Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mi ér többet? A...

Szerintetek mi ér többet? A nyelvtudás vagy az msc?

Figyelt kérdés

Gépészmérnök végzettségem van és szeretnék msc-re menni, de felmerült bennem az a kérdés, hogy mi számít inkább a munkaerőpiacon és a fizetés szempontjából. Az angol és vagy német nyelvtudás vagy pedig az msc?

Szerintetek melyikbe érdemes energiát fektetni?

Az msc-t levelezőn végezném munka mellett.



2019. jan. 21. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
A nyelvtudás. Szerintem viszonylag kevés olyan cég van ahol mindenképpen msc kell, viszont nincs szükség nyelvre.
2019. jan. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%

Msc. A nyelvvizsga senkit sem érdekel, a valós nyelvismeret annál inkább. Azoknál az állásoknál, ahol szükség van a magas szintű nyeltudáshoz, interjún úgy is meggyőződnek róla, hogy mi a helyzet. Kb. 5' alatt el tudják dönteni. Továbbá a komolyabb gépész álláshirdetéseknél követelmény az Msc. diploma. Én eddig 4 gépgyártó cégnél dolgoztam, a gépészménököknek sehol nem volt szükséges az angol vagy német nyelvismeret. A gépész a gyártási folyamat azon részében vesz részt, ami "otthon" a négy fal között, cégen belül zajlik. Egy villamosmérnök vagy programozó vagy projekt manager vagy sales manager más, ők mind közvetlenül kapcsolatban vannak a külföldi ügyfelekkel, és a villamos tervező valamint a programozó a külföldi géptelepítéseket általában végig is viszi. A gépészmérnök nem. Ő maximum a műhelyig megy ki (cégen belül), és nincs közvetlenül kapcsolatban a vevőkkel.

Nyilván van kivétel is, de a föntebb leírt a jellemző. Nem azt mondom hogy nem kell a nyelv, de mérnök pályák közül, pont hogy gépésznek jóval fontosabb egy Msc. mint egy felsőfokú nyelvvizsga, vagy azzal egyenértékű bármilyen nyelvtudás.

2019. jan. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Ne csak karrierben gondolkozz szerintem!

Nyelvtudásra az élet minden területén szükséged lehet, a mesterre pedig csak a karriered kapcsán. Nekem többet ér a nyelvtudás.

2019. jan. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
A nyelvtudás fontosabb, még akkor is, ha csak a karrieredben gondolkozol. Az nem karrier, hogy ugyanazt a melót csinálod életed végéig, amit elkezdtél az egyetemről kikerülve. Ha lépkedni akarsz felfelé, vezetői pozícióba kerülni, kénytelen leszel nyelveket tanulni, meg egy nagy csomó soft skillt magadra szedni, az MSc diploma meg ebből a szempontból pont semmit nem ér.
2019. jan. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Msc valami menedzser vagy közgazdász szakon plusz nyelvvizsga. Ez a legjobb ha a pénz a cél
2019. jan. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló hülyeséget ír. ha 4 fal között valami szüttyögő munkát akarsz végezni, akkor természetesen nem kell nyelvtudás, de ez esetben msc sem. Teszem azt egy multinál, tök mindegy, hogy gépész-, villamos vagy akármilyen mérnök vagy, a nyelvtudás kelleni fog. msc kevésbé lényeges, sőt 2 év munkatapasztalat többet ér. az angol az szerintem alap, hogy kell, ezen felül cégtől függően a német is jól jöhet.
2019. jan. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!