hogy animáljak, szóval az iskola rákényszerít a folyamatos munkára, és még arra is rájöttem közben, hogy azért volt a halogatás, mert utálok rajzolni és a 3D-s vonal érdekel inkább. Szóval meg tudja találni az ember saját magát.

2019. jan. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!