Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg kirívó, ha a hó 5....

Tényleg kirívó, ha a hó 5. munkanapján van fizetés?

Figyelt kérdés

Munkatársaim panaszkodnak rá.

Pedig így is körülbelül ugyanannyi idő telik el 2 fizu között.


2019. febr. 21. 09:33
1 2
 11/19 TappancsMancs ***** válasza:

Csak a munkahelyen kezdésnél az első hónap után csúszik pár napot az egy havihoz képest. Utána már tartva a havi fizetést, mindig havonta van fizetés. Mondd meg nekik, hogy talán gondolkodjanak erről.


Előre meg nem szoktak bér számfejteni, mert még nem történt meg az amit számolni kellene, elég ha valaki táppénzre kerül és máris hamisak az adatok.


Van egy teljesítés és ha az megvan akkor kifizetik.


Miért kellene előre az ismeretlen bért számolni és még ki is fizetni?

2019. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A törvény szerint 10-éig kell kifizetni a béreket.
2019. febr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 TappancsMancs ***** válasza:
Esetleg kérdezd meg tőlük, miért kellene a még le sem dolgozott napokat kifizetni?
2019. febr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Azt mondják, hó elején sok fizetnivaló van.

Hááát, nem tudom. Nekem tényleg hó elején van a bérlet (nem értem, hogy nem csúszott el, voltam beteg is, jártam bringával is), így az valóban kellemetlen, viszont a legmagasabb számlám hó végefelé van, így pont fizetés előtt 1-1,5 héttel.

Tehát a bérlet valóban nekem is közvetlen fizu előtt, de az említett számla nem.


Tehát szerintem változó.

2019. febr. 21. 21:31
 15/19 anonim ***** válasza:

A külföldi cégek sokszor akarják előre látni, hogy mennyi lesz a teljes bérköltség, és akkor már el is utalják, 25-28 körül. Az igaz, hogy ha utána lesz valaki beteg, akkor korrekciózni kell a következő hónapban, de ez nem különösebben bonyolult.

Viszont ha van azonnali hatályú kilépő vagy belépő a bérfizetés napja után, az probléma, tehát nagyobb létszámú cégnél, nagy fluktuációnál ezt már nem igazán lehet csinálni.

De külsős bérszámfejtőként összességében jó, hogy nem kell mindent egyszerre, 10-re számfejteni.

2019. febr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 TappancsMancs ***** válasza:
100%

"Azt mondják, hó elején sok fizetnivaló van."


Elvileg ezt már meg lehetett volna érteni. Ha valaki be tudja osztani a pénzét, akkor teljesen mindegy melyik naptól melyik napig van a fizetés, mert attól addig osztja be.


Tegyük fel 10-én van fizetés. Megérkezik. Félre lehet tenni a rezsire és kajára. Ha nincs más fontos akkor a maradék a költőpénz.


Elvileg lehet tudni mennyi lesz a rezsi és kaja, legalábbis kellene tudni. Na most akkor aki nem teszi félre a rezsi-kaja költséget, az mire is panaszkodik?


Akinek hó elején gond a sok fizetnivaló az nyilván nem tette félre az arra valót, és ezért gond.


Aki keveset keres, viszont félreteszi a létfontosságú rendszeres kiadásokra valót, az legfeljebb a kevés fizetésre panaszkodik, de nem arra, hogy mikor lesz már fizetés.


Szóval aki nem tudja beosztani a fizetését 10-étől 10-éig, az nem fogja tudni beosztani 1-étől 1-éig sem. Ennyi eszünk kell legyen.

2019. febr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hehe, hidd el, soknak nincs semmi esze. Egyik ügyfelemnél egyik hónapban korábban utalták a béreket, meg is mondták mindenkinek miért. A következő hónapban meg újra a szokásos időben. Addigra már mind sírtak, hogy 6 hét telt el az utolsó fizu óta...
2019. febr. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Na igen, nem értem mi különbség van aközött, hogy 10-én vagy mondjuk 2-án utalják a bért, amennyiben MINDIG így csinálják, tehát mindig ugyanannyi idő telik el a két kifizetés között. De elmondom a választ: semmi. A munkáltató nem ül a pénzen, mert ugyanakkora időközönként adja ki a béreket, szóval nem tudom az miért probléma, ha valahol 10-én utalnak csak.

Akkor lennr baj, ha egyszer 28-án másszor 10-én kapnák az emberek a pénzt.

2019. febr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Hát ugye annyi, hogy az 5. munkanap általában 7-e, de lehet 5-e is, 9-e is, ha tárgyhóban 5, következő hóban 9, akkor kicsit megnyúlik.
2019. febr. 23. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!