Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek az mennyire...

Szerintetek az mennyire elfogadható ha valaki csak 21 éves korában kezd el dolgozni?

Figyelt kérdés

Ismerek egy személyt akinek még soha nem volt munkahelye, mert tanul. Továbbá a családi egzisztenciája miatt nem volt szüksége arra, hogy iskola mellett dolgoznia kelljen. (Nem gazdagok, csak sokkal jobban élnek mint az átlag.) Szóval júniusban fejezi be a tanulmányait (középfokú gazdasági végzettség). A szakképesítés megszerzése után azonnal szeretne elhelyezkedni ezen a területen. Próbált már munkát/ gyakorlati helyet keresni annak céljából, hogy a szakmához releváns tapasztalatot szerezzen azonban ez nem sikerült a végzettség hiánya és egyéb okok miatt.


Szerintetek ez mennyire elfogadható? Mekkora hátrányt jelenthet ez?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. jan. 22. 15:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is 21 voltam, mert tanultam. Egyetemen alatt olyan retek órarendem volt, hogy nem tudtam mellette melózni, hétvégére meg inkább a bejáratott embereket hívták. Egy nyár volt mikor kicsit tudtam dolgozni, amúgy meg kötelező szakmai gyak volt, ami egyenlő volt a semmivel.
2019. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
21 nem sok. Én 25 vagyok, megcsúsztam az egyetemi tanulmányaimmal, úgyhogy most végeztem a sulival. Közben nem dolgoztam, mert jó kis ösztöndíjat kaptam + rengeteg órám volt amire én dilis lelkiismeretesen bejártam. Na most látom a hátrányát, senki nem akar alkalmazni, mivel nincs tapasztalatom, pedig egy viszonylag hiányszakmát tanultam ki. Úgyhogy komolyan azt tanácsolom mindenkinek, hogy vállaljatok gyakornoki munkát. Nem tesco árufeltöltést, hanem valami irodai munkát, vannak egyszerűbbek, 20 órások is, ha belefér az órarendetekbe, akkor kezdjetek neki még azalatt mikor tanultok, hogy valamit fel tudjatok mutatni a suli végeztével.
2019. jan. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
25 voltam, mikor végeztem a sulival, addig csak diákmunkáim voltak. Nem érzem, hogy bármiben hátrányom lenne, de azért ez erősen függ attól is, mit tanul az ember. Én btk-ra jártam, senki nem ment onnan több féléves/éves gyakornoki munkára. Aki olyan szakra jár, hogy a többség suli mellett is szakmába vágóan dolgozik, ott hátrány lehet. De a 21 egyáltalán nem sok.
2019. jan. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem 10 évesen már dolgozni kéne heti 60 órában...

komolyra fordítva, dehogy gáz...

2019. jan. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 TappancsMancs ***** válasza:
Hát ha egyszer tanul akkor miért lenne gáz.
2019. jan. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
21 az még korán is van. Ha valaki későn kezdi az iskolát (óvodában visszatartják), aztán nyelvi előkészítő osztály miatt egy évvel tovább tart a gimi akkor 20-21 évesen még épp csak kezdi a felsőoktatást.
2019. jan. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerinted az mennyire volt elfogadható, hogy valaki 14 évesen 4-kor kelt, beutazott a 6 órás kezdésre, és lehúzta a 8 órás műszakot?


Semennyire, de túléltük... :)


21 évesen nem ciki kezdeni a munka világában, pláne ha tanulással töltötte az időt.

2019. jan. 23. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

És szerintetek már bocsánat a kifejezésért melyik cég vesz fel olyan diakokat,vagy fiatal munkavállalokat,akiknek semmilyen tapasztalat,vagy végzettség és meg mellette tanulnak.

Annyira tudjàk szidni azokat az embereket egyesek akik nem dolgoznak, de mivan hogyha akarnak csak nem találnak munkat?

Én egyeni vállalkozókent elem a napjaimat, de amikor munka után néztem 4 évig folyamatosan 2016 ig, állandoan azzal utasitottak el,hogy majd értesitünk ha aktuális lesz. De volt olyan hogy vissza sem jeleztek munkahelyek. Söt továbbmegyek meghirdet egy munkáltató (amihez nem kell végzettség) rakodoi munkara keresnek embereket,es fokent csapatok jelentkeznek ,es már be is telt.

