Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetem mellett hogy lehet...

Egyetem mellett hogy lehet önállósodni?

Figyelt kérdés

Üdv!

A sztori nem teljesen egyszerű. A szüleimtől távol járok egyetemre és albérletben lakom, amit egyelőre ők finanszíroznak. Bizonyos okok miatt szeretnék anyagilag független lenni tőlük. Ez könnyen megoldható lenne, de az egyetemet nem szeretném abbahagyni.

Ilyen esetben mit érdemes csinálni? Mert ha bejárok nappalisként az egyetemre, akkor nincs elég időm dolgozni mellette.

Gondoltam arra, hogy átmegyek levelezőre vagy passzíváltatok félévet (2-t lehet egyhuzamban) akkor dolgozok amennyit lehet, utána pedig visszamegyek tanulni, és csak annyit dolgozni suli mellett amennyi belefér.


Albérletet több okból sem lenne érdemes felmondani, gondoltam a kollégiumra, de nem megvalósítható, pedig úgy többet lehetne félretenni.


Jelenleg érettségim van, angollal boldogulok de nyelvvizsgám nincs. Jogosítványom van, de nagy gyakorlatom és saját autóm nincs. Tehát futárkodni, sofőrködni nem tudnék.


Ti ilyen körülményekkel melyik utat választanátok a függetlenedés felé? Melyik lehet ami jobban megéri?



2018. szept. 2. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hanyadéves vagy, mi a szakod, és hogy mi az oka a mosolyszünetnek, de szerintem szorítsd össze a fogad, és bírd még ki egy kicsit. Nincs értelme az időt húznod kulimunkákkal, mert ilyen "végzettséggel" csak azt kapnál, ráadásul abból a kis pénzből, amit kapnál érte, nem tudnál több évre félrerakni, pláne albiban. Már a próbaidő alatt könyörögnél azért, hogy visszamehess tanulni.

Másodév után amúgy tárt karokkal várják a diákokat a gyakornoki helyek, amik releváns szakmai tapasztalatot adnak, nem úgy, mint a meki meg a don pepe.

Szóval, ha nem nagy dolgon vesztetek össze, akkor békülj ki a szüleiddel, és örülj, hogy megadják a lehetőséget arra, hogy egy másik városban tanulj úgy, hogy ne kelljen koliban nyomorognod.

2018. szept. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1-es, Te hol olvastad, hogy összeveszett a szüleivel? :-)

Csak anyagilag független akar lenni :-)


Kérdezőnek: én azt választanám, hogy az egyetem mellett kizárólag csak hétvégéken dolgoznék: pl. pénteken 4 órát, szombat-vasárnap 8-at, hétközben meg ráérsz tanulni. Diákszövetkezeteknél nagyjából megoldható, hogy elmondod, mikor érsz rá és akkor adnak munkát. Nem ér fel egy teljes fizetéssel ugyan, de út az önállósodáshoz, az anyagi függetlenséghez.

2018. szept. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nincs kifejezetten mosolyszünet a szülőkkel, de ez egy hosszabb folyamat része, hogy függetlenedni szeretnék.

Kezdetben azt mondták én csak tanuljak, majd ők állják a költségeket. Én ennek megfelelően tanultam, ők állták a költségeket és működött a dolog. Viszont kezdem unni, hogy 20 évesen teljesen másodrendűnek vagyok elkönyvelve “te ebbe ne szólj bele”, “erről ne legyen véleményed, a tanulással foglalkozz inkább” , “mit tudsz te erről, soha nem dolgoztál egy hónapnál többet” és hasonló megjegyzések.

Ami valahol oké, csak nem fair dolog valakinek azt mondani, hogy ne dolgozz majd mi fizetjük a tanulmányokat, utána pedig a fejéhez vágni, hogy te csak tanulsz és nem keresel pénzt.


Ezért szeretném azt, hogy legyen önálló keresetem. Még csak most vagyok másodéves így a gyakorlathoz egy évet mindenképp tanulni kell még (nem is érzem még magam olyan szinten, hogy szakmához kapcsolódó munkát vállaljak). Éppen ezert gondoltam, hogy esetleg váltogatni lehetne a munkát és a tanulást, vagy átmenni levelezőre és megpróbálni párhuzamosan.

2018. szept. 2. 17:45
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

A sztori még mindig nem kerek. Mi az a dolog, amibe annyira bele szeretnél szólni, és miért sértődsz meg ennyire a válaszukon, hogy ennyire radikális változtatásokat akarsz?

Tudod ezeket elég sok "gyerek" megkapja a szüleitől. Vagy éppen sokan nem, pedig örülnének, ha tényleg csak a tanulással kellene foglalkozniuk, és nem kéne minden hónapban a mekis zsebpénzüket számolgatni, miközben a kecsapos kenyeret majszolják a 4 ágyas kolesszobában.

De persze ez a te életed, te tudod. Egyelőre akkor kezdd úgy, ahogy a 2-es javasolja, aztán majd meglátod. Szerintem mindenképpen érdemes megtartani a nappalis jogviszonyt, mert úgy több a lehetőséged, és rugalmasabbak, elnézőbbek a munkáltatók. Nem sok állandó munkahely tolerálja, hogy te levelezőn tanulsz, és pl. pénteken nem tudsz bemenni, főleg, ha nem egyezik a szakma...

2018. szept. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!