Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen végzettség kell a...

Tankó Arni kérdése:

Milyen végzettség kell a katonasághoz? Az én esetemben mivel én Romániaban lakok és Magyarországon akarok katona lenni. Olyanok válaszoljanak akiknek valami közük is van (ismeretség)

Figyelt kérdés
2019. jan. 14. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
KIZÁRÓLAGOS magyar állampolgárság kell!
2019. jan. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1-es, minek írsz fszságokat, ettől jó neked...?


Itt el lehet olvasni az erre vonatkozó tudnivalókat, a hozzád hasonlóknál kicsit talán autentikusabb forrásból:


[link]


"Jelentkezhetek-e katonának, ha nem vagyok magyar állampolgár vagy nincs magyarországi lakhelyem?


Kizárólag csak az lehet Magyar katona, aki 18. életévét betöltötte és magyarországi lakhellyel rendelkező Magyar állampolgár. Ez nem zárja ki más állampolgárság meglétét, tehát kettős állampolgárként is köthet Önnel a Magyar Honvédség jogviszonyt."


Szóval kettős állampolgárság teljesen jó hozzá, az meg könnyen megvan egyszerűsített honosítási eljárással, amit a magyar konzulátusokon is be lehet adni, pl. Kolozsváron vagy ahol van.

2019. jan. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi sokat segítettél!
2019. jan. 14. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!