Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkavállalási szempontból...

Munkavállalási szempontból hasznos-e a japán nyelvtudás?

Figyelt kérdés
Úgy általánosságban van-e értelme önéletrajzba beírni a japán nyelvtudást?

2019. febr. 5. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Ha a megpalyazott munka szempontjabol relevans, persze. Ugyis rakerdeznek es letesztelnek, hogy tenyleg tudsz-e japanul, vagy csak az animek miatt tanultal meg valami konyhanyelvet.
2019. febr. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
44%

Érdemes beírni, akkor is ha nem releváns, mert jó beszélgető téma lehet valami sablon kérdésnél interjún. Nekem passzívan tolt a fizetésemen úgy, hogy a munkavégzés nyelve amúgy angol.


1-es, egyik munkatársam csak animékből tanult és felsőfokon van...simán elbeszélget a japán főnökünkel komolyabb dolgokról is :D.

2019. febr. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Igen, érdemes feltüntetni, én is ezt tettem, az N3-mas nyelvvizsgámmal, és az angol C1-el, és a szakmai középfokot.


Miután megvolt az állásinterjúm, rá 3 napra felhívtak telefonon, és megkérdezték, hogy van e felesleges 10 percem... Nos, ebből a 10 percből aztán lett majdnem fél óra... tehát közel 30 percet beszélgettem a cég egyik alkalmazottjával angolul :)


Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy ha egy olyan céghez mész dolgozni, ahol megkövetelik a nyelvtudást, akkor hiába van ilyen, meg olyan nyelvvizsga bizonyítványod. Az állásinterjún amúgy is eléd fognak tolni pár tesztet, vagy az interjú után pár nappal felhívnak telefonon, és elbeszélgetnek veled.


Ettől függetlenül, ahogy azt fent is írtam, én a te helyedben simán beírnám, hogy van japán nyelvvizsgám. Nyelvvizsga pótlékot amúgy sem fogsz kapni :P

2019. febr. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!