Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Youtube videózással nagyon...

Youtube videózással nagyon könnyű sok pénzt keresni még hazánkban is? Ennyire megéri? Ez egy olyan dolog, amit nem lehet rosszul csinálni? Igazából bármibe érdemes belefogni?

Figyelt kérdés

Nyilván mára már ez is nehéz, de akik régen belekezdtek akármilyen gyengék is voltak mostanra nagy feliratkozótáborral rendelkeznek, ha nem hagyták abba.

Pl.: ott van Herby. 2013-ban letörölte az egyik csatornáját, amin 180 ezer feliratkozó volt.

A buta. Ő volt a hazai youtube király. Csak folytatnia kellett volna más videósok szidását és mostanra sokszor több pénze lenne. A videómánián akkor volt 80 ezer feliratkozó. Nem csinált komoly érdemi dolgokat, csak felvállalta magát. Amikor szidott más videósokat, azokon rengeteg megtekintés volt.

Oké, nála azért van valamekkora teljesítmény, szorgalom, intelligencia.

Ott van viszont Molnár Krisztián. Szegényke nem éppen okos. Akármit csinálhatott, szidhatta a nézőket, vagy bármilyen negatív dolgot is, a pénz és a nézettség jött neki. Ezt tényleg szinte bárki megtudná csinálni, ha kiirtaná magából a gátlásokat és a szégyenérzetet.

Egy este akár több százezer forintot is megkeres.

Komolyan. Pár napja belenéztem 1-2 percre a live videójába, és ez idő alatt ezer forintot kapott 2 embertől.


Szóval most úgy látom, hogy aki régen belekezdett annak nagyon jól megy. Most viszont megérné? Ha belegondolok 8 évvel ezelőtt egy béna effekttel nagy sikert lehet aratni, amivel ma kiröhögnének. Szerintem bárhogyan is erőlködnék évekbe telne, mire elérném a mostani jobb videósok színvonalát, és akkor is csak a mai szintet tudnám hozni, ami még mindig több éves lemaradás. Nem tervezek belekezdeni, csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést :)


2018. jan. 7. 22:44
 1/10 A jó édes ***** válasza:
84%

Nem igazán, a tartalomkészítők aprópénzt kapnak abból az összegből, amit a Google kaszál a hirdetéseken. Akik a fiataloknak gyártanak videókat, azok meg pláne (gyenge vásárlóerejű korosztály, gyengébb hirdetési besorolást kapnak). Ha meg valaki nem csak a gép előtt ülve akarja videózni magát, hanem érdemi dologgal szeretné feltölteni a csatornáját, akkor a költségei is hamar meg fognak ugrani. A marketingügynökségek szintén elvisznek egy nagy hányadot.

Magyarországon a legnépszerűbb 3-4 YouTuber sem keres többet évi 5-6 millió forintnál: ez kb. egy jól menő szakorvosi fizetés magánrendelésekkel. A többség meg tényleg max. arra tudja kihasználni az ebből származó bevételt, hogy kicsit emelje az életszínvonalát vagy otthagyja a munkahelyét. Ha valaki esetleg nem magyar, hanem nemzetközi (=angol nyelvű) babérokra tör, az már más - de erre egyelőre kevés példa van.

2018. jan. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Herby azért törölte a csatornáját, mert rájött, hogy nem jó dolog folytonosan a negatív dolgokkal foglalkozni. Ráadásul a Minecraft miatt rászálltak a pisisek és néha-néha már terrorizálták, ezért áttért kissé más stílusra, külön választotta a gamer cuccait a vlogoktól, illetve inkább vlogokra koncentrál, mert a Minecraft bedobta a pénz mézes madzagját, de aztán rájött, hogy nem élvezi, mert nem tudja igazán magát adni. Ő lelkileg mindig is egy vlogger volt. Azóta ismét 150+ feliratkozója van. Szóval még nekik se a pénz a minden.


Dancsó kicsit más, őt a média is felkapta, így már nem csak a youtube az egyetlen platform amire támaszkodhat, mint tartalomgyártás, és pénzforrás, illetve ő teljesen más stílust képvisel.


