Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért jön vissza egyre több...

Miért jön vissza egyre több kivándorolt magyar Magyaroroszágra?

Figyelt kérdés
Mindenki Magyarországon akar lakni, azért vannak az albérletárak egekben. Ha tényleg kivándorolnának az emberek, akkor nem lennének ilyen albérletárak. Facebook csoportokban is folyamatosan látom, hogy olyan emberek keresnek albérletet, akik még külföldön vannak és onnan jönnének vissza. Miért nem jó nekik kint? Magyarország jobban teljesít?

2019. jan. 11. 09:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

- A többség nem beszéli rendesen az adott nyelvet. Közel sem annyira, hogy be tudjon illeszkedni.

- Nyugaton nagyon elkülönülnek a társadalom egyes csoportjai. Hazai a hazaival, lengyel a lengyellel, stb. Ez leszűkíti a szociális lehetőségeket, tekintettel az első pontra.

- A low-skill munkák keveset fizetnek. Lehet, hogy innen, abszolút értékben "álomfizetés" egy 1500-2000 euró, ha ott kell megélned, nem az. Persze mehetsz munkásszállóra, de akkor már jobb itthon, pláne ha neked/családodnak van lakása.

- Stb. Ezer egyéni ok.

2019. jan. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%

:D :D :D

Hát ezen jót nevettem. Hidd el, aki elment, senki nem akar visszajönni, és nem is fog. Az albérletárak csak Budapesten, és néhány nagyvárosban magasak, aminek több oka is van, az egyik, hogy az egész országból csak ezekben a városokban tudnak viszonylag értelmes munkát találni az emberek, különben mehetnek árkot ásni közmunkában, vagy éhen halnak. Emiatt ezekben nagy a kereslet.


A másik az, hogy ha van egy öreganyádtól megörökölt penészes lakásod, és kimeszeled, meg beleraksz két ikeás széket meg egy asztalt, akkor máris megpróbálhatod kiadni egy havi átlagfizetésért. Mivel az ilyen lakáskiadó szintén csóró, természetesen ki akarja egészíteni az ő szar fizetését a legnagyobb mértékben.


A harmadik a csodálatos találmány, az Airbnb, ahol már lassan szállodai szobák árában megy egy-egy éjszaka, de valahogy az államot nem érdekli, hogy ebből nem sok adó folyik be.


A következő a csodálatos CSOK, mely átlagosan 7-10 millió Ft drágított minden budapesti ingatlan árán, ami szintén felfelé húzza az albérletárakat is. A befektető(nek hívott Mariska) úgy gondolkodik, hogy ha neki többet kell fizetni egy lakásért, akkor többet is kell kérnie, hogy ugyanannyi idő alatt megtérüljön.

Érdekes módon, be is vallották, hogy ugyanúgy fogy a népesség, mert nem azok szülnek, akiknek "kellene", nem az aki fel tudja venni a CSOKot. Ennek ellenére tovább erőltetik, hiába egy bukás az egész.


És a kedvencem, engedjük el az ÁFA nagy részét az építési vállalkozóknak. Az senkit ne zavarjon, hogy az áfacsökkentésből a végfelhasználó soha nem érez meg semmilyen árcsökkenést, maximum nagyon rövid távon, és a vállalkozó benyeli az egészet. De ez Viktor és sztárvendégei biztos nem tudja, most kezdték az "ipart" csak. Aztán mikor elvesszük a kedvezményt, széttárt karokkal csodálkozzunk, a vállalkozó nem tartja a régi árat, hanem a végfelhasználóra hárítja tovább.


A magas ingatlan és albérletárak kizárólag a "vezéreink" elcseszett lépéseiből adódnak.


Ugye milyen jól teljesít Magyarország?

2019. jan. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Utolsó: én nem Mo-on élek, itt sokkal magasabbak az ingatlan árak és a rezsi is. Sokan ebbe buknak bele, hogy megnézik mennyi a tej meg a kenyér és a tömeggözlekedés, ezt hasonlítják a fizetésekhez, kijönnek, majd néznek, hogy az albérlet árak az egekben, és egy élet fizuja sem elég saját lakáshoz.
2019. jan. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Max az alulképzett emberek jönnek vissza akik külföldön is éppen csak éldegéltek. De azok közül se mindenki.
2019. jan. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

10:04:

Kettes vagyok, azt nem is mondtam, hogy máshol, főleg nyugaton olcsóbbak az ingatlanok.

