Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi 150-160 ezer nettó...

Havi 150-160 ezer nettó fizetésből egyszemélyes háztartást eltartani milyen színvonalon lehet?

Figyelt kérdés
Pályakezdőként kérdem, most állnék saját lábamra valahogy. Próbálom kiszámolgatni a havi költségeit egy saját kis háztartásnak. Szerintetek ennyiből lehet félretenni, esetleg hobbikra, hülyeségekre is költeni?
2019. febr. 25. 08:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Saját lakásban ennyiből alig tudtam félretenni, mondjuk mindig volt extra kiadás, nagyjából félmillió évente, jelenleg épp tanfolyamra. :(
2019. febr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szűkösen.


"Szerintetek ennyiből lehet félretenni, esetleg hobbikra, hülyeségekre is költeni?"


Vagy az egyik vagy a másik. Ha nem túl magas az albérletár, ami helyfüggő és a megélhetésedre is spórolósan költesz akkor talán 10-20 ezer Ft maradhat félre tenni/hobbira.

2019. febr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A lakás elvileg saját lenne, mivel a szülők már vettek korábban egyet befektetés gyanánt. Tehát ott a közös költségre menne el valamennyi havonta. Autóm nincs, így BKV-bérlet. A fő hobbim az utazás, és Japánba szeretnék eljutni, persze csak egyszer, nem havonta. De hát így nem tudom, mennyi idő alatt fog összejönni :/
2019. febr. 25. 08:57
 4/12 A kérdező kommentje:
+Ja meg egy nyelvtanfolyamra is szívesen beiratkoznék, mert imádok nyelveket tanulni. A sport a másik fő hobbim, de szerencsére azt kb ingyen tudom csinálni.
2019. febr. 25. 09:00
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 30 körül van a rezsi, a kaja legnagyobb kiadás, de ha ügyesen főzöl és jól osztod be sokat lehet belőle faragni. Ha nagyobb a lakás és nem gond egy szobát ki is adhatsz, azt félre is tudod tenni. Nekem is álmom Japán, de nem egy olcsó ország és kijutni se kis pénz. De remélem neked sikerül eljutni😊
2019. febr. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Fix költségnek számold a rezsit, közös költséget, kaját, ruházkodást, tisztálkodást és takarítószereket, BKV bérlet.

Illetve érdemes beleszámolni még a nem várt költségeket, pl.: elromlik valami, szerelőt kell hívni stb. és ezekre félretenni havonta.

Pesten egy kis lakás rezsije szerintem kijön 20-30 ezer Ft-ból átlagosan havonta. Nyilván nyáron olcsóbb (hacsak nincs légkondid).

Internet + telefon (mobil) szintén kijön 10 ezerből havonta.

Közös költség átlagosan 10 ezer Ft.

Kaját meg lehet úszni 30-40 ezerből havonta, feltéve, hogy magadnak főzöl és nem éttermezel/rendelsz kaját.

Ruházkodáson is sokat lehet spórolni, ezt talán érdemesebb fél évente számolni, nem kell minden hónapban új göncöt venni. De legyen mondjuk havi szinten leosztva 5000Ft.

Tisztálkodás és tisztítószer is legyen kb. ennyi havonta (5k).

Ez eddig 100 ezer, de szerintem még ebből is lehet spórolni.

A maradék 50-60 ezret simán félrerakhatod.

2019. febr. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kaja 40 ezer havonta ha jót, egészségeset, változatosat és finomat szeretnél enni

Rezsi közös költséggel és nettel együtt téli-nyári átlagban kb. 30 ezer

BKV bérlet 10 ezer

Tisztítószerek, személyes higiénia szerek havi átlag 3-4 ezer

Néha kell venni ruhákat is, ha nem a turiból akarsz öltözködni és nem H&M-es vackokat akarsz venni, hanem valami normálisat, akkor havi átlag 10 ezer simán elmegy erre (évi 120 ezer)

Szórakozás, sportolás, hobbi: Ez lehet 0 is, de akár havi 20-30 ezer is. Rajtad áll.


Ez eddig 90 ezer + szórakozás, sport

Szóval ha van saját lakás és egyedül élsz, akkor ki lehet jönni ennyi pénzből és még tudsz is félretenni.

2019. febr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ellehet, bár nettó 185.000 ft körül most bőven lehet találni munkákat. Még pályakezdőként is, még könnyű fizikai munkát is, de szellemi munkát is. Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de 150-160 nettónál kevés energiabefektetés lehetne jobban fizető munkát találni :)


Ha pedig tényleg ennyire tudod, hogy Japán az álmod, akkor az kb 300.000 ft körül lesz, a repjegy kb 150-180 között már szokott lenni, csak jó előre kell lefoglani, szállás meg 50-60 ezer körül már szokott lenni. 2 évente is kilehet jutni, ha ennyire imádod, az utazás adta élmény többet ér, mint 300.000 Ft.


Szóval válaszolva a kérdésedre, ellehet tartani egy háztartást ennyi pénzből, mivel saját lakásod, még olcsóbb étterem is bőven szóba jöhet, mint ,,hülyeség''.


Az oktatásra költeni pedig nem hülyeség.


Érdemes úgy gondolkodni, hogy sűrűn nézed az egyenleged, ha az adott hónapban már elköltöttél pl 75-80 ezret, utána jön a ,,szigorú'' megszorítás. Nincs étterem, vagy mozizás. Csak otthon főzés, akciós helyettesítő termékek.


Illetve érdemes elgondolkodni a több jövedelmet kecsegtető munkán :)

2019. febr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom utolsó, de szerintem Pesten se kapnak a pályakezdők nettó 185 ezret, csak ha van diplomájuk és használható nyelvtudásuk. Sima érettségivel vagy OKJ-val a nettó 150-160 reális egy tapasztalatlan embernek.


Több ismerősöm is nagy multi cégnél dolgozik nettó 200-ért diplomával. Igaz, nem mérnökök vagy informatikusok, hanem bölcsészek esetleg közgazdászok.

2019. febr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, nagyon sok segítséget kaptam! Természetesen mindenkit felpontoztam, alap :)


(5. válaszadónak, köszönöm, remélem neked is sikerül! )


Diplomám van nekem is kettő, de semmit nem érek velük, így kvázi olyan munkát vállaltam, amit érettségivel is tudnék, csak a nyelvtudásom kell hozzá.

2019. febr. 26. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!