Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi gyakorlással érhető...

Mennyi gyakorlással érhető el, hogy otthonról éljek meg 3d animációk készítéséből?

Figyelt kérdés

Rajztudás és gyakorlat nélkül, a nulláról indulok neki. Tudom, hogy rengeteg gyakorlás kérdése, de hosszú távon nem szeretnék másoknak dolgozni. 27 vagyok, munka mellett kell elsajátítanom mindent, viszont nagyon érdekel a dolog.


Van olyan aki hasonló cipőben jár/járt és elért sikereket, megél belőle?



2019. jan. 12. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Ismerek egy embert, akinek simán van akkor tudása és tehetsége a témában hogy professzionális megrendeléseket el tudna készíteni otthon. De gondolom nem ismerik, nincsenek kapcsolatai vagy hasonló.


Szóval ez nem csak arról szól, hogy pár év alatt felfejleszted magad a témában, aztán dőlni fognak a magánmegrendelések.

2019. jan. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A marketingnek nagy szerepe van benne azt tudom.
2019. jan. 12. 20:13
 3/9 A kérdező kommentje:
Aki jártas benne attól kérdezném, hogy rajztudás nélkül is érdemes lehet belevágni?
2019. jan. 12. 20:17
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Rajztudás nélkül is simán lehet boldogulni. Nyilván előny persze, de nem feltétel. Ha a Blendert választod, a CGCookie-t ajánlom tanuláshoz, van egy havi díja ugyan, de szerintem abszolút megfizethető, és mind a kb. 200 órányi tananyagot el tudod érni csak ennyiért. Mielőtt befizetnél, megcsinálhatod a Blender Guru-s Donut tutorial szériát is, csak mert ingyen van, és elég népszerű. Ad egy átfogó képet a programról.
2019. jan. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Blender felejtos, 3ds max es maya a legnepszerubbek, ha komoly megrendeloket akarsz. Rajz-grafikai tehetseg hianya necces, a konkurrenciad nagyreszenel ez megvan, tipikusan olyanok valasztjak ezt a palyat, akik gyerek koruk ota festenek-rajzolnak, valami muveszeti sulit vegeztek. Az menni fog, hogy foto vagy tervrajz alapjan lemodellezz egy autot, de 0-rol peldaul egy foldonkivuli lenyt alkotni es annak a mozgasat "hihetoen" animalni mar nem. Persze, lehet igy is boldogulni, de csak a kepessegeiden mulik.
2019. jan. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Négyes vagyok.

Ötös, nagy hiba lehúzni a Blenderben rejlő potenciált, simán van olyan jó, mint az Autodesk bármelyik terméke (ha nem jobb, de ez már inkább ízlés dolog), főleg a közelgő Blender 2.8. Plusz szabadúszóként tökre nem számít, a megrendelőt nem érdekli, hogy miben készül, csak legyen meg.


Ha stúdióhoz jár be hosszútávon dolgozni, akkor segítik az átképzésben, ha meg esetleg otthonról, szabadúszóként tervez bedolgozni stúdiónak rövid távú munkaként (tehát nincs idő átképzésre a cég részéről), akkor is nagyon egyszerűen, önállóan is simán átképzi magát arra az egy melóra. A 3D elvei minden programban ugyanazok. Ennyi erőből tanuljon Houdinit, ZBrush-t, Mudbox-ot, Modo-t és Substance-t is, mert ki tudja, mit kér majd a megrendelő. Őrültség! Tanuljon csak a kérdező nyugodtan Blendert, és majd ha a megrendelő azt mondja neki, hogy ő már pedig csak a Mayát fogadja el, na akkor csináljon egy gyorstalpalót, ha addig nem tette volna meg.


A rajzzal olyan téren egyet értek, hogy ha csak a megrendelő nem biztosítja a koncepció rajzot, akkor hátrányból indul, a legjobb megoldás ebben az esetben talán az lehetne, ha a megrendelő össze tud állni egy jó concept artist-tal, aki meg tudja támogatni a munkáját.

2019. jan. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

"Ötös, nagy hiba lehúzni a Blenderben rejlő potenciált, simán van olyan jó, mint az Autodesk bármelyik terméke (ha nem jobb, de ez már inkább ízlés dolog), főleg a közelgő Blender 2.8. Plusz szabadúszóként tökre nem számít, a megrendelőt nem érdekli, hogy miben készül, csak legyen meg."


Lehet barmennyire jo, ha egyszer cegeknel nem ezt hasznaljak. Es ha magan megrendeloket akar, akkor az esetek tobbsegeben tenyleg tokmindegy, hogy mivel csinalja, de ahhoz ideg kell, hogy az ember allandoan keresgelje a kovetkezo ugyfelet az apro megbizasaval, hosszu tavon rendes megbizast, tobb kiszamithatosagot ceges megrendeloktol lehet kapni.

2019. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam, ha a cég Autodesket kér, majd akkor ráér átképezni magát. :) Amire ki akartam lyukadni, hogy a kérdező nem tud előre felkészülni arra, hogy mit fognak majd tőle kérni, ezért mindegy, hogy most mit kezd el tanulni. Majd megtanulja/megtanítják neki, ha nem a Blender lesz az.


[link]

2019. jan. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha alkalmazott akar lenni (ajanlott melegen, mielott szabaduszoskodna), akkor igen, megtanitjak. Tavmunkas ugyfel viszont nem nagyon fogja ot tanitgatni az oradijan.
2019. jan. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!