Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan legyek gazdag felnőtt...

Hogyan legyek gazdag felnőtt koromra? Kőgazdag burzsuj akarok lenni. Melyik az a munka amivel rengeteget lehet keresni külföldön? Luxus életet szeretnék magam körül, nyaralások ( pl mint Vajna Tímea) Milyen irányban tanuljak, hogy mindezt elérjem?

Figyelt kérdés

2019. jan. 30. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha azt mi tudnánk...
2019. jan. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Azt én is szeretném tudni, miből élnek az insta csajok, akik nem kétfilléres utakra mászkálnak rendszeresen... Érdekes, rejtélyes dolgok vannak, amikre sokan nem tudjuk a választ.
2019. jan. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ne pazarolj tanulásra időt.

Nézz ki jól, házasodj jól.


Aztán ne gyere sírni, hogy nem vagy boldog, és néha számodra undorító dolgokat kell megtenned...

(Ha már Timit hoztad fel példának)

Esetleg megkérdezhetnéd, ő mit tanult, és mennyit...

2019. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Viccet félretéve. Egy ilyen embert ismerek, de talán elolvashatod a 100 leggazdagabb magyar kiadványt is, azok az élettörténetek többé-kevésbé igazak, talán utat tudnak mutatni valamelyest. Bár abban is biztos vagyok, hogy ők sem fogják elmondani a legnagyobb gazemberségeket, amikor mondjuk az első 10 milliójuk összejött.

Biztos, hogy tuti recept nincsen.

Viszont ami részemről megfigyelhető volt esetükben, (de ez vállalkozókra vonatkozik, nem olyanokra akik bűnözésből vagy hasonló dologból kovácsoltak vagyont):

-jó helyen voltak jó időben

-nagyon tehetségesek voltak az adott területen

-rendkívüli szorgalom és kitartás jellemezte őket

-a tőke felhalmozás időszakában (szóval az elején) nagyon megfogták a pénzt, nem engedték szétfolyni kocsira, házra, luxusra

2019. jan. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

#4-nél a pont.

Bár én megközelítőleg sem vagyok a te definíciód szerint kőgazdag, de ugyanígy célom (jelenleg már ott tartok, hogy millió felett keresek havonta, ami szép lassan araszol felfelé), azt még hozzátenném tapasztalatból, hogy ha nem vagy teljesen ostoba, akkor 90%-ban a kitartásról szól minden, én úgy is szeretem mondani, hogy ki kell tartani, amíg megtalálod az első jó lehetőségeket.

Nagyon sokan vágnak bele példamutató lelkesedéssel hosszútávú, kimondottan ambiciózus projektekbe, de a legtöbben az első 2-3 hét után abbahagyják az egészet. Akik pedig nem, azoknak újabb 2-3 hetente jön a bogár, hogy lehet nem is éri meg csinálni, hajtani minden nap mint az ökör, havi 1-2 szabadnappal.

Akik pedig kibírták 2-3 évig, azok onnantól ki fogják bírni akármeddig.


Aztán hogy milyen munkával? Például az IT elég jól megy, de nehéz, nagyon tehetségesnek kell lenni hozzá. Formájában vállalkozás, de legalább EV az elején. Állással nincs ilyen kategóriájú élet.


A lehetőségek adottak, csak élni kell velük, úgyhogy hajrá.

2019. febr. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Jól megmondta mindenki, amíg egy állással más célját valósítod meg addig max. ő megy nyaralni, nem te.


Tehát tanulás,

utána állás de csak további tanulással

a belőle szerzett pénzből vállalkozás

kitartás

szorgalom

bukás esetén talpra állás s kezdése az egésznek elölről.

2019. febr. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
7-es, MLM vagy valami szuper forex stratégia? :)
2019. febr. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
A hetes te vagy!!!
2019. febr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Örülnétek ti is olyan béreknek, amilyeneket az igazgatók kapnak a cégemnél, meg még pláne más cégeknél milyeneket kapnak. Lehet, hogy egy Vajna Timikéhez képest még így is csórónak minősülnek, de azért elég jól el lehet lenni már, ha félre tudsz rakni a fizudból minden hónapban pár milkát, aztán azt abba fekteted amibe akarod, nem kockáztatsz soha semmit, ha bukás van, csak a cég bukik nem te, te legfeljebb az állásodat veszted el.


Ehhez ugye leginkább kapcsolatok kellenek a végzettség mellett. De az, hogy állás, az nemcsak azt jelenti, hogy a burgert sütöd a McDonalsban aprópénzért, vagy a kormányhivatalban nyalod az aktákat alamizsnáért, meg amilyeneket még ti láttatok.

2019. febr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9

"Örülnétek ti is olyan béreknek, amilyeneket az igazgatók kapnak a cégemnél, meg még pláne más cégeknél milyeneket kapnak."

Igen, csak az a nagy különbség, hogy ott bért kapsz, és bár valóban van ráhatásod a cég bérpolitikájára, a legtöbbször behatárol egy plafon. Lehet, hogy mondjuk bruttó ötmilliós fizetésed van, de ez nem fog magnitúdókkal emelkedni.

Amikor a #5 válaszomat írtam, 1m körül kerestem, nos ez egy kisebb siker miatt nemrég felugrott majdnem kettőre (bár a közeljövőben meg recesszió várható).

2019. febr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!