Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 300 000 forint bruttó fizetés...

300 000 forint bruttó fizetés diplomával jó fizetésnek számít?

Figyelt kérdés

2019. jan. 20. 13:25
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
56%

"Én még csak pályaválasztás elött állok,nézegetem hogy az adott diplomával mennyit lehet keresni"


ÓÓÓÓÓ hát de naiv vagy te... azt hogy papíron elvileg hova lehet elmeni egy diplomával az kamu.


Az én Msc diplomámra is mondtak írtak mindent mi szép és jó hoyg a hallgatók 90%-a egy hónapon belül elhelyezkedik meg ennyit meg annyit lehet keresni...

ja persze.

2019. jan. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
24%
Én 2003-ban az egyetemről frissen kikerülve kaptam ennyit.
2019. jan. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
83%

Milyen diplomával? Milyen munkakörben? Az ország melyik részében? Hány óra munkaidőben? Milyen beosztásban? Hány év munkatapasztalattal?

Szóval nagyon sok mindentől függ.

Pályakezdőként, nem/részben piacképes diplomával, vidéken NAGYON jó fizetés (még nyugaton is). Budapesten megfelelő.

Pályakezdőként és piacképes diplomával vidéken elmegy kategória, Pesten kevés. Ha már több év munkatapasztalatod van és piacképes a diplomád akkor vidéken is csak ha nagyon muszáj, akkor vállald el, Pesten egyáltalán nem jó pénz.

2019. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
31%

én meg a 2 diplomámmal "örülök" a 190 bruttómnak 20 szakmai évvel a hátam mögött.

Örülök = nem örülök, de örülök annak hogy egyáltalán van helyem és rettegek ha ez nem lesz akkor mi lesz? közmunka? más mi lehet még bolti eladónak se kellenék a 2 szaros papírommal (megpróbáltam egyébként még árufeltöltőnek se kellettem)

2019. jan. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
#23 Pályakezdőként.Az egyetemi tanszék osztotta meg nemrég,hogy várják a frissen végzett hallgatók jelentkezését és 300 bruttó a fizetés
2019. jan. 20. 23:40
 26/41 A kérdező kommentje:
Ja és Pesten
2019. jan. 20. 23:40
 27/41 A kérdező kommentje:
#24 milyen diplomád van?
2019. jan. 20. 23:41
 28/41 anonim ***** válasza:

"Az egyetemi tanszék osztotta meg nemrég,hogy várják a frissen végzett hallgatók jelentkezését és 300 bruttó a fizetés"


Hát az egyetemi tanszéknek aztán nem sok köze van ahhoz, hogy ki mennyit fog keresni ha elvégezte az egyetemet.

2019. jan. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
69%

Attól függ... Pontosabban?


Magyarban lehet jól keresni és élni, HA olyannal foglalkozik az ember s tud fejlődni, előre haladni, van mit felmutatnia az embernek.


Pl ha csak annyit mondanék "művész vagyok" - az nem mond sokat senkinek.


Nah az már igen ha részletezem, felmutatok pár dolgot és leesik az állad.

Sok ember meglepődött nálam 😂

Majd jobb időbe poénból kiviszem az újabb modellemet (kutya), teljes hajlítható váz, szilikon izomzat, reális tapintás, ha nem lenne pár minta rajta messziről igazinak mondanák.


Ebből adtam el párat s nem 50-100k értékben.


Művészet rengeteg ágához értek, nincs diplomám 😂


Az emberek nagy része, akik más keze alatt dolgoznak pár100ezerért...sose fognak tudni haladni.


Az tény: A 300k a minimálbérnél jobb, amiből rendes albit se lehetne bérelni sok helyen. Nem tudom, hogy birják.

Nem vagyok shopingolós, felesleges vackokkat nem halmozok. Befektetek, alapanyagokból kísérletezek s próbálok új látványos alkotást felmutatni még. 😃


Nagyon nem mindegy: Szereted-e azt csinálni, amiben dolgozol is.


Jobb érzés, nem undorral állsz neki, olyannal tudsz a jövőbe előre haladni, ami érdekel is + van lehetőséged felfele haladni.


Az se mindegy, hogy abból a pl 300k-ból mennyit tudsz félre rakni s megéri-e?

Hiszen kell jövődben gondolkodnod:

Autó, jogsi, ház, ami alapnak számít.

+ ha netán családot szeretnél.


N

2019. jan. 21. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek nagy része, akik más keze alatt dolgoznak pár100ezerért...sose fognak tudni haladni"


Én TÖKÉLETESEN elégedett lennék ha valaki keze alatt dolgoznék pár sázasért. TÖKÉLETESEN.


De amíg a bruttóm akettő százat SE éri el kettő diplomával...

2019. jan. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!