Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik foglalkozással lehet a...

Melyik foglalkozással lehet a legjobb hatásfokkal keresni, a mai Magyarországon?

Figyelt kérdés

Egyik diák tanácsot kért tőlem és pár barátomtól netes online beszélgetésünk alkalmával. Nem tudja mi legyen. Konkrétan azt tudja, hogy nincsen tehetsége semmihez és nem szeret tanulni sem. A feldőoktatás nem játszik, max büfé szak valami könnyű rövid fősuli ahogy mondta. Nem is nagyon érdekli egy terület. Szeretne minnél többet keresni a lehetőségeihez mérten. Egy kitétele van, hogy fizikai munkát ne végezzen. Nem való hozzá, nem felel meg az orientációjának.


Hosszasan beszélgettünk többen róla. Végül két foglalkozási körre szűkült a beszélgetés. A portásra és a könyvtárosra. A portásnak csak néznie kell és eligazítani aki belép az épületbe, egyébként ül a széen egész nap. A gyereknek nem jó a biztonsági őr, mert nem szeret állni egész nap, amúgy az sem lenne rossz neki, de nem szeret bűnöző arok körül lenni, szóval a securitis is necces lenne. A másik a könyvtáros. Az nagyon bejön neki mondta. Egész nap ül a meleg szobában csupa könnyvel, amit nagyon szeret. Olyan érzés, mintha tevőleg is hozzájárulna a társadalom tudományos fejlődéséhez mondta. Hisz rengeteg értelmes szerző könyveit ajánlja az embereknek. Egész nap melegben van. Nem kell új kihívásokon agyalnia és csak annyi a dolga hogy beírja a kölcsönzött könyvet meg kikeresi katalógusból és még fizetést is kap. Olyan érzése lenne mintha értelmiségi munkát végezne mondta. Ami a legjobb benne, hogy a könyvtár szak is rövid és könnyű. Ezelőtt 50 évvel az írógépszerelő lett volna az ajánlatunk. Ugyanolyan írógépek, semmi márkaspecifikussága sincsen a szakmának és csak ugyanazokat a kütyüket kell javítgatni. Mi a véleményed?


2019. jan. 22. 09:45
1 2
 1/12 Gyépésmérnök válasza:
60%

Hosszú távon a könyvtáros mint szakma ha nem is szűnik meg teljesen, de visszaszorul, ahogy a Gutenberg-galaxis lassan, de biztosan leáldozik.

Inkább a portás szakmát javaslom, annak van jövője.

2019. jan. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Politikus.
2019. jan. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Közmunkásnak jó lesz.
2019. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem akar tanulni, nem akar fizikai munkát végezni, nincs tehetsége semmihez. Itt azért nem sok mindenből lehet kiindulni.

Amint mondtad, a könyvtáros működhet egy darabig, vagy esetleg könyvtáros-informatikus, viszont én az innovatív IT területén dolgozom és látom, hogy egyre kevesebb könyvtárosra lesz szükség az idő folyamán, tehát ez nem lesz egy biztos karrier.

Esetleg, ha már az írógépszerelő felmerült, PC-szervízben szerelő munkatárs? Arra még egy jó ideig lesz szükség, főleg most, hogy a világ végre elkezdett nyomokban abba az irányba mozdulni, hogy mindenkit megillet a szervizelés joga, ennélfogva több minden (és olcsóbban lesz) javítható.

2019. jan. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10%

Mintha a fiatal kori önmagamat hallanám

Engem nem érdekelt semmi csak a foci

Aztán szembesültem, hogy nem leszek profi, elmentem egy gyárba, ott eldöntöttem hogy ez gáz, nem nekem való, nem bírom az éjszakát.

Átmentem egy másik gyárba, ahol 12 órázás volt, így csak 3 éjszakát kellett kibírnom egymás után :D

Közben csináltam egy OKJ-s sulit, bekerültem egy irodába jelenleg ott vagyok.


Szerintem ez a korral jön meg, hogy mi érdekli.

Mindenesetre én is így vagyok, hogy mindegy csak ne keljen dolgozni :D

Mert habár az irodai munkánál sem szabad hibázni, én tudom, hogy milyen egy dinnyeföldön vagy egy gyárban dolgozni, és szerintem nagyon szomorú ha valaki úgy éli le az életét. Úgyhogy a tanulást javaslom.



Konkrétan a kérdésre válaszolva egyértelműen a könyvtáros, sosem gondolkoztam és nem gondolkozok mi lesz keresett 10-20 év múlva...

Szerintem a könyvtárosnak sokkal nagyobb respectje van, mint egy portásnak.

Ha már portás akkor viszont valami suliban, vagy tornateremben, hogy lehessen csajozni :D

2019. jan. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nos, a helyzet a következő:

- suliban dolgoztam, a könyvtáros csaj összetette a 2 kezét, hogy a könyvtáros nyugdíjba ment - ugyanis könyvtár + informatikával is régóta keresett és alig talált munkát.

Igen, a könyvtáros már csak "kihalásos" alapon működik - semmiképpen nem ajánlom.

Portásként viszont nagyon nem valószínű, hogy el tud helyezkedni, ugyanis léteziok olyan, hogy "megváltozott munkaképességűek", és ezek az állások HIVATALOSAN is nekik vannak fenntartva, ilyen helyekre vannak kiajánlva. Már bocsánat, hogy ezt mondom, de egy makk egészséges fiatalember vagy tanuljon nyelvet, 2-3-at, vagy menjen el pályaválasztási tanácsadóba.

Megmondom őszintén, nekem nagyon az jön le az egészből, hogy ne kelljen csinálni semmit, de mégis legyen valami "állás".

2019. jan. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Menjen el sofőrnek. Buszsofőrt keresnek és simán fizetik sok helyen a jogait, ha van B kategóriája és a tanfolyam alatt is bejelentik minimálbérrel. Az nem fizikai munka, de nagy odafigyelést igényel, viszont jobban keres mint egy portás. Vagy lehet targoncás is, ebben az esetben is sok helyen vállalják, hogy tanulmányi szerződéssel kifizetik a tanfolyamot.
2019. jan. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
*jogait=jogsit, telefon átjavította.
2019. jan. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Közben csináltam egy OKJ-s sulit, bekerültem egy irodába jelenleg ott vagyok."


Én az 5-ös válaszolótól kérdezem, hogy melyik az az OKJ, amivel bekerült irodára???

2019. jan. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok nekem volt előtte egy egyetemi végzettségem (nyelvvizsga hiányában nem sikerült)

ugye végig footballoztam az egyetemi éveket


nyilván figyelembe vették a tudást is nem csak a papírt, de nem akartam az egész élettörténetemet leírni

2019. jan. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!