Viszont 2018-ban a világon a harmadik volt Budapest azon a listán, amely azt mutatja meg, hogy hol volt a legnagyobb drágulás az ingatlanpiacon. Szám szerint 19% egyetlen év alatt.

Ne csüggedjünk, jövőre jobban teljesítünk, és elsők leszünk!

A vásárlóerőnk meg a béka segge alatt van közben. Ez a különbség a nyugati társadalmakhoz képest.


De én is tudok említeni, ismerősöm és családja 2 gyerekkel 8 éve él Németországban Augsburgban, 3 szobás lakást bérelnek 1000 Euróért havonta. Most intézik a hitelt egy Augsburg melletti családi házhoz, amit megvesznek. Nézz körbe, Pesten mennyi egy 3 szobás lakás bérleti díja. 250? Hol a különbség? Fent leírtam.

2019. jan. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
14%

2-es :D :D :D


Hát ezen jót nevettem.


Hidd el, aki elment, senki nem akar visszajönni, és nem is fog.


Mi is visszajöttünk...

Az albérletárak csak Budapesten, és néhány nagyvárosban magasak, aminek több oka is van, az egyik, hogy az egész országból csak ezekben a városokban tudnak viszonylag értelmes munkát találni az emberek, különben mehetnek árkot ásni közmunkában, vagy éhen halnak. Emiatt ezekben nagy a kereslet.


Vidéken is jó árak vannak, én speciel borsodi 5000 fő alatti településen és környékén 40-100 milliós ingatlanokat is látok, ami nem újí építésű. Illetve innen lehet irányítani vállalkozást is, nem kell közmunkára mennem és 15 kmes körzetben két üzletben is fizetőképes kereslet mutatkozik, havi 1,5-2 milliós bevétellel, hiába hogy Borsod.



A másik az, hogy ha van egy öreganyádtól megörökölt penészes lakásod, és kimeszeled, meg beleraksz két ikeás széket meg egy asztalt, akkor máris megpróbálhatod kiadni egy havi átlagfizetésért. Mivel az ilyen lakáskiadó szintén csóró, természetesen ki akarja egészíteni az ő szar fizetését a legnagyobb mértékben.


Vagy épp a kinti fizetésedből megveszed a "csóró tulajtól" és máris Te leszel a bérbeadó. két három ingatlan már kinti havi fizetést tud biztosítani .



A harmadik a csodálatos találmány, az Airbnb, ahol már lassan szállodai szobák árában megy egy-egy éjszaka, de valahogy az államot nem érdekli, hogy ebből nem sok adó folyik be.


Dehogynem érdekli, épphogy vannak kerületek, ahol már 2,5-5 millióért parkolót is váltanod kell hozzá. emellett négyzetméterre külön adót is vezettek be. S akkor a vállalakozás adóiról és járulékairól nem is beszéltünk. :-)



A következő a csodálatos CSOK, mely átlagosan 7-10 millió Ft drágított minden budapesti ingatlan árán, ami szintén felfelé húzza az albérletárakat is. A befektető(nek hívott Mariska) úgy gondolkodik, hogy ha neki többet kell fizetni egy lakásért, akkor többet is kell kérnie, hogy ugyanannyi idő alatt megtérüljön.


valóban nyomot az árakon a csok, vidéken is, és még csak most jön a falusi csok. Ezért is volt célszerű 5 éve ebbe beszállni, - mi is így tettünk - nem pedig most nyavalyogni ezeken :-)


És a kedvencem, engedjük el az ÁFA nagy részét az építési vállalkozóknak. Az senkit ne zavarjon, hogy az áfacsökkentésből a végfelhasználó soha nem érez meg semmilyen árcsökkenést, maximum nagyon rövid távon, és a vállalkozó benyeli az egészet.


Emiatt is célszerű az általad szidott airbnb-t és hasonlót vállalkozóként végezni és máris 27% marad a zsebedben a felújítási ktgből.



De ez Viktor és sztárvendégei biztos nem tudja, most kezdték az "ipart" csak. Aztán mikor elvesszük a kedvezményt, széttárt karokkal csodálkozzunk, a vállalkozó nem tartja a régi árat, hanem a végfelhasználóra hárítja tovább.



A magas ingatlan és albérletárak kizárólag a "vezéreink" elcseszett lépéseiből adódnak.



Ugye milyen jól teljesít Magyarország?



