Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomával felvesznek még...

Diplomával felvesznek még közmunkára vagy már nincs esély arra sem?

Figyelt kérdés
Saját kérésemre sem vehetnek fel?
2019. jan. 9. 10:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A nyáron járt le a szerződésem, vissza már nem tudtak venni, mert a munkaügyi nem adott közvetítőlapot a diploma miatt, többen jártunk így. Utána derült ki, hogy ahhoz a céghez nem közvetíthetnek ki diplomást, de van, ahova még lehet. Elvileg lehetséges, csak kisebb az esély, mert kevesebb helyre lehet menni, nekem nem sikerült, nem tudtak mit ajánlani.
2019. jan. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha már diplomád van ne alacsonyítsd már le magad ennyire. Büfé szak ide vagy oda, lehet vele normális munkahelyet találni, de nem 5 perc. Én úgy csináltam, hogy olyanokat pályáztam meg, ahol a papír csak beugró, a többit meg hajlandóak megtanítani házon belül. Kb ez a trükkje.
2019. jan. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 TappancsMancs ***** válasza:
52%
A 12-es nagyon jó meg a többi válasz se helytelen. Nézz olyan helyet ami nem igényel szakképzettséget, ami ha gondolod lehet rendőrség is de más irodai is. Érdemes valami képzésfélét is hozzá tenni, akár magán tanulással is, csak menjen.
2019. jan. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13#

A rendőrség, klik, katasztrófavédelem, mák, nav, vízügy, kormányhivatal, stb, mind közfoglalkoztató, csak az irodában ülő emberek nem olyan látványosak, mint, akik az utcát seprik. Egyik végzettségemnek megfelelő, szakirányú munkát végeztem, a közmunka minden hátrányával, kevés fizu, kevesebb szabi, de legalább volt hol és szakirányú. A cégnél 1300 emberből 900 közmunkásként volt felvéve. Most pályázgatom már áruházi kisegítőnek, eladónak is, mert normálisabb nem igen van, de nem igen hívnak interjúra sem, és nem egy zsákfaluban, hanem megyeszékhelyen élek.


dupla annyian voltunk közmunkásként felvéve, mint ahányan a rendes dolgozók voltak, a munka a végzettségemnek megfelelő volt, csak minden hátrányával, ami a közmunkával járt.

2019. jan. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Sok helyen keresnek embert kb bármilyen szakos diplomával és ahogy írták majd kitanítanak. Nyelvre feküdj rá angol vagy német, mert akkor több a lehetőséged is.

Amúgy nagyon sok emberrel azt csinálták közszférában, hogy kirúgták a rendes béres helyéről és közmunkásnak visszavették ugyanazzal a munkakörrel csak fele pénzért.

Viszont neked ha sikerül bekerülni, akkor egy jó ugródeszka lehet, mert tapasztalatot szerezhetsz. De elsősorban az elsődleges munkaerőpiacon próbálj érvényesülni, mert a közfogis bér az éhenhalásra elég.

2019. jan. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!