Molnár Krisztián pedig... megint egy más kategória. Sajnos ő nem azért kap pénzt, mert tartalmat teremt, vagy mert elgondolkodtat, vagy mert szórakoztató amit csinál... őt egyszerűen azok a perverz emberek hergelik a pénzzel akiknek az a legnagyobb örömük, hogy pénzért úgy ugráltathatnak egy beteg embert mint egy majmot. Mondhatni szegény prostituálttá tette magát.


Szóval röviden és tömören:

- vagy egy egyedi megnyerő karakternek kell lenned,

- vagy igényes szórakoztató tartalmat kell csinálnod,

- vagy pedig eladod szinte a lelkedet is, és megalázod magadat azzal, hogy konkrétan szabad kezet adsz minden beteg állat elfojtott vágyának.


Új arcoknak pedig szerintem mindig van esélye. Csak keresni kell egy igényt, amit ki tudsz elégíteni.

Én például egy Magyarországon eléggé kihalt "műfajt" szeretnék visszahozni, viszont a probléma az, hogy a youtube szerint szerzői jogot sértek, még annak ellenére is, hogy a paródia készítés beleesik a fair use fogalmába. Ez van.

2018. jan. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

# 2 Huntubepoop ? :D

A kérdezőnek pedig azt válaszolom hogy sehogy.Előbb éri meg elvégezni egy 2 éves okj-t és munkába állni vele mint ez idő alatt youtube csatornát üzemeltetni.

Molnár Krisztián és Herby akiket felhoztrál azok nulla semmi.Videománia talán de ő se tekint erre 100százalékos megélhetésként és gondolj bele...van elég esze hozzá hogy megéljen másból is.

Egy Herby vagy Molnár Krisztián félének a youtube egy pótcselekvés mert mentális betegek.

Erről a vonatról lekéstél ezt 2006ban kellet volna meglépni és akkor te lennél a magyar Pewdiepie :D

2018. jan. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Erről a vonatról lekéstél ezt 2006ban kellet volna meglépni és akkor te lennél a magyar Pewdiepie :D"


Hát ha nem is az, de +100K feliratkozót azóta nem lett volna nehéz összeszedni. Kíváncsi lennék ekkora nyomást hány napig bírnék :D

Voltak már olyan személyek a környezetemben, akik nagyon kinyíltak, de nem bírták a nyomást és még zárkózottabbak lettek mint előtte.

Szóval úgy alapjában nem olyan nehéz jó videókat csinálni, csak hát a következmények...


2006-ban 12 éves voltam. Ha mások szemében idióta hülye gyerek lettem volna akkoriban, még akkor is lett volna nézettségem. Az emberek szeretik osztani az észt és levezetni a feszültséget. Aztán felkaptak volna egy idő után, mint a legfiatalabb fiatal youtuber. Járhattam volna rendezvényekre, aztán találkozhattam volna más youtube-ossal/rajongókkal. Egy idő után meg a hírnév tehetetlensége vitt volna tovább. Sok kis videós felakart volna kapaszkodni rajtam (példának Molnár Krisztián szilveszteri videói), szóval szerintem a tartalom sose fogy el, ha beindult a szekér.

2018. jan. 8. 00:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok és igen, Huntubepoop. :D

Egyébként A youtube tényleg inkább hobbiként "éri meg" mintsem pénzforrásként. Szóval ha valaki szeret valamit csinálni és még mellé pénzt is keres, az egy tipikus win-win dolog. Csak ugye tudni kell ignorálni a hírességgel járó negatívumokat.

Viszont sajnos a youtube inkább olyan, hogy még hobbiból se nagyon tudsz mit csinálni, mert egyből leszedi a videóidat, ha bele raksz egy 1 perces Barátok Közt részletet, vagy bármilyen más médiatartalmat ami "nem a tiéd".

2018. jan. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem muszáj felvállalni az arcod, söt még a hangodat sem ahhoz,hogy nagy nézettségeket érj el.

Egyik haverom a BeamNG nevezetű játékról készít videó összeállításokat, jelenleg 40 ezer feliratkozója van és a legnépszerűbb videóján 1.5 millió megtekintés.

volt olyan hónap amikor közel ezer dollárt keresett vele, de átlagban 500 körül.

