Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet, hogy Budapesten...

Hogy lehet, hogy Budapesten nettó 265 ezer volt az átlagfizetés 2018 első felében, de itt gyakorin ennyi pénzért fel sem kelnének?

Figyelt kérdés

2019. jan. 10. 10:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%

Mutass már nekem olyan embert, aki nettó 256-ot keres alkalmazottként. Nem sok ilyet ismerek.

vállalkozóként ez nem sok, na de alkalmazottként...

2019. jan. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 kreténpali ***** válasza:
33%
alkalmazottként sem sok a 265n, 150 albi, marad 115 rezsire, ruhára, közlekedésre, táplálékra, szabadidőre.
2019. jan. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
45%
Alkalmazottkent sem sok, IT mérnöki gazdadagi SSC allasok 90%a e folott fizett, nézz Hays salary guidet, vagy akár a randstadtet
2019. jan. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
94%

Több oka is van ennek...

Egyrészt a nettó 265 ezer az az átlagjövedelem, ami be is van jelentve, le van adózva, tehát fehéren van kifizetve. Elég gyakori, hogy emellett zsebbe is megy KP, a röhejes mértékű adózás/járulékok miatt (főleg a vendéglátásban, de más területeken is gyakori).

Továbbá azt is figyelembe kell venni, hogy általában az villog a jövedelmével, akinek átlagon felüli. Természetesen biztosan van kamu is a válaszok között, ugyanakkor a prolikapszulát is ki lehetne végre köpni, mert nagyon sokan vannak, akik már egy félmilliós fizetésre is köpködnek, hogy annyi pénz nincs is.

Én még szeretem azt is az okok közé sorolni, hogy aki úgy en bloc képes az internetet használni a Facebookon kívül, az jellemzően átlag feletti intelligenciával és/vagy ambícióval rendelkezik, ami magasabb potenciális jövedelmet implikál (bár 1-2 választ/kérdést elnézve ezen az oldalon sokszor kételkedem ebben, de ez már más kérdés).

2019. jan. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
43%
#11 én pl. nem ismerek közelről olyan embert, aki alkalmazottként nettó 300.000 alatt keresne, szóval ez közeg kérdése is.
2019. jan. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
65%
Na megint kezdődik... én meg nem ismerek olyat aki 100 millió alatt keres. Nyertem.
2019. jan. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Ide egy-egy kérdéshez érkezik mondjuk 10 válasz. Ha tényleg mind a tízen milliókat keresnek, akkor is él még 2 millió+ ember Budapesten, akik azért elég jól lehúzzák az átlagot.
2019. jan. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kevés nagyon jól fizető húzza fel az átlagot ennyire.



265 ezer nettó, fúú, álomfizetés.

Ismerősi körömben alig keres valaki ennyit.

2019. jan. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
51%

"Mutass már nekem olyan embert, aki nettó 256-ot keres alkalmazottként. Nem sok ilyet ismerek."


Mert mindenki ennél többet keres az ismerőseid között? Azért én ismerek olyat aki nettó 265 ezer alatt keres. Tulajdonképpen én is picit kevesebbet keresek, csak jön mellé béren kívüli juttatás bőven(autó például) plusz éves bónusz is több mint 2 havi fizu összeg.

2019. jan. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Mert bele vannak kalkulálva a felsővezetők fizetése is. Ezért ilyen magas. Viszont meg kell húzni egy alsó limitet is. Én pl. nettó 200 alatt fel se kelnék, az már nem fizetés, hanem zsebpénz.
2019. jan. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!