Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mennyire érdemes...

Szerintetek mennyire érdemes belefogni?

Figyelt kérdés

Dolgozni alkalmazottként kb 1 évet a szakmában, és amig dolgozok addig mellette tapasztalat szerzés majd utána, felveszek a vállalkozásra hitelt.

Mennyire érdemes szerintetek ezt csinálni? Más különben az életben nem lehet kilépni ebböl a sz...ból, kiszámoltam, 35 évig kellenne ugy dolgoznom hogy nem költöm el a fizetésemet hogy jusson egy 150-200 nm családi házra meg autóra. Ha nem vagyok agyember, pl,. orvos, vagy mérnök, vagy hiper szuper programozó akkor soha nem fogok alkalmazottként keresni, havi 300-400 ezernél többet, de még ez is a legfelső szint a 400 ezer, amihez már szerencse kell.


2019. jan. 20. 22:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Ha értelmes a vállakozási ötleted (vagyis egy idő után olyan nyereséget termel ami megéri a belefektetett munkát, időt, pénzt és hitelt) akkor természetesen megéri.


Mondjuk azt nem tudom, hogy ki az ördögnek kell 150-200nm-es ház.

2019. jan. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Momdjuk az aki nagy teret akar maga köré,es nem egy zug 45 nm lakásban élni,ahol mozogni sem lehet.

Amugy már kigondoltam az ötletemet, automosót nyitnék olyan helyen ahol még nincs, akár forgalmasabb vidéki városban,.

2019. jan. 20. 23:37
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
A szakmaddal menj ki dolgozni valahova kulfoldre, es 4-5 ev utan hitel nelkul belevaghatsz a vallalkozasba. Ha 10 evet dolgozol kint, akkor megvan a haz ara is, nyomorgas nelkul. (Mi a szakmad? Egy jo komuves, villanyszerelo, nehezgep-kezelo, stb. keresett szakmak, sokszoros fizuert)
2019. jan. 21. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Persze, hogy évekig tartana a gyűjtés, ha szűrke hétköznapokban nézi az ember a dolgokat s nem lát az fölé.


Hitelt dacból se vennék fel soha.


Én kimentem külföldre (ausztriába, majd németbe)

Egy év alatt lett autó, jogsi, s plusz szakmára pénz s tettem is félre, de végre volt plusz keretem alkotni.

A megalkotott műveimre időt s pénzt szántam, aminek lett eredménye.

Pl egy modellemért megkérem a 250k-t.

Így nem kell paráznom, van időm s tudok gyűjteni, szeretteimről nyugodt körülmények közt gondoskodni, megfelelően támogatni páromat mind a magán életben és karrierben.


N

2019. jan. 21. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

150-200 nm-es ház? Mekkora családnak? Egy akkora házat durván sokba kerül felfűteni. Egyedül semmi értelme, ha asszonnyal ketten vagytok, akkor is max bújócskázni jó.

Ekkora ház max akkor kell, ha 5-6 tagú a család.

2019. jan. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

Off.

Edesanyamek 200nm hazat vettek. Nekem nagyon tetszik, majdnem akkora a nappali, mint Pesten az alberletunk ket "nagy"szobaja. Mindenkinek masok az igenyei, miert gond az ha a kerdezo sem egy 40-60 nm-es panelben akar megoregedni? Nagy haz, mindenkinek sajat szoba, 25nm konyha (sok panelben a 3-4 nm konyhaban nyomorogsz, kinszenvedes mire megcsinalsz egy 3 fogasos ebedet...), egy kozepes udvar, kenyelmesen elfer 3 auto es meg marad focizni is hely, 2 emeleti es egy foldszinti terasz. Fovarostol 70km-re, 15mft volt a haz, meg rakoltottek 4-et. Egy kulso hoszigeteles hija van. En pl. hulye lennek ha 1,5* aron Pesten vennek egy 35nm-es garzont. Persze alkalmi vetel volt, de akkor sem egyenerteku egy 30-35 nm-es lyukkal, amit ebbol a penzbol Bp-en kapsz...

On

Szerintem egy ev es egy munkahely keves, de jo az alap otlet. Erdemes legalabb 2-3 cegnel megnezni, hogy epitenek fel egy vallalkozast az adott tevekenysegre, akar pozitivat akar negativat latsz, azaz abbol is tanulsz mit nem erdemes.

2019. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
A 150-200 nm-es háznál arra figyelj meg, hogy télen fel kell fűteni vagy különben élvezhetetlen az egész. Hajrá én szurkolok neked :)
2019. jan. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
A családi házról mindenki mást gondol. Ha itt nőttél fel, és belelátsz, akkor tudod, hogy piszok sokba tud fájni a fenntartása, mindig lesz valami ami elromlik, és kb ez lesz az életed. Bitang nagy pénznyelő az egész.
2019. jan. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%

"Momdjuk az aki nagy teret akar maga köré,es nem egy zug 45 nm lakásban élni,ahol mozogni sem lehet."


Az egész világ ott van magad körül. Nem elég? Miért pont a lakásodban akarsz futkosni?

2019. jan. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tisztaban vagyok vele, 70-90 eft a havi gazszamla. Mondjuk ehhez hozzatartozik, hogy nap kozben 23-4, ehszaka 21-2 fokot tartanak. A futesi teljesitmeny nem linearis a homerseklettel, egy kivulrol hoszigetelt hasonlo meretu haz, ahol nappal 22, ejszaka 20 fok van, 40-45 eft-bol felfutheto. Edesanyam kb. egy tank benzinnel elmaszkal videken, en meg 4 tankkal Pesten. O benzinre kolt annyit mint mi a panel futesre, en meg benzinre annyit mint o a haz futesere. Van olyan haztartas ahol meg elkoltenek fejenkent 30-40 eft-ot cigire. Lehet szamolgatni hogy az egy 2-3 vagy 4 dohanyzos csaladban mennyi penz. Vagy akinek meg 2 klimaja van a 80-100 nm lakasban, nyaron 30-40 eft villanyszamlat fizet. Egy 200nm 2 szintes hazba nem kell klima, foleg ha az egyik napos oldala arnyekolt (fak). A haztaji munka idejet meg eltoltom a bkv-n valo acsorgassal Pesten, ha nem a dugoban ulok az autoval. Amig hazaerek munkabol a fovarosban, ocsem levagja a fuvet az udvarban.

S

Folosleges azon fennakadni, hogy mennyibe kerul, meg mennyi idot emeszt fel. Amig videken laktam, volt penzem es szabadidom. Miota Pesten elek, 3* annyit keresek, kb. ugyan annyibol gazdalkodom, de szabadidom semmi. Ennek ellenere a nagyvarosi eletet is kedvelem, egyelore eszembe nem jutna videkre menni, viszont az is biztos hogy nem a vovarosban szeretnek csaladot alapitani.

2019. jan. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!