Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetem mellett, hogy lehet...

Egyetem mellett, hogy lehet autónk?

Figyelt kérdés

Hosszasan nem akarom fejtegetni miért, a lényeg, hogy szükségem lenne egy autóra. Kérdeztem a szüleimet, hogy szerintük milyen lenne jó, mert lehet relatív hamar össze is szedném rá a pénzt. És akkor mondták, hogy mindenképp valami biztonságos, újabb autó legyen, hogy ha esetleg történik valami akkor egy jobb autóban üljek. Plusz ne legyen olyan régi se, hogy ne állandóan a szervizben álljon. Ezzel alapvetően egyetértek, mert ne kelljen minden pénzt az autószerelőnél hagyni, na meg ne is én legyek az akibe belemegy valami hülye aztán ottmaradok. Valamennyire képben vagyok az autókkal, mondtak ők is pár típust, a gond, hogy ilyen feltételekkel úgy 2 millióról indulnak az autók (természetesen semmi prémium, opeleket és fordokat néztünk).


Utánaszámoltam, nekem ezekkel a feltételekkel jelenleg 3 évig tartana megkeresni egy autó árát. Viszont addigra már nem is leszek egyetemista.


Lényeg a lényeg, egyetemista koromban biztos nem lesz autóm, majd valamikor pályakezdőként talán néhány hónap munka után.


A konkrét kérdésem:

Akik egyetemre járnak, hogy vettek autót? Rengeteg kocsit látok, a diákoknak fenntartott parkolóban, a párszázezres kategóriától egészen a pármilliós autókig. Nálunk viszonylag nagy parkoló van, csak a hallgatók használhatják és szinte mindig tele van, alig tudnak leparkolni. Ennyi idősen egyetem mellett, hogy lehet annyi pénzt összeszedni, hogy valaki autót vegyen? Nem szakadt huszonéves autókkal van tele (van azért olyan is) hanem jellemzően 2-4 milliós használt de nem régi autókkal.

Aki egyetemre jár autóval leírná ide, hogy csinálta?



2019. febr. 10. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szülők pénzén, ilyen egyszerű.
2019. febr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon durván esik a szinvonal ha te tényleg egyetemista vagy és ilyen kérdést ki kell írnod.


Másnak azért van autója mert:

a, vagy már van egy jól fizető munkája (nem jellemző) és tudja finanszírozni

b, vagy szülei meg tudták dobni egy drága autóval

d, vagy hitelt vett fel (szintén nem jellemző)

c, vagy megelégszik azzal amire van pénze


Figyelj, a következő pár sor bonyolult lesz!


Mit kell tegyél, hogy neked is legyen autód?

a, vagy legyen jól fizető munkád

b, vagy sírd ki anyáéktól

c, vagy vegyél fel hitelt

d, vagy elégedj meg azzal amire van pénzed.


Nem tudom van-e még kérdésed...

2019. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy jártam egyetemre kocsival, hogy anyám odaadta a kocsiját. Ő nem használta, mert mindig a nevelőapámmal ment mindenhová, és így a másik autót használták. Így én egy 3 éves Volvo V 40-es jártam egyetemre évekig. De azóta már vettem magamnak saját autót..Igaz addigra már dolgoztam. Sokan így jártunk kocsival. De voltak olyan egyetemisták, akiknek a szüleinek nem volt gond, hogy új autót vegyenek a gyerekeinek.
2019. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az egyetem alatt 2,5 millióért vettem kocsit, a megoldás az volt, amire a #2 válasz is próbált rámutatni: szüleim vettek fel hitelt, amit én fizettem (mivel én nem voltam hitelképes).
2019. febr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pl 2 évet hagytam ki érettségi után, mielőtt egyetemre mentem volna. Első évben a jogsira költöttem a pénzem, másodikban autót vettem. :) Én a legolcsóbb kategóriából válogattam (350 volt) és sajnos sokat is kell rá költenem azóta is. De nem bántam meg, mert másképp be se tudnék járni egyetemre + dolgozni is minden nap.


Akik dràga kocsikkal járnak egyetemre, az egyértelműen szülőtől van.

2019. febr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 veterán vas ***** válasza:

Kérdező!

Valami nem frankó, ha csak most -20 évesen- veszed észre, hogy számtalan, veled egykorúnak van 2-4 milliós autója.

Hol éltél eddig, milyen elszigetelt világban? :(

2019. febr. 11. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyetem mellett a szakterületeden vagy egyéb tevékenységben vállalkozol és a vállalkozásodhoz veszel( lízingelsz) autót. Így legalább miután kikerülsz nem 0 gyakorlattal és autófenntartási "kényszerrel" próbálsz pályakezdőként elhelyezkedni, hanem saját referenciával és fő vagy másodállású vállalkozóként.


Testnevelés szakos srácok nálunk pl. költöztető vállalkozást hoztak létre 3,5 tonnás furgonnal ( Renault Master) amit bérbe is adtak, majd lett belőle 2, utána 3 Iveco ponyvással, utánfutó kölcsönzés, majd sofőrszolgálat, személyautók, BMW, Suzuki autóbérlési lehetőség, most mellette már bútorboltot is nyitottak.

2019. febr. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére kaptam pár jó választ. Gondoltam a szülőktől megkapják túl egyértelmű, és hátha van valami amit a többiek tudnak én pedig nem. Annyi újabb autó áll az egyetemnél, és annyi szülőtől hallottam már a "ha autó kell neki dolgozzon meg érte" jellegű mondatokat, hogy nem gondoltam, hogy ilyen sokan kapnak új(abb) autókat. A saját vállalkozás eszembe sem jutott, illetve de egyszer szeretnék saját céget, de nem gondoltam, hogy valakinek az órarend, zh-k, vizsgák, otthoni tanulás mellé még belefér egy vállalkozás igazgatása is. Az sem egy életképtelen ötlet, hogy a szülő vesz fel hitelt majd a diák fizeti, így végülis diákmunkával is összeszedhető a törlesztőrészlet, és nem kell évekig gyűjtögetni a vételárra. Bár hitelt nem szívesen vennék fel, de működő alternatíva ez is. Egyelőre én is azt látom legvalószínűbbnek, hogy a legtöbben szülőktől kapták, mert vállalkozó diákot nem ismerek az egyetemről, olyanról meg nem hallottam aki a szülei nevén lévő autóhitelt fizeti diákhitelből.
2019. febr. 11. 22:28
 9/10 A kérdező kommentje:
Most látom csak milyen hülyeséget írtam a végére. Nem diákhitelből hanem diákmunkából. Szóval nem ismerek olyat akinek a szülei vettek fel hitelt, majd ő törleszti a diákmunkás fizetéséből.
2019. febr. 19. 12:50
 10/10 anonim ***** válasza:

"annyi szülőtől hallottam már a "ha autó kell neki dolgozzon meg érte" jellegű mondatokat"


Ezt nem kell nagyon komolyan venni.

Minden ilyen szülőnél megszólal a fene nagy önérzetesség, hogy "ha kell neki valami, dolgozzon meg érte" aztán ha van miből akkor ugyan úgy zúdítják a pénzt a "gyereknek".

2019. febr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!