Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 260 ezerből el lehet...

Nettó 260 ezerből el lehet tartani egy családot?

Figyelt kérdés

2019. jan. 11. 21:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
50%
Az komoly, ha a napi szintű húst nagy igénynek tartják egyesek. Édességre nincs szükség, főleg nem gyereknek. A napi szintű húsfogyasztásnak alapnak kellene lennie (ha csak nem vagy vega vagy vegetáriánus).
2019. jan. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
El, különösen Kelet-Magyarországon és az is segít, ha van saját tulajdonú lakhatási lehetőség. Családfő pedig az, akinek jövedelme nagyobb részt vállal a családfenntartásból. Ha viszont szóhasználatodban a "családfő" tévesen a férfit jelentené, aki leírásod szerint pénzkereseti tevékenységre nem fogható, úgy lehet, érdemes lenne átgondolni ezt a kapcsolatot a tényleges családfenntartónak. Aki egy családban gondolkodik valakivel és felelősséget érez a gyerekekért, az elmegy nem csak "neki tetsző" munkára is, nemhogy még élősködik a többieken. A másik probléma, hogy ha a családfenntartó a nő, vagyis az ő vállán nyugszik minden ezzel járó stressz és teher, azzal a gyerekek veszítenek, különösen ha kicsik és még nagy mértékben szükségük van az anyai figyelemre, gondoskodásra. Ez úgy kamaszkor elejéig van. Ez esetben célszerű, ha a férfi minimum minden egyéb terhet - pl. háztartási munkák - teljesen magára vállal.
2019. jan. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
87%
A napi szintű húsfogyasztás meg valóban nem alap, ha a történelem utolsó száz évét nézzük. Az utóbbi évtizedekben lett az, de egy ma középkorú ember még bőven emlékezhet arra - akárhol is élt Európában - hogy gyerekkorában nem volt a hús a mindennapoknak ennyire része. Továbbá egészségügyi szempontból sem lehet alapnak nevezni, ha a cél a minél hosszabb, jó életminőségben, egészségügyi problémák nélkül leélt élettartam. Sok "népbetegségnek" számító problémában orvosi ajánlás a húsfogyasztás csökkentése mennyiségben és gyakoriságban is.
2019. jan. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Sok minden máshogy volt régen mint most, ha a megélhetésnél és a családnál maradunk akkor például régen 4-5 generáció együtt élt 2 szobás lakásokban. Ma már mindenki saját házat akar Magyarországon.


Igen, egyes kutatások alapján ma már nem ajánlják a mindennapi húsfogyasztást, de ugye teljesen más az, ha valaki egészségügyi okok miatt nem eszik húst vagy pedig, azért, mert anyagilag nem engedheti meg magának.


Egyébként a szegénységi index kérdőívében is szerepel a húsfogyasztás.


"Jut-e kétnaponta húsétel az asztalára?" - Wikipedia

2019. jan. 12. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Kétnaponta, te se napi szintet írod, látod...
2019. jan. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem, hogy mitől családfő az aki nem is csinál semmit. A pénzt nem ő keresi meg, de utána dirigal, hogy mire költheted??
2019. jan. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
A családfő, a férjet és feleséget jelenti, nem egy személyt. A családfők női tagja nem dolgozik. A háztartást vezeti, de ez igy nem garantálja az anyagi stabilitást és átlagos életszinvonal fenntartását
2019. jan. 12. 12:38
 18/27 anonim válasza:
67%
Szerintem az is munka. Én is csinálom és határozottan állíthatom, hogy az. Szerintem vállald át tőle egy hónapig és megérted, hogy miért keres olyan munkát ami mellett még lesz energiája a házi munkára és a gyerekekre. A kérdésre a válasz igen. Meg lehet élni 260 ezer forintból. Mi is ennyin éltünk amíg nem volt munkám. A férjem TÜRELMESEN kivárta, hogy találjak olyat ami mellett még jut energiám másra. Ja és az én férjem besegített a házi munkába akkor is amikor itthon voltam ;)
2019. jan. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Én csak egy aggódó kozeli családtag vagyok tanácsot adhatok de bele nem szolnék semmibe.
2019. jan. 12. 21:57
 20/27 anonim ***** válasza:
51%

Nézd, a kép más, ha a férfi végez pénzkereső munkát. Az anya így is úgy is dolgozik, hiszen a gyerekeknek - amíg kisebbek - elsősorban rá van szükségük, ezelől ő nem menekülhet. Ha egy anya munkahelyre jár, háztartást vezet és gondoskodik a gyerekeiről, az emberfeletti meló, amiben előbb-utóbb az anya és ezáltal a gyerekek is sérülnek. Ilyen esetben az anyával szemben nagyon igazságtalan az, ha a másik fél egyedüli dolga pénzt keresni. Gyerek nélkül is napi 4-5 óra csak a háztartás, fejben tartani minden beszerzendő cuccot, a következő napi kaját, főzni, előtte-utána takarítani, egy csomó logisztika, karbantartás, számlákra figyelés satöbbi.

Ha egyenlő energiaigényűnek vennénk a gyerek "karbantartását", a háztartási melót és a munkahelyi melót, akkor nézzük az általad felhozott példa erőviszonyait:

Az anyáé a gyerek mindenképpen, nálatok a háztartás is az övé, ez 2, eközben a másik fél részesedése 1 - a munkahelyi meló. (De a valóságban például az irodai, programozói satöbbi ülőmunkák energiaigénye eltörpül a másik kettő mellett, hiszen ott nem csak agyilag kell csúcsra járni úgy, hogy hatszáz felé figyelsz állandóan, de fizikai munkát is bőven igényel a dolog.)

Szóval továbbra is: el lehet tartani egy családot ennyi pénzből, és ne essünk abba a hibába, hogy keresztülnézünk a gyereknevelés és a háztartás igencsak jelentős igénybevételén. Egy kis gyorstalpaló, miért is nem kellene túlterhelni az anyákat: [link]

2019. jan. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!