Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehetek ha japánul tanulok?

Mi lehetek ha japánul tanulok?

Figyelt kérdés

Milyen szakmák vannak? Mi kell még azokhoz? Mennyire érdekes/monoton? Átlagosan mennyit keresnek? Melyik egyetemre érdemes akkor menni? Stb.


Eddig ennyiről tudok:

-fordító, tolmács

-japanológus

-japán tanár

-idegenvezető

... Mit kell ezekről tudnom? Mit csinálnak pontosan?


Szóval: Írjatok bármilyen foglalkozást, amit tudtok (és japán nyelvvel (kapcsolatos)!


Előre is köszi!^^



2019. jan. 10. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Japanológus japán szak MA-val (mesterrel) lehetsz, az alapszak elvégzését követően, de alapjában véve nem ér semmit. Japántanár maximum magánúton lehetsz, mivel osztatlan képzésben nincs japántanár képzés, a japán szakkal (akár alap, akár mester is) pedig nem taníthatsz közintézményben. Fordító, tolmács nyugodtan lehetsz, ha perfekt (erős N1) beszélsz japánul. Nyelvvizsga általában nem kell, ha beszéled a nyelvet (és mellette legalább az angolt), kapsz munkát japán cégnél. Az idegenvezetőről sok mindent nem tudok, gondolom kell hozzá egy ilyen irányú képzés, és utána (ha persze beszélsz japánul) körbevezethetsz japán csoportokat.
2019. jan. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első leírta, de folyékonyan, vagy magas szinten beszélni japánul nem a legegyszerűbb. Egyre több a keleti, köztük japán befolyás hazánkban, én azt hallottam, jól megfizetik a nyelvtudást, de rá kell menni a gazdasági szakszavakra (+formalitás nagyon fontos, a kultúrát, gesztusokat mindenképpen jól kell ismerned, meghajlások, megköszönés ilyesmi) és akkor lehetsz kapcsolattartó. Vagy akár diplomata, ha több nyelven beszélsz és jó kapcsolatokat alakítasz.
2019. jan. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mi a feladata egy diplomatának? Mit kell még tanulni hozzá?
2019. jan. 11. 20:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Angol tanár Japánban. Ez a legegyszerűbb, elég egy alapszakos diploma, lerakod, utána meg elvégzed a TEFL tanfolyamot, aztán mehetsz is angol tanárnak (japán szakkal meg lehet jobban fel is vennének kint, mert valamennyire beszéled már a nyelvet).
2019. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
74%

Szia, én japán szakos vagyok.



Japán nyelvtanár nem lehetsz, mivel a "japán nyelv és kultúra tanára" képzés már nincsen. A Károlin már több éve tervezik újraindítani ezt a képzést, de szerintem ebből még 5 év múlva sem lesz semmi.


Japanológus bárki lehet, aki elvégzi a japanológia MA képzést. Hogy hol találsz vele munkát, az jó kérdés.


Fordító/tolmács/idegenvezető, ez nem diploma kérdése... Ha van felsőfokú N1-es nyelvvizsgád, és persze tolmácsolási tapasztalatod, akkor lehetsz tolmács is, de japán mellé érdemes megtanulni legalább C1 szinten angolul is!


*Ismerve a nyelvoktatás minőségét mind a KRE-n, mint az ELTE-n (egy félévben van egy darab nyelvóra (nyelvtan) +1 nyelvgyakorlat óra) , nagyon kicsi annak az esélye, hogy japánszakosként fogsz majd annyi tudást kapni, elsajátítani, amivel a jövőben tolmácsként,fordítóként el tudsz majd helyezkedni. Arról már nem is beszélve, hogy ilyen munkáknál nem csak a nyelvtudás, tapasztalat számít, hanem a protekció is.


Amit a nyelvoktatás minőségével kapcsolatosan írtam, azt tapasztalatból mondom!

2019. jan. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!