Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hegesztő állás és fizetés...

Hegesztő állás és fizetés Győrben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Néhány év után hamarosan hazaköltözöm Németországból és Győrben szeretnék letelepedni, lakást vásárolni. Nem ismerem jól a várost; anno csak szórakozni jártam ide. Minősített hegesztő vagyok, több, mint 20 éve a szakmában dolgozom. Co2, awi és bevontelektróda, ezen kívül van targoncás és darukezelői bizonyítványom, b. kat. jogosítványom, érettségim, német nyelvtudásom. A kérdésem az, hogy ilyen opciókkal milyen lehetőségeim lennének Győrben, ill. milyen fizetésekkel számolhatok? Érdemes-e Győrben letelepedni? Esetleg konkrét cégeket írhatnátok, ha nem probléma. Előre is köszönöm a válaszokat.

2019. febr. 12. 18:02
 1/8 goaus ***** válasza:
A Rába szokott keresni embert, de cégesként tehát full bejelentéssel brutto 300 ezer forint a plafon. Netto 170 körül. De cégesként még a pest környéki nagymenő cégek - Siemens, GE - sem adnak többet. Vállalkozón keresztól ideiglenes munkákra lehet már 2000 forint per órába elmenni, de ugy se szabadságpénz, se TB fizetés se semmi. Plusz a nagy kérdés hó végén kifizetnek e mert otthon még mindig sok a csaló alvállalkozó. Szakmunkásként abszolut nem éri meg hazamenni.
2019. febr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igaz, elváltam, de sűrűbben szeretnék a fiammal találkozni, nem csak hat hetente egy hét erejéig. Ez az oka a hazaköltözésemmek. Nem gondoltam volna, hogy ennyire siralmas a helyzet Győrben fizetések és munkavállalás terén, mert sok helyen olvasom, hogy hazánk legdinamikusabban fejlődő városa. Gazdaság, kultúra, beruházások, stb. tekintetében. Tévesek lennének az információk? Köszönöm szépen a válaszodat.
2019. febr. 12. 20:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Pedig az egyik legélhetőbb város....most gondold el hogy az ország fejletlenebb részén mi van...

Hegesztőként 1500 ft nettó környékét azért megadják Győrben

Tehát 250-300 ezer nettó környékén számolj szerintem. Ja és nézz rá az álláshirdetésekre.

2019. febr. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

így név nélkül, személytelenül, remélem nem bánod, ha én kérdezek tőled néhányat,

megkérdezhetem, hogy 20 év hegesztésnek milyen egészségkárosító hatásait tapasztaltad magadon?


milyen a fizetés németben hegesztőként? milyen az élet kint? szállást biztosítanak?


egyébként hegesztőként könnyű az elhelyezkedés, és szerintem elérhető a 300 ezer ft simán.


ha alvállalkozóhoz mész magas órabérbe és zsebbe kapod tőle a pénzt, akkor nagyon fontos, hogy legyen legalább egy tucat embere, vagy több, és régebb óta, illetve ne legyen panasz a ki nem fizetésekre, lenyúlásokra... akkor jó eséllyel téged sem ver át, mert az ilyennek gyorsan híre megy, én is dolgoztam így, és hellyel közzel meg lettek a kifizetések, pedig 8 hónap után a fő cég elbocsájtott...

marós vagyok

2019. febr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy tudom, milyen a helyzet az ország szegényebb régióiban, ugyanis anno 15 éve én is a Dél-Alföldről költöztem Nyugat-Magyarországra. Szüleim, testvéreim ma is ott élnek; éves szinten többször utazom oda, így képben vagyok. Azt kell mondjam, a 300 ezer bruttó bér ott is megvan egy jól képzett vasas szakembernek, tehát ez így Győrben, ahol állítólag az osztrák és a szlovák munkaerőpiac elszívja a szakembereket, nagyon karcsú. Pár éve kerestem már Győr-Moson-Sopron megyében nettó 300 ezret havonta, teljes bejelentéssel(igaz, nem Győrben), ezért hihetetlennek tartom ezt a bérezést és munkafeltételeket, de majd utánanézek. Bedolgozónak, azért, hogy az emberkereskedő zsebét tömjem, nem megyek el..
2019. febr. 15. 16:11
 6/8 A kérdező kommentje:

Egészségkárosító hatások, amelyeket tapasztaltam magamon:

-látásromlás(-4 dioptria),

-izületi fájdalmak, főleg derék, vállak(sok kényszertesthelyzet),

-amikor huzamosabb ideig alumíniumot hegesztettem, egy idő után elkezdtek mozogni a metszőfogaim, pedig egy rossz fogam sincs. Ahogy abbahagytam, pár hét után helyrejött,

-ha nagy árammal vastag anyagot hegesztek, sok huzalt eldolgozok(napi kb. 25 kg), több füstöt nyelek, akkor másnap reggel barna váladékot köhögök fel. Ezt kiküszöböltem frisslevegős renszerrel.


Ennyit tapasztaltam. Éves szinten végeztetek teljes vérkép valamit tüdőröntgen vizsgálatot. Egyenlőre semmi gond..

2019. febr. 15. 16:20
 7/8 A kérdező kommentje:

Németországban a fizetés több dologtól függ:

-magyar munkaerőkölcsönző cég által dolgozol vagy a német cég állományába tartozol,

-ha német cégnél vagy, akkor milyen adóosztályba esel,

-milyen munkát végzel a szakmán belül(snassz heftelgetéstől az ultrahangra való hegesztésen át bármi előfordul), tehát milyen képességekkel rendelkezel,

-milyen eljárásban és milyen anyagot hegesztesz, stb..


Németországban könnyű elhelyezkedni hegesztőként és ha magyar munkaerőközvetítő cég által dolgozol, akkor a nyelvtudás nem feltétel. Ha céges vagy, akkor feltétel és ajánlott is. Én mindkét módon dolgoztam. Cégesként a lakhatásodról magadnak kell gondoskodni a legtöbb esetben. Ha közvetítő által vagy, akkor általában van szállásod is; az más kérdés, hogy milyen...

Ahol én dolgozom, Baden-Württenberg nyugati részén, ott szerintem drágább a megélhetés, mint hazánkban. A normális kis lakások bérleti díja 6-700 €-tól kezdődik és a semmilyen különleges tudással nem rendelkező hegesztőnek a kezdő bére 2700-3000 € között van. Eltérések ritkán lehetnek. Ha Steuerklasse 1 csoprtba tartozol, akkor sok lemegy adó és járulékként.

2019. febr. 15. 16:36
 8/8 A kérdező kommentje:
A 2700-3000 € esetében bruttó bérről beszélek..
2019. febr. 15. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!