Igaz,hogy elég időigényes és nehéz ezeket a videókat összeállítani, mert a szimulátorban be kell állítani a kamerákat, utána lassítani, megvágni, stb... 1 videó akár 1-2 napba is belekerülhet, de végül is megéri.

És mivel a videók címe angol, így sokkal több embert elérhet mintha csak magyar videókat készítenél.

Ez nem az ő csatornája de ő is ezekhez hasonló videókat készít:

https://www.youtube.com/channel/UCN1i5mDtOx0m_3Z18WsSibA/vid..

A linkelt csatorna készítője valószínűleg milliókat keres ezzel havonta, anélkül hogy felvállalná magát.

2018. jan. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a meglepően értelmes és tartalmas hozzászólásokat!

Annyiban szeretnék vitatkozni, hogy a keresetüket szerintem alaposan alulbecsültétek. Nyilván a legtöbb youtube-os nem dicsekedik a keresetével, és inkább kerüli a témát a magyarok mentalitása miatt.


Ott van Dancsó Péter. Az ő csatornájának becsült bevétele $21.2K - $339.3K - [link] . Ezt az összeget nyugodtan fel lehet szorozni kettővel. Közvetett módon a csatornája nagyban hozzájárul az egyéb munkáihoz. Itt nem csak arra gondolok, hogy rendezvényekre jár, tv-műsorokat gyárt, bögréket és pólókat el, hanem hogy vannak neki nagyobb megrendelései. Például videót vágatnak vele, reklámokat terveztetnek vele, stb, amiket egyáltalán nem biztos hogy megkapna, ha nem lenne ilyen ismert.

Szóval a youtube-nak köszönhetően olyan ajtók nyíltak előtte, amik enélkül valószínűleg örökre zárva maradnának számára.

Ő tipikusan az az ember, aki a népszerűségéből jól kijött, és ebből sikeresen épített fel egy sokkal megnyerőbb személyiséget.

Youtube nélkül ő most is csak egy friendzone-s béna nyomi kocka lenne hülye hajjal.

Ez a véleményem róla. Remélem megint fog "gyakorikérdéses" videót csinálni, és találkozik a kérdésemmel, bár ezt úgyis kivágná :D

2018. jan. 9. 13:08
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Molnár Krisztián népszerűségére egyszerű a magyarázat; az embernek két dolog kell - cirkusz és kenyér. A kenyér megvan, csak a cirkuszt kell szolgáltatnia valakinek. Mondjuk én tényleg nem értem, hogy lehetséges, hogy minden alkalommal több tízezres utalások érkeznek a számlájára, nem értem, valójában kik utalnak ilyenkor. Nem hiszem, hogy "perverz" emberek, szerintem egyfajta közösségi élménynek vehetik ezeket a dzsemborikat.


Az általad említettek az üdítő kivételek. Elhiheted, hogy a YT-osok jó 95%-a havi 2000 forintot ha kap, már sokat mondtam. Persze más sztori az, ha szponzorokat szerez az ember.

2018. jan. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Oké oké de te sose leszel Dancsó.

Fogj bele ha akarsz.De csak mint hobbi.

Mert csak max zsebpénzed lesz belőle!

2018. jan. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egyesek hogyan tudnak ennyire rajongani másokért...

Sose leszek Dancsó, na és? Ő is már egyre több nézhetetlen videót csinál, csúszik le a színvonal.

Azt sem értem hogyan van ekkora nézettségük és feliratkozó táboruk a magyar youtuberek-nek. Dancsó jobb videókat csinált régen, ma is vannak vicces videói, de egyre több az olyan videó, ami 16 éven aluliaknak szól.


Amúgy akár hiszitek akár nem, évi max. 50 órát töltök vloggerek nézésével. Egyszerűen nem kötnek le, nem elég tartalmas a nagy része, hatalmas időpazarlásnak érzem összességében. Inkább letöltök filmeket, és azokat nézem.

Egyébként most van egy új youtuber. Bocs a reklámozásért (nem kapok érte semmit sem), de belinkelem a csatornáját. https://www.youtube.com/channel/UClkrEAh4ygvlywtIEIJJ-rA Nagyon érdekes személyiség és érdekes dolgokat mond. Szerintem neki az összes videóját megfogom nézni.

2018. jan. 11. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!