Egy sima érettségivel egy diák nem tud dolgozni a mai életben sehol mert az iskola nem arra késziti fel a diakot hogy pénzt keressen azzal hogy elmondta Mátyás király életét a történelrm érettsegin, hanem arra kesziti fel hogy esetleg jol sikeruljon es az erettsegi es mehessen tovább tanulni egy szakmát.

2019. jan. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8as: Nem értem miről beszélsz. Ha szakmunkást/szakközepet csinálsz, akkor teljesen mindegy tanulsz-e Mátyásról, valószínű a szakmádban fogsz elhelyezkedni a középsuli után. Ha gimis vagy és érettségid lesz Mátyásból, akkor is van még esélyed, egész sok irodai munkát láttam, ahol érettségi volt a feltétel. Viszont innen az emberek nagy többsége továbbtanul, és ha már egyetemen vagy, akkor pláne könnyű gyakornoki munkákat találni, ha van időd rá.

Nem tudom te melyikbe tartozol, de nem tudom elhinni, hogy 4 évig keresgéltél állást, és semmit nem találtál. Vagy te voltál túlságosan válogatos, vagy nem tetszett nekik a személyiséged/hozzáállásod/fizetési igényed.

2019. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem probléma, főleg, ha nem ingyenél, hanem tanul, vagy például sokáig volt depressziós, szorongó. Szóval nem csak úgy lopja a napot, hanem nyomós indoka van rá. Iskolába jár és még mellette tanul is még otthon, vagy pedig valmai olyan lelki gátjai , blokkjai is lehetnek. PL "taposó" család; aki hisztizik, földbe szándékozik döngölni, mert hogy "Mé nem mész el dolgozni???!!!" Aztán pont ő , az ilyen ember az oka, aki mellette él, "szívja a vérét", és nem tudja mellette felépíteni önmagát az ember. És akkor amikor már majdnem összeszedné magát, jön megint valami "kedves " családtag, aki a földbe döngöli, hogy "Ő mekkora egy sz@r alak, hogy még mindig nem dolgozik!!!!" Pedig pont ő ezt generálja, nem tudna támogatóan, megértőbben hozzáállni úgy, hogy emberszámba veszi a másikat, hogy felfogja, hogy neki is vannak érzelmei, és ha folyton csak tapossa, azzal csak hátráltatni tudja, tehát pont az ellenkező hatást éri el, mint 'elvileg' szeretne; de tulajdonképpen még lehet, hogy pont jól is jön neki, hogy ott van a másik, akit taposhat, kedvére belerúghat, akin letöltheti a frusztrációit, és akit lábtörlőnek használhat , 'megtapossa' és 'beletörli a napi mocskát.' Tehát itt már akár esetleg felmerülhet a szándékosság is, hogy legyen kit földbe gyalulni, akinek fölébe lehet kerekedni, és ezzel támogathatja saját magát, hogy ő mennyivel jobb nála, mert az a másik car alak meg csak lustálkodik, csak henyél, csak heverészik, de ő bezzeg szorgalmas! De ha meg nem feltételezünk rosszindulatot mögötte,még akkoris borzasztó. És nem az a baj, hogy próbálja a másikat szemétnek, egy rakás f.snak beállítani, hanem , hogy azt hiszi, hogy a másik ember kíváncsi rá, az ő 'bölcs' gondolataira; és mindenképpen meg is osztja vele, hogy kitombolja magát. És tulajdonképpen erre használja a másikat, hogy letöltse, leadja rajta a napi feszkót. Ilyen mérgező családi légkör. És úgy nagyon nehéz összeszednie magát az embernek, és ha pl nem bukkan rá pl interneten azokra a videókra, amik ki tudnák húzni ebből, akkor beleragad ebbe a helyzetbe. És vagy ugyanott fog toporogni az illető, vagy pedig egyre és egyre lejjebb süljed. Segítséggel sem feltétlenül egyszerű kimászni ebből.
2019. jan. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!