O1G? :-))) van ez a szint is, de ez sem kit sem itthon nem fog megélhetést adni, vagy objektívebb látásmódot, max időtöltést a tüntetéseken.


És nem, nem vagyok kormányközeli, csak realista. :-)

2019. jan. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
A budapesti alberletárakat felesleges nézni ebből a szempontból, mert Budapest agglomerációval vett lakossága összességében még mindig növekszik. Hiszen (nem meglepő módon) a szegény vidéki régiókból mennek el az emberek legnagyobb arányban, Budapest pedig az ország legfejlettebb régiója. Illetve a vidékről elvándoroltak egy része megy csak Nyugatra, másik részük Budapestre jön, ami így pozitívba löki a mérleget. Ha ezt megfejeled az Airbnb hatásával nem nehéz megérteni, hogy miért nem csökkennek a pesti albérlet árak annak ellenére, hogy természetesen nem jönnek vissza tömegesen a kivándorolt magyarok.
2019. jan. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

10:24:


Második vagyok szintén.

Az a gond, hogy te rólam és magadról beszélsz, nem összességében az átlag polgárokról. Ami az egyik embernek nagyon jó, az a másiknak rossz. Lehet vállalkozni, ki lehet zsákmányolni az embereket, pont ezt írtad le, hogy ez milyen jó. Igen, a vállalkozó szemszögéből. De nem a dolgozó, és nem a vásárló szemszögéből.

Vagy legyünk a 10 millió vállalkozó országa? Ha mindenki kiadja a lakását, nem lesz aki kivegye.


Mindenre az a válaszod, hogy csináljuk vállalkozásban.

Nekem nincs kedvem szobákat "árulgatni" a neten, meg mosni, cserélni az ágyneműt, mert nem ez az életcélom, nekem jó munkám van, főleg magyar viszonylatban. Nekem. És a többi 4 millió ember? De ha neked ez a célod, hát csináld.

Biztosan nem azért mentél külföldre, mert itt olyan jó volt az életed.

És biztosan nem azért jöttél haza, mert jó szakképzettséged van, de nem tudtál benne elhelyezkedni külföldön. Azt ott se szeretik, ha semmihez nem ért az ember.

De kérdezek jobbat. Miért nem vállalkozgattál, mielőtt kimentél külföldre? Ja, hogy akkor nem volt tőkét. Hát akkor mégiscsak jobb volt ott, ha össze tudtad szedni magad nem?

Gyere haza, és zsákmányolj ki mindenkit, ugyanúgy, ahogyan előtte azt veled is tették.Úgyis ez a trend itthon.


"Ezért is volt célszerű 5 éve ebbe beszállni, - mi is így tettünk - nem pedig most nyavalyogni ezeken :-)"


Én mondjuk 4 éve kezdtem el dolgozni, nehéz lett volna lakást vásárolnom akkor. Azt hiszem egy pár ember még járhat hasonló cipőbe. De majd mondd ezt a gyerekeidnek is, hogy miért nem 20 évvel ezelőtt vettetek ingatlant :D


Ja, és nem O1G-ztem, tüntetésen sem voltam, sőt külföldre sem költöztem. ;-)

2019. jan. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%

Lehet vállalkozni, ki lehet zsákmányolni az embereket, pont ezt írtad le, hogy ez milyen jó. Igen, a vállalkozó szemszögéből. De nem a dolgozó, és nem a vásárló szemszögéből.


Vagy legyünk a 10 millió vállalkozó országa? Ha mindenki kiadja a lakását, nem lesz aki kivegye.


Ha szűk a látóköröd, akkor valóban csak lakáskiadást láthatsz, vagy max airbnb-t. Ehhez képest nekem az egyiket 4 vállalkozó bérli szolgáltatóházként 6 éve stabilan, a másik meg vendéglátó egység és szálláshelynek kerül most kialakításra. De nyilván van a faék gondolkodás is, hogy az ingatlan csak bérbe adható albérlőnek. Közben a bevétel meg nagyságrendileg magasabb ha funkcionális tevékenységre van használva. De nem kell mindenkinek vállalkozónak lennie,ahhoz is kell kompetencia.


Mindenre az a válaszod, hogy csináljuk vállalkozásban.


A lehetőség adva van alanyi jogon, ahogy zsarnok "elnyomónak" kántálni is :-)


Nekem nincs kedvem szobákat "árulgatni" a neten, meg mosni, cserélni az ágyneműt, mert nem ez az életcélom, nekem jó munkám van, főleg magyar viszonylatban. Nekem. És a többi 4 millió ember? De ha neked ez a célod, hát csináld.


