Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire éri meg ápolóknak...

Mennyire éri meg ápolóknak tanulni főiskolán? Melyik felsőoktatási intézményt válasszam?

Figyelt kérdés

Egy olyan állást szeretnék, ami biztos álláslehetőseget nyújt, hiszen hianyszakmának számít. Megallja a helyet egyaránt külföldön és hazánkban is. Érdekel az egészség, az emberi test felépítése, gyógyítás, gyógymódok, a kórház világa. Illetve az élelmiszerek összetétele, mikro-makró tápanyagok, különféle diéták. Így tetszett meg először a diatetikus szak, viszont az nem annyira keresett,vuszont az ápolás képzés kapcsolódik hozzá valamelyest, és később akár tanfolyam jelleggel hozzá tudom szerezni azokat az ismereteket is.

Melyik főiskola lenne a legjobb választás? Szívesen fogadok személyes tapasztalatokat, hasonló cipőben lévők véleményét. Meg azt szeretném hozzafűzni, hogy nem érettségizem se biológiából, se fizikából, se kémiából. Mivel szakgimnaziumon járok, így ezeket a tárgyakat nem tanuljuk túl magas szinten. Mégis úgy érzem lenne bennem annyi, hogy ne okozzon nehézséget a biosz. Erről vélemény?



2019. jan. 24. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

FELEJTSD EL!!!


HA mindenképp eü., akkor sokkal jobban jársz 3-4 szakápolói OKJ-val, mint ezzel a vacakkal!


Diploma vagy sem, a beteg és sajnos az orvosok szemében is csak egy csicska ágytálazó nővér leszel!

2019. jan. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Diplomás apolokent is? Amúgy fiú vagyok :)
2019. jan. 24. 16:46
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Át kéne gondolnod dolgot:

akarsz-e hétvégéken és ünnepnapokon is rendszeresen dolgozni?

Meg fogsz tudsz élni a közalkalmazotti bérből? F vagy G kat.ba tartozol majd.

2019. jan. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Taplalkozastudomanyi msc-vel nagyon jol tudsz keresni.
2019. jan. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen? Es az nem opció, hogy élvezem az ápolás, és aztán megyek taplalkozastudomanyi mscre?
2019. jan. 25. 06:33
 6/11 anonim ***** válasza:
De, az apolo diploma elofeltetelnek jo. Csak szivni fogsz, nagyon (sok lesz az alap nelkuli uj info), de meg lehet csinalni. Majd eldontod. 🙂
2019. jan. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És diatetikus vegzettseggel betoltheto az ápoló munkakör?
2019. jan. 25. 16:15
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. jan. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16%

Ha ápolni akarsz akkor nem kell diploma, csak HATALMAS EMPÁTIA, meg egy 3 éves OKJ 54 végtettség.

A pénz miatt ne menj ápolónak, inkább haverkodj kormánypárti politikusokkal.

Vagy legyél ügyvéd, bróker.

2019. jan. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én diplomás ápoló vagyok, pont ugyanezek miatt végeztem el, mint amiket te említettél: biztos munka,bárhol a világban. Egyébként maga a szak se valami nehéz szerintem. Fiúként meg bárhol kapni fognak utánad, az 100%.

Én bevallom, direkt egy olyan szakterületre jöttem, ahol nincs sok munka, nincs annyi talpalás, ez konkrétan a pszichiátria. Nem mondom, h pszichésen nem ér megterhelés, de dolgoztam műtétes osztályon is, hát, soha többet. Itt ráadásul vannak rehab.osztályok is, ahol szintén nem kell megszakadni... És ugyanazt a fizetést viszem haza, mint máshol, ahol nappalos műszakban a 12 órában 10 km-t lesétáltunk átlagban és az éjszakai műszakban 2-től 5ig ágyaztunk és fürdettük...

2019. okt. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!