Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért éri meg egyetemen 3+2...

Miért éri meg egyetemen 3+2 évet tanulni (Bsc + Msc) hogy aztán kuncsoroghassak állás után és ha fel is vesznek annyit se kapok majd mint egy teszkós pénztáros?

Figyelt kérdés

Ugye 1 éve végeztem az egésszel (Msc is) azóta állás után rohangálok fel is vettek volna ámde közszféra saját bértáblával és a bruttóm 200 se lett volna két diplomával. És még ezért a szaros 200-as állásárt is 1 éve kajtatok ezer és ezer meghallgatás és pályázat mire talán TALÁN felvesznek.


Ugyanakkor a teszkóba akár holnapra felvennének és nem ennyiért.

De ezért mi értelme volt a dupla egyetemnek?


2019. febr. 23. 19:58
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
82%
Na mesélj milyen büfészakod van 😀
2019. febr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
igazgatásszervező politológia nem szakpár hanem 2x 1 szak vagyis nem kettő, hanem 2x 2 diplomám van vagyis 4 (2 msc 2 bsc)
2019. febr. 23. 20:07
 3/35 anonim ***** válasza:
83%
A tudomány szeretetéért, az értelmiségi léttel járó világ- és országalakító szemléletmódért, a társadalmi megbecsültségért, a komplex problémák rendszerszintű átlátásának és megoldásának képességéért...
2019. febr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
88%

Nem a legjobb szakon tanultál...

Ami ütős azok a műszaki, gazdasági képzések.Na, ott a kezdőfizetés is általában br 330-400 között van.


Kivéve a kelendőbb szakoknál, mint a villamosmérnök, informatika, mert ott több.



Mondjuk az csak a magyar közszférát minősíti,hogy egy MSC diplomás bruttó 200 ezret keres.

A közalkalmazotti bértábla egy köpedék.A benne levő fizetések 20 évvel ezelőtt lennének versenyképesek.

2019. febr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem egyedül azért éri meg, hogy elmondhasd magadról, nem egy tanulatlan buta paraszt vagy.

Ha az anyagiakat nézed, hát semmi értelme a diplomának.

2019. febr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
értelmes embernek megéri
2019. febr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem a diplomát nézik, hanem mit tudsz.

Ismerősöm még a szakdolgozata megírása előtt valami 1300as órabérrel dolgozott, oké, hogy csak számlákat vacakoltatták vele, de ismerettsée lett és kapott ott egy komolyabb álláslehetőaéget is


Mondjuk ő műszaki pályán tanult.

2019. febr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
86%

"igazgatásszervező politológia"


Ez ilyen álszakma lehet, mert fogalmam sincs mi ez. De még mehetsz OKJ-re ingyen, hogy legyen valami nem álszakmád is.

2019. febr. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 Estádio de Felchút ***** válasza:
65%

Koma az a baj, hogy ez nem így működik.

Van egy piaci kereslet, és ha te nem azt kínálod, amit keresnek, akkor gyakorlatilag széllel szemben hugyozol.

Értsd: ha nekem fáj a fogam, akkor nekem fogorvos kell, nem cucológus,meg politológus,meg nem kozmetikus. Pont leszärom, mennyit tanultak, nekem fogorvos kell.

Te konkrétan a Szaharában akarsz eladni homokot. Teljesen értéktelen, hasznavehetetlen, kamu dolgot kínálsz.

Kínálj édesvizet, meglásd, ölni fogják egymást érte.

2019. febr. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy a közigből menekülni kell, amíg lehet.

Én tavaly nyáron végeztem közigszervezőként (nagyjából ugyanaz a képzés, mint az igszervező volt, pár tárgytól eltekintve), és jelenleg egy állami szervnél dolgozom.

És valóba, az illetményünk jócskán elmarad a versenyszféra béreitől, a munkakörülményekről nem is beszélve.


Már akkor eldöntöttem, hogy ezt nem akarom csinálni sokáig, és most jelentkeztem gazdasági MSC-re, hogy majd a mesterrel könnyebben el tudja menni a versenyszférába dolgozni.

Jelenleg ezt az egy kiutat látom ami működhet, és ha ezzel az alapszakkal lehet kezdeni valami értelmeset, akkor az ez.

2019. febr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!