Biztosan nem azért mentél külföldre, mert itt olyan jó volt az életed.


Nem, a megváltozott deviza árfolyamok miatt mentem ki, ami egyfelől érintette a devizahitelt, és mint vállalkozó az import tevékenységemet is, valamint a vásárlók fizetőképes keresletét is. Mivel csak én voltam kereső, nem volt mindegy, hogy a fizetésemnek a havi törlesztő, a 90%a és akkor mellette el kéne tartani a családot valamiből, vagy a nettó fizetésem 90%-120%-a marad meg havi megtakarításban a háztartási kiadások után.


És biztosan nem azért jöttél haza, mert jó szakképzettséged van, de nem tudtál benne elhelyezkedni külföldön. Azt ott se szeretik, ha semmihez nem ért az ember.


Piacképesek kint is, itthon is a képesítéseim, de tanulni itthon kedvezőbb feltételek mellet lehet, mint kint. Amiatt is jöttem haza.


De kérdezek jobbat. Miért nem vállalkozgattál, mielőtt kimentél külföldre? Ja, hogy akkor nem volt tőkét. Hát akkor mégiscsak jobb volt ott, ha össze tudtad szedni magad nem?


Egyre rosszabbat kérdezel.. 13 éve vagyok vállalkozó, 2009-ben mentem ki. Akkor is az voltam, amikor kimentem. Még tőkém is volt.

Több volt kint a megtakarításom, mint itthon egy hónapban, de szakmailag sokkal jobban fejlődtem, ami itthon meg most több bevételt termel, mint kint alkalmazottként.


Gyere haza, és zsákmányolj ki mindenkit, ugyanúgy, ahogyan előtte azt veled is tették.Úgyis ez a trend itthon.


Engem ki zsákmányolt ki szerinted?



"Ezért is volt célszerű 5 éve ebbe beszállni, - mi is így tettünk - nem pedig most nyavalyogni ezeken :-)"



ja, így már mindent értek... Még pályakezdő vagy, de már megítéled azt, ha nemzetközi szakmai tapasztalattal hazajönnek az emberek és újítást/innovatív megoldásokat hozna a szakmájukban :-)


Azt hiszem egy pár ember még járhat hasonló cipőbe. De majd mondd ezt a gyerekeidnek is, hogy miért nem 20 évvel ezelőtt vettetek ingatlant :D


15 éve vettem az elsőt,-akkor épp az Eu csatlakozás indokolta - a gyerekeknek is megvan már azóta, többek között a Csok és áfakedvezmény meg a sok egypont nullás megtakarító, ltp őrület előtti években.



De gondolom Neked mg gyerek max tervben... És ha kiszámolod a kinti költségeket és egyáltalán a logisztikát két fős kereső modellben, mivel ahogy írtad is 1000 euro az albérlet, akkor könnyen rájössz, hogy vagy az asszony otthon marad a gyerekkel és Te eltartod, de akkor mennyi marad, vagy ketten dolgoztok és fizettek babyszittert, childcaret, de akkor az egyikőtök fizetése a gyerekgondozásra, a másik meg lakhatásra megélhetésre megy el. mi marad? Kb annyi se, mint itthon ha pl. nem hitelre veszed a lakást, vagy van kiadva 1 ingatlanod. Több esetén meg a kinti nettód is meglehet itthon is -plán ha a szakmádban meg a nemzetközi tapasztalataid is fel tudod használni és keresnek a munkaadók ajánlatokkal, ami mellet még mindig lehetsz másodállású vállalkozó is - , családdal, barátokkal tehermentes ingatlanokkal.

2019. jan. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

"A lehetőség adva van alanyi jogon, ahogy zsarnok "elnyomónak" kántálni is :-)"


Aztán amikor jönnek, mert a haveroknak kell az üzletágad, mint mondjuk a trafikok vagy a nyerőgépek esetében, akkor is mosolyogni fogsz? Nincs gazdasági szabadság politikai szabadság nélkül. Ez az egyik.


A másik meg: téged nem zavar, hogy dolgozol keményen, a saját tőkédet kockáztatod, és közben iszonyú sok pénzt lenyúlnak tőled. Oké, nyugaton is magasak az adóterhek (többnyire), de ott vannak állami szolgáltatások legalább. Sovány vigasz, de legalább vigasz. Nálunk abszolút semmi.

2019. jan. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!