Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történik, ha egy programozó...

Mi történik, ha egy programozó kisebb bérigényt ad meg, mint amennyit ott szoktak adni hasonló tapasztalattal?

Figyelt kérdés

Amikor interjún voltam, bruttó 500 és 550 közötti bérigényt adtam meg 2 éves tapasztalatomra. Időközben kaptam egy olyan információt, hogy erre a pozícióra, ilyen tapasztalattal bruttó 650-et szoktak keresni ennél a multi cégnél. Jelenleg várom, hogy visszaszóljanak interjúról, néhány héten belül.


Mi történik ilyenkor? Ez növeli az esélyét annak, hogy inkább engem választanak ki? Emiatt kevesebbet fognak adni, mint egyébként adnának, vagy ettől függetlenül megadják az igényemnél többet, hogy ne érezzem igazságtalannak a többi kolléga fizetéséhez képest az enyémet?



2019. febr. 2. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez cégfüggő. Kisebb cégnél ahol fontosak az anyagiak nyilván a minimumot fogod kapni amit megjelöltél, mert szerintük azzal már elégedett vagy. Ha más többet jelölt növeli az esélyed, de ez a tapasztalatotok különbségén is múlik. Ha a cég minden további nélkül ki tudja fizetni a nagyobbat akkor ki fogja.
2019. febr. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagy multiról van szó.


Arra mondjuk tényleg kíváncsi lennék, hogy ha jelentkezett erre egy 6 éves tapasztalattal rendelkező ember, és kért mondjuk bruttó 900-at, akkor vajon hogyan mérlegelik velem szemben.

2019. febr. 2. 23:17
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Hát multinál általában nagy a fluktuáció, szóval nincs túl nagy verseny a jelöltek között. Ha szakmailag megfelelsz, akkor valszeg megkapod az 550-et és annyi. Esélyt nem növel, ha kevesebbet kérsz, mert kiválasztásnál a tudásodat nézik inkább és hogy mennyire felelnél meg. De azért furdal egy kicsit a kíváncsiság, privátban megírnád, hogy melyik multiról van szó?
2019. febr. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon helyzetfüggő. Ha nagyon kell az ember, szimpatikus voltál, mondjuk korábban meg elmentek mások a bér miatt, akkor valószínűleg megadják.

Férjem volt ilyen szituban, programozott, de nem agilis környezetben, csapattal, hanem 1 másik emberrel és nem az ideje 100%-ban. Ezért váltott, ő br. 600-at kért, 2 év releváns tapasztalattal és végzettséggel, 700-at adtak neki egy közepes multinál, nagyon korrektek voltak.

2019. febr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem hr-es mondta, hogy ilyenkor adnak 600-at, ok is boldogok, a jelolt is, es ennyi.
2019. febr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!