Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 330-400. 000 közötti nettó...

330-400. 000 közötti nettó milyennek számít ma Magyarországon, vidéki viszonylatban?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem nem én keresek ennyit,sajnos:D

2019. jan. 31. 12:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

Mint mi?

Összeszerelő munkásként kemelkedő

Kezdő mérnöknek jó

Tapasztalt informatikusnak kûrva kevés

2019. jan. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Megélhetési szempontból Budapesten is bőven elegendő, vidéken pláne
2019. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Bőven az átlag felett van, nagyon jó.
2019. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Kezdő mérnök nem keres ennyit.
2019. jan. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

További információ híján, vidéki viszonylatban szerintem nagyon nagyon jónak számít, még megyeszékhelyen is; ez még az országos átlagot is meghaladja, pedig abban benne vannak a vezérigazgatói és programozói fizetések it, amik brutálisan húzzák felfelé a milliókkal.

Persze a munkakör sem mindegy, mert betanított munkában szerintem nem létezik ilyen fizetés, mérnöki pozíciókban szerintem jó, de ha pl. történetesen távmunkában dolgozol tapasztalt programozóként, akkor ez kis túlzással inkább csak heti szinten számít jónak, havi szinten pedig egyenesen minősíthetetlen (majdnem a duplájára mondanám azt, hogy már rendben van, de legalább félmillió).

Keresett egyéni vállalkozóként (iparos) sem túl jó, mert kevés a szakember és ennél jóval többet el lehet kérni.

2019. jan. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátenném nettó 400 az tapasztalt informatikusként se rossz fizetés vidéki településen. Mérnökként pedig nem kezdesz ennyivel még multiknál sem.

Autóiparban ha nem GY-M-S megyéről beszélünk akkor nettó 280-300 a kezdő fizetés teteje.

2019. jan. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
31%

Nettó 500ból alig lehet megélni, én is ennyit keresek.

180 eleve elmegy az albérlet + rezsire.

150 elmegy az autó hitelre és benzinre.

90 elmegy a kajára

50 elmegy a ruha, tusfürdő


Marad 30 ezer forintocska, de mindig jön egy váratlan kiadás (pl. elromlik a hűtő) ráadásul múltkor a kötelező éves biztosításra kölcsön kellett kérnem.

2019. jan. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#7

> "Nettó 500ból alig lehet megélni, én is ennyit keresek."

Na ez rendben is van, de te azért nem éppen azon az életszínvonalon élsz, mint amit vidéken átlagosnak lehetne nevezni, ugye? :)


- havi 150k autóhitellel nem egy 10 éves Suzukit veszel, ebből már egy budget sportkocsi is ki tud jönni hosszabb futamidővel (persze élni kell, szóval szerintem en bloc nincs ezzel semmi probléma, csak gondoltam rámutatok)

- havi 90k kerettel mi a párommal ketten kijövünk kajára, pedig rendszeresen rendelünk és olyan bevásárlásokat csinálunk, hogy jó, hogy nem nyírnak ki minket ott helyben a pénztárnál vagy a parkolóban

- 180 albérlet+rezsi az stimmel, de ezért vidéken igen csak jó lakást lehet kivenni (mi is kb. ennyiért bérlünk és ez azért nem egy utolsó panel-lyuk)


Olcsóbb autóval, olcsóbb étkezéssel (természetesen ami még egyáltalán nem megy a minőség rovására) és kevesebb ruhával itt 200k forintot simán le lehet faragni a havi kiadásokból. Hangsúlyozom: nem azt akarom mondani, hogy ne költs ennyit, hanem hogy technikailag azért ennél jóval olcsóbban is ki lehet hozni a vidéki életet.

2019. jan. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

7.-nek.


Annyira, de annyira sajnállak. :(


Küldök pénzt lóvéra, hogy éhen ne dögölj!


Kérem, aki tud segítsen neki!

2019. jan. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ne rázd a rongyot, mert ha tiltott időben teszed és megbüntetnek, még kajára sem fog maradni!

2019. jan. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!