Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez csak szerintem csalás/...

Ez csak szerintem csalás/ hülyítés?

Figyelt kérdés

Fentvagyok egy facebookos állás hirdetős csoportban és az utóbbi időben nagyon sokan hirdetnek úgy, hogy


Munkalehetőség!

itt jön valami szöveg, de a lényeg hogy nincs kiírva hogy ez egy MLM-es hülyeség, vagy valami kozmetikai cucc vagy biztosítós tökmindegy.


A kérdésem az, hogy én voltam már néhány interjún ilyen helyeken, akkor még nem voltam annyira képben. Mostmár ha felhívok valakit kérdezem, hogy ugye nem X és nem Y vagy Z cégtől van, mert ez esetben engedjük el a sztorit...


A kérdésem az egészben, az hogy ez miért MUNKAlehetőség? ezeknél nincsen MUNKAviszony, úgyhogy nem munkalehetőség. Ez inkább saját vállalkozás. Ez a szó áll közelebb hozzá, de én inkább azt mondom MLM hülyeség.


Szóval igazából ez gáz, mert csomó embernek felesleges időt vesznek el az életéből. Lehet így 100 ból 50 ember felhívja, ha ott lenne hogy biztosító akkor meg felhívná 5 ember.

Persze én is tanultam marketinget és tisztában vagyok a trükkökkel, de itt teljesen valótlanságot állít.

Ugyanis ilyen helyeken nincs bejelentett munkaviszony, táppénz, adózni kell belőle, és sokan nagyobb minusszal szállnak ki mint be.



2019. jan. 27. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Az egész MLM-nek ez az alapköve. Hülyítés, manipuláció.
2019. jan. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TappancsMancs ***** válasza:
Ugord át az ilyen hirdetéseket.
2019. jan. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!