Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a főnök fizetéssel tartozik...

Ha a főnök fizetéssel tartozik nekem, akkor voltaképp az adósom? Én vagyok a hitelezője ő meg az adós?

Figyelt kérdés
A fizetést ugye hó 10-ig oda kell(ene) adni. Ha nem adja oda és csúszik akkor erre az időre az én főnököm az én adósom? Én vagyok a hitelező és ő az adós? Hiszen van felém tartozása (a bér) azt adott időig meg kell adja , de nem adja, akkor innentől fogva én hitelezek neki?
2019. jan. 23. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Balázskaországban te vagy a király.

De amúgy nem, hiába próbálsz ilyen ideológiát ráhúzni, teljesen más szerződési környezet, a kettőnek semmi köze egymáshoz. Persze ha a lelkedet megnyugtatja, akkor felfoghatod így is. Persze attól még se pénzt, se kamatot nem kapsz.

2019. jan. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Ez még a decemberi fizud, ugye Balázs?
2019. jan. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ez még a decemberi amit ugye legkésőbb jan 10-ig kellett volna megkapni és jan 23 van.


vagy tán még ebbe is kedvünk van belekötni?

2019. jan. 23. 10:10
 4/8 A kérdező kommentje:

"teljesen más szerződési környezet,"


Érdekes én a szerződésben ezt olvasom: tárgyhót követő hónap 10-ik napjáig...


Ellenvetés?

2019. jan. 23. 10:12
 5/8 A kérdező kommentje:

Mondjuk józan paraszti ésszel , ha van valakivel egy írásos megállapodásom (de úriemberek közt a szóbeli is elég kéne leygen...) hogy adott pénzt nekem adott napig kifizet és nem teszi akkor onnantól fogva ő nekem adósom, én meg neki hitelezek hiszen a zsebemben kéne lennie a pénznek, de nincs.


Hoy hívják aztt amikor valaki elviszi az autót a boltból úgy hogy nem fizeti ki csak írásban vállalja hogy ki fogja adott ideig?

NEM HITELNEK?

2019. jan. 23. 10:19
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
52%

Többféle hitel is létezik és valóban te a hitelezője vagy ilyen esetben, pontosan azon alapon amikor az azonnali fizetést elengedve adsz, szolgáltatsz, egy későbbi fizetés fejében. Hitelbe lehet árut adni vagy szolgáltatást is nyújtani és a munkavégzés is egy szolgáltatás.


A hitel másik ismert formájának természetesen nem felel meg a vázolt helyzet, mivel a szerint pénzbeli összeget adnak egy későbbi visszafizetésben megállapodással.


Az tény, hogy a ki nem fizetett munkabér hitelezést jelent.

2019. jan. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

És mi ennek a folyománya? Ő adós én hitelező és mégis én ugrálok neki, ő meg fenyeget hogy "ez van ha nem tetszik menj el"


Szóval úyg tűnik nekem ahhoz képest hogy még ő tartozik nekem nagy a mellénye.

2019. jan. 23. 12:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Aha hitelezel neki meg is illet vag, 30 forint kamat pereskedj érte!
2019. jan. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!