Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerinted mennyire jellemző,...

Szerinted mennyire jellemző, hogy az álláshirdetésekben megfogalmazott elvárások, feladatok alapján sokkal nehezebbnek, bonyolultabbnak tűnik egy pozíció annál, mint ami valójában?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy tűnik, hogy superman-eket keresnek, de mint tudjuk, superman-ek nem léteznek. Csak én látom ezt így?

2019. jan. 25. 00:10
 1/7 anonim válasza:
92%

Nem csak te látod így, valóban igy van!

Sokszor azért nem mer jelentkezni az ember egy adott munkára mert a leírtak alapján kevésnek érzi magát hozzá. Nagyon ritka ha ténylegesen kiírják mi is lenne a feladat...

2019. jan. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Nekem eddig minden munkámban ez volt, és úgy is kértem a fizum hogy bőven rászámoltam a feladatokra, felelősségi körre.

Olyan is volt hogy érdembeli felelősséget ígértek, és nem volt semennyi mert a főnököm mikromenedzselt, az is minimum annyira bosszantó mint amikor sokkalta nagyobb és bonyolult a felelősségi kör.

Általában egyébként a rossz munkahelyi folyamatok és a faék egyszerűségű de legalább agresszív és nagyhangú kollégák miatt van a legtöbb probléma.

2019. jan. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Jöhetnek még a vélemények.
2019. jan. 26. 13:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Sok szakmat nem ismernek es nem tudjak az elvarast.

Vagy diplomat kernek, a munka maga meg betanitott irodai munka.

2019. febr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Persze, hogy mindenki supermeneket keres, lehetőleg ingyen, de mivel nem sok ilyen van, fel fogják venni a mezei munkatársat pénzért is. Valakinek ugye kell dolgozni.


Jelentkezz nyugodtan, max sose szólnak vissza és buktál 5 percet az életedből.

2019. febr. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Legális Technocol ***** válasza:
Azért keresnek Supermaneket, mert az embereket már álláskereséskor önbizalommal tölti el, ha Supermanként tekintenek rájuk.
2019. febr. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is így látom. Sokszor irreálisan magasak az elvárások. Több év szakmai gyakorlat, speciális területeken is többéves gyakorlat vagy ismeret, magas végzettségek, tárgyalási szintű nyelvtudás. Továbbá a munkaköri feladatokat is úgy fogalmazzák meg, mintha valóban csak Superman lenne rá alkalmas. De a munkahelyeken kevés ilyen "tökéletes" embert látni. Úgyhogy érdemes pályázni akkor is, ha csak 50 vagy 75 %-ban felelsz meg a kritériumoknak. Az más kérdés, hogy tapasztalatom szerint vissza se jeleznek. Lehet, hogy mégis megtalálhák a tökéletes jelöltet?
2019. febr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!