Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Táppénz alatt kiírhatnak...

Táppénz alatt kiírhatnak fizetés nélküli szabira? Ha összesen 10 munkanapot hiányzok?

Figyelt kérdés

Ilyenkor mi történik?

Nem kapok táppénzt arra a napra?

Előző hónapban meg az óraszámaim csalták el..

Szeretlek magyarország.


2019. febr. 21. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem írhatnak ki. Vagy táppénzen vagy vagy szabadságon. A kettő egyszerre nem megy. A fizetés nélküli szabadság azt jelenti, hogy tudják nem mész X ideig dolgozni, nem kell semmilyen orvosi igazolás, de ez alatt az idő alatt nem kapsz pénzt. Táppénz azt jelenti, hogy az alatt az idő alatt az orvos igazolja a hiányzásodat, és beteg vagy. Erre jár a táppénz. Ha van táppénzes papírod vidd be, és ragaszkodj ahhoz, hogy azt vegyék figyelembe.
2019. febr. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Még valamit. Nem értem miért írtad a végére, hogy "Szeretlek Magyarország." Én Angliában dolgozom, és itt a cég nem fizet táppénzt sem. Szóval itt ha valaki 40 fokos lázzal kínlódik az vagy otthon marad 3 napig de pénzt nem kap érte vagy tovább marad de akkor kell az orvosi igazolás, ami sok esetben 300-350 font kiesést is jelenthet. ( az állam nevetségesen kevés táppénzt fizet) vagy bemegy az ember nagy betegen is. Te már jobb helyzetben vagy mert van táppénz. Mellesleg ez nem Magyarország hibája, hanem te hibád, mert hagyjátok/hagyod, hogy a főnököd hülyét csináljon belőletek. Már a múlt hónapi óraszám csalásnál is az asztalra kellett volna csapni
2019. febr. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt tettem... a -18órából 4 lett meg annyit vallottak be...

Pedig vezettem az óraszámom.+ 8órám volt.. dolhoztam nekik 3 napot ingyen..

Aláírást könnyű hamisítani... átjavítják a blokkolásom.. aláírják a jegyzőkönyvet és heló...

Kapadozhatok én.. oda vágják ez az óraszám van a gépbe.

2019. febr. 22. 00:11
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

"Aláírják a jegyzőkönyvet..."


Ugye tudod, hogy ez irathamisítás?


Fizetés nélküli szabadság úgy működik, hogy a dolgozó kéri, ha szüksége van rá. Írásban. A munkáltató pedig vagy engedélyezi vagy nem. 1-2 kivételtől eltekintve nem köteles engedélyezni (köteles például a gyermekvállalásnál).


Munkaügyi vita esetén a kormányhivatalokban találod a munkaügyi hatóságokat, ott tehetsz panaszt.


Ne válaszolj olyat, hogy akkor ez meg az fog történni, elveszted az állásod stb., mert ez nem érdekel. Akarsz megoldást a problémádra vagy sem? Ha igen, akkor tegyél érte. Én is tettem, azzal a tudattal, hogy nem onnan fogok nyugdíjba menni, az már biztos.

Ha pedig meg vagy szorulva, akkor tűrd (ha akarod) és ne tegyél fel kérdést itt.


Egyébként a táppénz kérdést is rövidre zárnám. Ne a cégnél add le a táppénzes papírod, hanem küld be az egészségbiztosítóhoz egy levél kíséretében, hogy ellátást igényelnél. Ezt már nem egyszer ajánlottam másnak is hasonló szituban, mert azt a cég nem tudja már elcsalni. Az egészségbiztosító felveszi a céggel a kapcsolatot, bekéri a kötelező adatokat és már kapod is az ellátást.

Mindenre van megoldás, csak tenni kell érte, nem kell szégyenlősnek lenni. Főleg nem ilyen cégekkel szemben.

2019. febr. 22. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

10 munkanap év elején még biztosan betegszabi, nem táppénz.

És igen, akár igazolatlan, nem fizetett is lehet, ha a bérszámfejtésig nem adsz le igazolást. Majd később javítják.

2019. febr. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!