Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha benne vagyok az álláskeresé...

Ha benne vagyok az álláskeresésben, akkor felmondhatok?

Figyelt kérdés

Utálok már itt dolgozni.

Irodai admin munka a jelenlegi és a keresett is.

Csak az a félelmem, hogy nem fogok találni. Van ismerősöm, aki jelenleg hónapok óta munkakereső.


2019. febr. 25. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem mindenképpen maradj!

Sajnos saját bőrömön tapasztaltam ezt, felmondtam mielőtt lett volna másik állásom, hiszen úgy voltam vele, hogy keresett szakmám van, így hamar találok munkát. Viszont nem így lett, hetekbe telt mire megtaláltam a nekem megfelelőt. Oké, találtam munkát, de nem éreztem úgy, hogy szívesebben dolgoznék ott mint az előző helyemen. Ezt kétszer eljátszottam, volt félretett pénzem, de majdnem feléltem az egészet.

Ha TÉNYLEG úgy érzed, hogy találsz munkát hamar, és van megtakarításod akkor mondj fel. De ha bizonytalan vagy benne akkor maradj és nézelődj. Menj el táppénzre ha ennyire rossz, közben is tudsz nézni mást.

2019. febr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A táppénz kizárt.


Rendesen van tartalékom.


Úgy érzem, irodai adminisztrátor kategóriában bármi jobb lenne, mint ez, sőt, elmegyek takarítani vagy árut tölteni, ha nem sikerül mást.



Ennek fényében? :)

2019. febr. 25. 14:49
 3/13 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy amit találok, rosszabb lesz, de a privát véleményem az, hogy legalább hadd próbáljam ki.


Persze attól félek, hogy semmi se lesz esetleg hónapokig, ezért írtam ki a kérdést.

2019. febr. 25. 14:54
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

ha akár még eladó is lennél vagy árufeltöltő, akkor nyugodtan mondj fel.

De én inkább azt csinálnám, hogy elkezdenék önéletrajzokat küldözgetni és ha hívogatnak, interjúkra behívnak, akkor felmondanék, de ha a 20 kiküldött jelentkezés után senki nem keres, akkor nem biztos hogy jó ötlet felmondani.

2019. febr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Erre gondolok én is.



Ma is úgy szenvedek, hogy az hihetetlen.


Én is úgy gondoltam, hogy pár hívást megvárok, és ha jönnek, felmondok.

Mármint a kiküldött pályázatok arányában. Nyilván ha egy hónap és 30 pályázat után hívnak 2 helyről, azt nem fogom biztató jelnek tekinteni.

2019. febr. 25. 15:13
 6/13 anonim ***** válasza:
Aki hónapokig nem talál munkát, az nem akar dolgozni. Bőven vannak állások, csak a legtöbbhez valamit fel is kell mutatni a két szép szemeden kívül. Amennyiben keresett a szakma, úgy fölösleges aggódnod, csak tegyél bele energiát a keresésbe.
2019. febr. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, irodai adminisztráció, de abban már van tapasztalatom. Írták is több helyen előnyként vagy követelményként.



Tanulok is közben, de mire a tanulmányaim olyan szintre érnek, felkötöm magam a jelenlegi helyen.



Jó, a másik irodai admin is uncsi lesz, de új emberek, új feladatok, új infókat kell megtanulni.


Illetve ha pl kell Excel függvényeket használni, akkor már izgibb a jelenleginél.

2019. febr. 26. 05:23
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

nos akkor hajrá :)


kezdd el kiküldözgetni önéletrajzokat, aztán ha mondjuk 10-ből 2 behív interjúra, az már nem olyan rossz arány.


Én úgy csinálnám, hogy legalább 2 személyes interjúra elmennék mielőtt beadom a felmondásom. 1 hónap alatt ez kivitelezhető. Annyit még kibírsz, nem?

2019. febr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Már nem... :(


Már a mai napot se, sőt, a tegnapit se bírtam.

2019. febr. 26. 09:46
 10/13 A kérdező kommentje:

Ugye felmondási idő 1 hónap, ha 1 hónapot várok a felmondás kimondásával, akkor az együtt 2. Az horror már nekem.


Lehet, hogy az új hely se lenne jobb, sőt, de szeretnék adni egy esélyt az új helynek és egy esélyt magamnak.

2019. febr. 26. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!